Menu serwera

Tysięczny wpis i update bloga

Tak przed chwilą zerknąłem i zdębiałem. Na blogu pojawił się tysięczny wpisik a tu żadnej wódki, żadnego szampona, zero panienek, brak browaru lanego wprost z kija do paszczy… Trzeba będzie kurczę nadrobić :). Dla dociekliwych – tak, ten poprzedzający tytuł wpisu numerek w linku to jak najbardziej owego wpisu ID. Więc wychodzi na to, że kilka wpisów wyleciało po dodaniu do bazy. A bo wyleciało, to prawda. Cenzura rządzi! :)

Z okazji okazji dokonałem update bloga do najnowszej możliwej wersji, wszelkie wtyczki included. W wielkim skrócie: wszystko działa bez zająknięcia, update to przyjemność a problemów w silnikiem Serendipity już od bardzo, bardzo dawna nie miałem żadnych. Śmiga aż miło patrzeć. Ilekroć czytam o problemach przy aktualizacjach WordPressa, cieszę się, że wybrałem silniczek może niepopularny ale za to cholernie dobrze technicznie pisany (choć z drugiej strony nie oferujący tylu wypasionych bajerów). Jedyne problemy, jakie napotykam, to obsługa bazy, z której korzystam (SQLite, we WordPressie nieobsługiwana taka jej mać) w niektórych wtyczkach. Zazwyczaj kończy się to wysłaniem maila ze zgłoszeniem problemu i następnego dnia wtyczka dorabia się update i następuje rozwiązanie problemu. Wsparcie rządzi! Tym bardziej,  że chodzi o bazę, z której nie wiem czy ktoś używajacy tego silnika poza mną w ogóle korzysta. Czuję się elitarnie :)

Mam Maka, używam Serendipity… Chłopcy z WordPressami i tymi Waszymi Linuksikami czy innymi Windowsikami, jesteśta jako ta czerń przy mojej elitarności :)))

OK, żarty na bok i właśnie inauguruję drugie millenium na CoSTa’s Family Page. A co, trochę śmiecia trzeba po sobie zostawić.

strona Serendipity

9 odpowiedzi do Tysięczny wpis i update bloga

 1. Paweł Tkaczyk Maj 26, 2007 o 21:49 #

  Strasznie szybko spamujesz ;-) Ja jeszcze do tysiączka nie dobiłem. Gratulacje :D

 2. Hadret Maj 26, 2007 o 23:09 #

  Wsio najlepszego! ^_^

  btw. gdzieś kiedyś wspominałeś o zmianie tematu. Wiem, że czasu nie masz, tak pytam z ciekawości, czy coś planujesz w bliżej nieokreślonej przyszłości? Nie to, że ten mi się nie podoba (wręcz przeciwnie), ciekawość ludzka ;)

 3. btd Maj 27, 2007 o 06:17 #

  A u mnie w akismecie zdechlo ponad 12,6 tys spamow :)

 4. Oleq Maj 27, 2007 o 09:29 #

  Hoho… ja dojechałem ledwo do 140 wpisów.

  Costa na pierwszego spamera IV RP! ;D

 5. cimlik Maj 27, 2007 o 11:40 #

  No ładnie, a zanosi się na kilka tysięcy więcej ;).

 6. Łukasz Wójcik Maj 27, 2007 o 17:01 #

  huhu, no to gratulacje i do następnego tysiąca :)

 7. Mikołaj Maj 27, 2007 o 19:13 #

  Problemy z aktualizacją WordPressa? Nie mam takowych :o)

  Problem może być jedynie z wtyczkami, których autorzy nie rozwijają. To często bywa irytujące, ale można sobie znaleźć jakiś zamiennik (do WP jest bodaj 1500 wtyczek), albo poprawić/napisać własnoręcznie.

  Ilości napisanego spamu ofkors gratuluję, sam zamierzam się niedługo przywrócić do świata żywych.

  • btd Maj 27, 2007 o 20:41 #

   Jak zobacze to dam wiare :)

   ps. fajny bajerek odkrylem Costa: jak kliknie sie w obrazek capcha to losuje inny – dobre jak dostanie sie jakis nieczytelny, jak np te zaokraglone X K H – prawie nie do rozroznienia.

 8. CoSTa Maj 28, 2007 o 07:16 #

  [b]paweł t.[/b]: strasznie szybko? ja tu się mocno ograniczam :)

  [b]btd[/b]: spamowy wynik godny ale wrażenia na mnie nie robi. co tydzień kasuję kilkumegabajtowego loga z meldunkami spamowymi :/. a co do captcha – patrz musieli jakoś niedawno wprowadzić. czas uaktualnić tłumaczenie o to feature. dzięki za info :)

  [b]oleq[/b]: wytrwałością i pracą ludzie się… eee… spamerzą? :)

  [b]cimlik[/b]: no ba! czekam tylko na jakę, która mnie wspomoże w dziele spamowania. rodzina ogólnie swoją rodzinną ponoć stronkę ma gdzieś :)

  [b]łukasz wójcik[/b]: będzie, będzie… już niebawem :)

  [b]mikołaj[/b]: wierzę! po prostu często na wpisy informujące o problemach przy aktualizacjach trafiam ale to faktycznie w większosci przypadków problem wtyczki czy dwóch. jak wszędzie. i wracaj na łono bloga bo jakoś zwolniłeś, a szkoda…

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tarasowy Kącik Majusi & Babci Wuli

Oto nad czym biedziłem się dziś pół dnia:Tarasowy Kącik Majusi & Babci WuliTarasowy Kącik Majusi & Babci Wuli zaczyna nabierać...

Zamknij