Menu serwera

W poszukiwaniu contentu HD

Ostatnio odbiło mi totalnie na punkcie HD. Wystarczy, by coś miało przylepioną łatkę HD i prawie natychmiast ląduje na moim twardym. Co prawda jeszcze nie kradnę filmów HD (nie to łącze cholera :)), niemniej różne drobiazgi z chęcią wciągam. Problem w tym, że na dobrej jakości materiał High Definition trafić jest o dziwo trudno. Niemniej zachciało mi się dziś wieczorem nacieszyć oczy przed snem czymś fajnie wyglądającym, dającym jakieś pojęcie o tym, co się zyskuje inwestując w HD (ojciec, już ja cię przekonam do wydania kupy forsy na te gadżety – warto! Radochy co niemiara :)) no i – jak to przed snem – czymś relaksującym. Horrorów nie dawali, pornoli także więc postanowiłem zrelaksować się w sposób inny, bo podcastowy. I tak od kliku do kliku dojechałem w iTunes Store do podcastu, o jaki mi chodziło. A właściwie do dwóch podcastów.

Obydwa podcasty dostępne są na stronie HD4.TV i oferują… po prostu krótkie shoty z Rzymu i Majorki (zdaje się, że to Majorka :)). Efekt oglądania Rzymu czy morskich plaż w HD jest fenomenalny po prostu! Te filmiki nie są z drugiej strony takie krótkie i można nieco dłużej oko zawiesić na tych wszystkich szczególikach, które nagle pokazują się w rozdzielczościach obrazu rzędu 1280×720 pikseli. I pomyśleć, że da rady więcej… Szlag, czas jakiś bank obrabować i kupić sobie małe conieco :)

Jak się do filmików dobrać? Najprościej – przez iTunes: podcast z Rzymem, podcast z Majorką. Można też ustawić swoje czytniki RSS na feedy: rzymski oraz majorkański (jak to odmienić? majorkowy? :)). Można też oczywiście wyklikać sobie pliki na stronie z filmikami z Rzymu lub na stronie z filmikami z Majorki. Ssanie o tyle proste, że pliki są zzipowane. Tyle że uwaga, pliki są w formacie m4v i szczerze mówiąc nie mam pojęcia, czy linuksiarze dadzą sobie z nimi radę. W każdym bądź razie filmiki są przygotowane dla Apple TV i iPoda.

Miłego wciągania i zachwycania się krajobrazami. A poniżej prezentuję jak toto wygląda w skali 1:1 (po kliknięciu oczywiście)

Rzym w HD w pełnej swej rozdzielczości wprost z iTunes

4 odpowiedź do W poszukiwaniu contentu HD

 1. Hadret Kwiecień 15, 2007 o 21:57 #

  „Najprościej – przez iTunes” – łatwo powiedzieć :P

  Jeśli HD, to tylko na jakimś HD-Ready 32″+ LCD Samsunga ^_^

 2. danadam Kwiecień 15, 2007 o 23:46 #

  Linuksiarze dadzą radę, a przynajmniej u mnie poszło bez problemów. Jedynie przy przewijaniu robi się lekka kaszana, ale po paru sekundach wszystko wraca do normy.

  To, że pliki są zzipowane to wg mnie wada, bo muszę czekać aż się cały ściągnie. Tak to bym sobie po paru minutach puścił początek i sprawdził czy warto ciągnąć resztę.

  A jeśli szukasz HD, to sporo tego można znaleźć na portalu Azureusa (chyba o nim kiedyś pisałeś). Ostatnio chyba zmienił nazwę z Zudeo na [url=www.vuze.com]Vuze[/url]

 3. Dawid, MacDada Kwiecień 16, 2007 o 04:02 #

  Jak przyspieszysz sobie łączę i będziesz szukał HD, to poszukaj zaproszenia do ciekawego miejsca… ;-)

  http://torrentleech.com

 4. kypq Kwiecień 16, 2007 o 12:41 #

  Dużą ilość materiałów w HD można dostać na http://stage6.divx.com/ .

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Majka i skakanka

Nie no, odjechałem dzisiaj po prostu. Wszystkiemu winna jest ciotka Natalka (tak, ta sama, której fotki możecie oglądać w naszej...

Zamknij