Menu serwera

Eeeech, być tam teraz…

I jak tu m gul nie skakać, kiedy widzi się coś takiego:

Domek ciotki Christiny i wuja Nikosa na wyspie Andros

Ten sympatyczny mały domek to letnia (a właściwie całoroczna – rodzina se tam zrobiła wypadowisko co się zowie :)) rezydencja (pięknie napisane :)) ciotki Christiny i wuja Nikosa (greetz!). Właśnie napisała mi ciotka, że doprowadzają domek do ładu i składu przed letnim sezonem najazdowym. Kurczę, muszę przyznać, że ładnie to wszystko zaczyna wyglądać po wypucowaniu. No i jeszcze nie wyschło na wiór, co stanie się już niebawem z okazji świecącego mocno słoneczka. Ciotka! Się nie obijaj tylko dokumentuj! Widzę, że albo sama się cyfrówki dorobiłaś, albo ukradłaś siostrze, to korzystaj! Zjeździj całe Andros, zdjęć napstrykaj, podeślij i pochwal się wysepką jak należy. To musi być przeuroczy zakątek w miesiącach nieco chłodniejszych, kiedy wszystko żyje, zieleni się i wygląda ładnie.

Co, nie wiesz jak się za to zabrać? Bardzo prosto, już tłumaczę:

 • zakładasz konto w Google. Dzięki temu masz do dyspozycji solidne konto pocztowe, dzięki któremu możesz wysyłać i odbierać duże wiadomości. Na pewno oferuje toto więcej niż Yahoo.gr…

 • konto w Google to sporo fajnych i darmowych usług, na ten przykład Picasa. Ściągasz program Picasa, instalujesz na komputerze, foteczki sobie w nim trzymasz a co chcesz władować na stronę – zaznaczasz i klikasz odpowiedni przycisk na dole okna programu. Nie można prościej :)

 • Twoje foteczki po załadowaniu na serwer (zmniejszaj przed wysyłaniem – program to potrafi zrobić za Ciebie i warto foteczki zmniejszyć do jakichś sensownych rozmiarów) będą widoczne tak jak u mnie. Albumy (tak jak sobie je stworzysz w programie), łatwe pobieranie zdjęć, łatwe wysyłanie na serwer… A że to program Google, to pewnie i z kontem pocztowym współpracuje i można zdjęcia równie prosto mailem wysłać.

Czegoś zapomniałem? Chyba nie… Jest coś prostszego od Picasy pod Windows?

2 odpowiedź do Eeeech, być tam teraz…

 1. dely Czerwiec 14, 2007 o 05:29 #

  [quote]Jest coś prostszego od Picasy pod Windows?[/quote]

  Nie ma i niech nie będzie, bo się do Picasy przyzwyczaiłem za bardzo ;)

 2. Amused Czerwiec 14, 2007 o 16:18 #

  A ja lubię http://23hq.com

  Nawet jeśli nie prostszy, to i tak sympatyczny ;-)

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Leopard – garść świeżych wrażeń

W poprzednim wpisie pojechałem Apple za skupienie się na eyecandowatości Leoparda ale nie zamierzam krytykować samego systemu, dopóki go nie...

Zamknij