Menu serwera

Surface – brawo Microsoft!

I o to chodzi. Nowe technologie to jest coś, co lubimy. Microsoft Surface bardzo mi się spodobał bo… Sami zobaczcie (wideo zajumane brzydko):

Wideo zarypane ze strony PopularMechanics.com

No czyż nie piękne? Wolę nawet nie zgadywać, ile takie cudeńka będą kosztowały ale za kilka- kilkanaście lat trafi to pod strzechy. Jedyny mankament – półgodzinna intensywna sesja z tym czymś i łapy opadają z bólu i zmęczenia :). Ale widowiskowe toto jak należy. No panie Jobs, ktoś panu wziął i dotykowy ekran iPhone wrzucił na ździebko większy format. Co pan na to? Zobaczymy coś innowacyjnego od pana? Apple, ognia! BTW – na samą myśl, że amerykańce zaczną teraz patentować gesty do np. powiększania obiektu czy jego zamknięcia… Strach będzie rękami machać w USA będąc :)

za MacRumors.com
źródło filmu i solidny artykuł w serwisie PopularMechanics.com
jeszcze jeden filmik
strona Microsoft Surface

16 odpowiedzi do Surface – brawo Microsoft!

 1. ish Maj 30, 2007 o 12:03 #

  heh – zobaczymy, zobaczymy – bo to wszystko narazie w fazie development, a pan Jobs juz na najblziszym WWDC przedstawi…np. takiego dotykowego OSX ktory dziala na tablecie bez CD wielkosci ekranu macbooka. Uhhh to bylby czad

 2. Silmethule Maj 30, 2007 o 12:08 #

  O… Microsoft w końcu zrobił coś, co nie jest ściągnięte od Maca ani Linuksa… W końcu wzoruje się na twórczości sci-fi.

  A stolik wygląda faktycznie interesująco, ciekawe, kiedy coś takiego w Polsce się pojawi…

 3. krzychu Maj 30, 2007 o 12:18 #

  o, zabawne!

 4. byte Maj 30, 2007 o 12:52 #

  [url=http://room-303.com/blog/2007/05/30/microsoft-i-innowacje/]Patrys ma rację[/url]. Ładne to jest, ale innowacyjne ani trochę.

 5. yoshi314 Maj 30, 2007 o 17:39 #

  jak da sie na takim stole odpalic terminal to bede zadowolony :]

 6. CoSTa Maj 30, 2007 o 18:14 #

  [b]ish[/b]: bo ja wiem czy to byłby czad? ktoś to pewnie by kupił ale tak po prawdzie to po co komu takie coś? laptop pewnie lepiej by się sprawdził w większości zadań. ale inna sprawa, że taki dotykowy tablecik z pełnowymiarowym i działającym systemem to byłoby coś :)

  [b]silmethule[/b]: pojawić to się pewnie pojawi od razu po wprowadzeniu do produkcji. pytanie brzmi: kogo będzie na to stać :)

  [b]byte[/b]: tak, podobne rozwiązania w kwestii wykorzystania dotykowego interfejsu istnieją już od jakiegoś czasu. niemniej chłopcy wdrażają ten bajer. i – kurczę – to jest autentycznie fajny bajer, choć zdania o bolących łapach nie zmienię :)

  [b]yoshi[/b]: zapewne do wprowadzania tekstu pisanego wyświetla się tam jakaś klawiaturka. do tego okienko terminala… pewnie że się da odpalić. a jak dopracują rozpoznawanie mowy to kto wie, może niebawem będziemy oglądali biurowe obrazki: banda kolesi gadająca do stolików i robiąca raporty sprzedaży :)

 7. sprae Maj 31, 2007 o 00:25 #

  CoSTa: gdyby było mniej entuzjazmu, mógłbyś zostać futurologiem-wróżka. Nie zapominaj, że światem obecnie rządzi pieniądz. A pieniądz to nie tworzenie czegoś, żeby było jak w pięknych romantycznych latach informatyki (60/70/80), tylko zrobić jak najmniej, by dało się uzyskać jak najwięcej (pieniędzy).

  Ostatnie wpisy o Linuksie próbowałeś mieć zdroworozsądkowo (i tak nie wyszło), a tu nagle wyszło szydło z worka – ‚chiptrooper’.

