Menu serwera

Magnatune.com – embedding albumów

Nareszcie! Nareszcie wprowadzono funkcjonalność, o którą od dawna molestowałem mailami twórców serwisu. Nareszcie chcąc zaprezentować Wam jakiś ciekawy album tej wytwórni nie muszę kombinować z linkowaniem, odsyłaniem Was na strony i w ogóle. Po prostu mogę sobie albumik embednąć :). Działa to o tak:

OK, wygląda nieźle i działa sprawnie. A co zrobić z użytkownikami iPhone/iPoda touch? Trza streamować i tyle. Linki Magnatune daje, trzeba je tylko na stronę wrzucić. Na przykład o tak: m3u, xspf, ogg, plik mp3 – teoretycznie plik mp3 powinien się spokojnie na iPhone/iPodzie touch odtworzyć. „Teoretycznie” gdyż coś nie chce mnie tu działać jak trzeba, choć w przeglądarce systemowy QuickTime nie ma z nim żadnego problemu. Ki diabeł? Przy okazji – co za durny pomysł z wykastrowaniem iPodowego QuickTime’a z obsługi m3u??? Komu to przeszkadzało? Po cholerę te jabłkowe matoły psują coś, co doskonale spełnia swoje zadanie? Ot dla mnie zagadka.

To może dla rozruszania nieco klimatu odrobinę szybszy albumik, który doskonale nakręca mnie do działania. Drugi kawałeczek to drobny majstersztyk fajnego beatu i prostej nuty. Ot coś na rozkręcenie dnia.

8 odpowiedzi do Magnatune.com – embedding albumów

 1. sickb0y Maj 24, 2008 o 20:11 #

  Oho… Firefox 3 beta 5 się na tym cudzie wywala. Wybieram któryś kawałek, pasek postępu dochodzi do końca i… kapa. Firefox zasypia.

  • CoSTa Maj 24, 2008 o 20:47 #

   A jak RC1? Na Safari chodzi to jak trzeba. W sumie nie powinno być żadnych problemów – gra dosyć popularna biblioteczka wykorzystywana zdaje się także na Jamendo. Problem raczej Firefoxa, nie samego playera.

   Potestuję z różnymi przeglądarkami i jeśli będą jakieś problemy, to meldunek do Magnatune wyślę na pewno. Jeśli Ci się chce – skrobnij także.

 2. Hadret Maj 24, 2008 o 21:04 #

  sickb0y: Firefox 3b5 @ Debian – hula.

  CoSTa: świetne toto!

 3. SpeX Maj 24, 2008 o 21:50 #

  A mi brakuje możliwości skakania po utworze, mogę jedynie odsłuchać od początku do końca. A ja chce np od połowy to się nie da:(

 4. zx Maj 24, 2008 o 21:54 #

  Najnowsza Opera wyprawia z tym cuda. Rozbiło mi playera na dwie połowy i sobie latają po całej stronie. o_O Ale to beta, więc no problem.

 5. CoSTa Maj 25, 2008 o 07:42 #

  [b]hadret[/b]: Po przesiadce na OSX żałuję jednego softu – Amaroka. Kurczę, jaki to jest doskonały kombajn, który ma chociażby wbudowane streamowanie Magnatune i ułatwione zakupy… Coś trzeba będzie wymyślić i na iTunes :)

  [b]spex[/b]: Yep, to prawda. Nawet kiedy utwór cały się załaduje nie ma jak się nim pobawić. W tym playerku nie jest to zbyt dobrze zrobione.

  [b]zx[/b]: Opera 9.5a (nie aktualizowałem ostatnio) nie ma żadnych problemów. Ot widać humory przeglądarek w obsłudze różnych wersji Flasha :)

 6. PeterCub Maj 25, 2008 o 21:14 #

  W rss-ach działa sprawnie, na stronie html sie sypie, jak zx pisał.

 7. klakier Maj 26, 2008 o 12:13 #

  znam ten flash player ;) brzydko z ich strony ze usuneli informacje o autorze jego sam wykorzystuje go w wielu projektach

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
La Blogotheque – The Take-Away Shows

La Blogotheque - The Take-Away ShowsCodziennie spamowany jestem przez różnych znajomków dalszych lub bliższych (zazwyczaj tych dalszych lub bardzo dalekich,...

Zamknij