  • CoSTa Maj 31, 2007 o 04:24 #

   sprae: „chiptrooper”? mógłbyś jaśniej i nieco swoją wypowiedź rozwinąć ale tym razem bez sadzenia truizmów o ekonomii? btw – „nie wyszło”? właśnie utwierdzam się w przekonaniu, że wyszło.

 8. Pawouek Maj 31, 2007 o 07:27 #

  Innowacyjne? Od M$? ;-)

  Sony: http://gprime.net/video.php/sonyrevolution Pomysł sprzed paru lat.

  MIS: http://www.mis.atr.jp/past/klm/sense_web.html

  http://www.mis.atr.jp/past/sem/proactive_desk2.html

  pomysly tez sprzed jakiegos dluzszego okresu czasu.

  I jeszcze pare innych podobnych projektow widzialem (choc tylko te mialem gdzies w przepastnych zakladkach)

 9. Pawouek Maj 31, 2007 o 07:56 #

  O jeszcze jeden projekt – całkiem przypadkowo znaleziony:

  http://www.coeno.org/cms/

 10. gekon Maj 31, 2007 o 17:58 #

  Gdzieś wyczytałem, że to to chodzi na Visćie (plus trochę dodatkowego softu), ma 2GB RAMu i Pentiuma 4. Sprzedawane ma być na razie tylko do kasyn i barów, a ceny mają zaczynać się od $5k.

 11. Henk Maj 31, 2007 o 18:30 #

  Ej, prawda jest taka, że microsoft wpadł na wiele rewolucyjnych pomysłów, a środowisko linuksowe w większości kopiuje istniejące już rozwiązania. A co do MIT, to jest on jednym z kontrahentów microsofu

  choćby http://www.youtube.com/v/NZNTgglPbUA

  programik ten od dawna śmiga na moim tablecie. A co do „nowości”, to microsoft pracuje nad tym już od 2001 roku. Dodajcie do tego projekt bumptop http://www.youtube.com/v/M0ODskdEPnQ i otrzymacie małą rewolucję. A do tych sceptyczne nastawionych, myszka też nie przyjęła się odrazu…

  i jeszcze jeden ciekawy link… http://youtube.com/watch?v=0h-RhyopUmc

 12. sprae Maj 31, 2007 o 19:21 #

  CoSTa: najprosciej – wymyslanie ‚features’ dla komercyjnego projektu który dopiero kończy faze prototypu można porównać z tym co w poezji nazywa sie ‚grafomaństwem’.

 13. CoSTa Maj 31, 2007 o 20:18 #

  [b]pawouek[/b]: pogratulować zacięcia tropiciela :). nie wiem jak toto pracuje w rzeczywistości ale pewnie czerpie z wymienionych przez ciebie projektów sporymi garściami. i dobrze, bo sporo tam dobrych pomysłów. MS ma tę przewagę, że stać tę firmę na wdrożenie tych rozwiązań. i bomba, sporo się przez to zmieni, z czasem także w naszych domach.

  [b]henk[/b]: podpadłeś linuksiarzom :). z MS jest ten problem, że wielkość i majętność tej firmy nie przekłada się w oczekiwany sposób na wymyślanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. i chyba na tym problem z ms polega.

  [b]sprae[/b]: eee… powalasz człowieku, po prostu powalasz i powodujesz uniesienie brwi wysoko w wyrazie bezgranicznego zdumienia. ale o co ci chodzi? że żartując sobie (emotikon!) wymyślam yoshiemu co tam się może pokazywać? o to chodzi? prozą mówiąc – „trollujesz waści”.

 14. Silmethule Czerwiec 1, 2007 o 12:45 #

  Ma toto na viście pracować… ja jestem ciekaw, kiedy powstanie na takie coś Linux… :P Drogie cholerstwo jest, więc pewnie _nie za szybko_, ale… znając życie za kilka lat zacznie się głośno robić o „Surface Linux” :P.

 15. Lucio Hartgrave Listopad 30, 2010 o 19:30 #

  Hi acquaintance. My loved one and also i actually just like The post and also The blogs all in most! which content is genuinely really plainly written and also very quickly understandable. Your New WordPress theme is impressive as well! would absolutely be excellent To master where I could be competent download which. be certain To keep up the super the office. you most require even more these types as for internet owners such as you by the Net and a lot rarer spammers. good mate!

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Słucham… 2007.05.29

Ostatnio przewaliło się przez moje głośniki albumów co niemiara, w tym kilku znanych wykonawców. W skrócie - nowy krążek Chemical...

Zamknij