Menu serwera

Rosja vs. Gruzja vs. Olimpiada = Cool TV!

Miałem iść do kina ale biorę popcorn i colę przed telewizor. Będzie barwniej niż w dowolnym Batmanie. Będę miał relację z wojny na żywo, w kolorze i z przerwami na podpaski oraz proszek do prania. W sumie reklamy Apapu nawet będą w temacie – gdy cię czołg rozjeżdża to chyba nieco boli, tablety się przydadzą.

Mam tylko nadzieję, że stacje się nie umówią i nie będą jednocześnie puszczały reklam – zawsze to milej mieć jakiś wybór i pilotem zmienić świat na lepszy – widowisko za 80 milionów baksów otwierające imprezę będącą symbolem Pokoju, Pojednania i innych dziwnych wyrazów na P. W kraju, w którym rocznie wykonuje się ponad 10k wyroków śmierci.

Znam też inne fajne wyrazy na „P”: Pierd*** tempora, Pierd*** mores

Ale jest światełko w tunelu – w kraju, w którym właśnie się rozpoczyna Olimpiada ponoć nie wykonuje się już aż tak dużo wyroków publicznie. Zawsze to jakiś plus.

A więc biorę pilota i zaczynam skakankę po kanałach. Będę słuchał Gruzinów i Rosjan i ich pitolenia kto kogo za co, będę oglądał synonim Pokoju i Pojednania – Olimpiadę – w relacji z jednego z najbardziej opresyjnych krajów świata (zakładając, że skośni sygnału nie urżną w ramach cenzury wszystkiego). A potem będę rzygał. Długo i treściwie.

Bo tylko to pozostaje normalnemu człowiekowi do zrobienia po obejrzeniu przerywanej reklamami wojny oraz skompromitowaniu idei olimpijskiej.

15 odpowiedzi do Rosja vs. Gruzja vs. Olimpiada = Cool TV!

 1. btd Sierpień 8, 2008 o 16:07 #

  No w końcu ktoś nie masturbuje się tym że otylka będzie miała medal, tylko zauważył że ta olimpiada to jedno wielkie gówno dla pieniędzy a idee dawno poszły się jeb*

  No ale Ty masz korzenie greckie ;-)

 2. PeterCub Sierpień 8, 2008 o 18:44 #

  Bojkotuję tzw. Olompiadę Pokoju i nie biorę czynnego udziału w oglądaniu tych igrzysk hipokryzji CHRL. Gdyby to ode mnie zależało, nie kupowałbym niczego na Ch. ;)

 3. zx Sierpień 8, 2008 o 19:24 #

  Jakby tak LHC faktycznie stworzyło jakąś czarną dziurę, która wessie kilka planetek, to chyba niewielu tutaj mogłoby wnieść jakieś pretensje.

 4. waltharius Sierpień 8, 2008 o 20:54 #

  Popieram CoSTa! Fajnie, że o tym napisałeś. Ja jakoś nie miałem pomysłu na wpis o olimpiadzie a już od dłuższego czasu chciałem wyrazić swoje niezbyt pochlebne zdanie na ten temat.

 5. golem14 Sierpień 8, 2008 o 22:38 #

  I jeszcze „ten debil, z drugim debilem” jadą sobie do Czech, bo się tam wypadek zdarzył. Zamiast się kur@#% zabrać za robotę, za te podatki liniowe, ograniczanie wydatków na biurokrację itp. to sobie tanim kosztem reklamę robi. Jego obecność tam potrzebna jak umarłemu (bez urazy) świeczka. Część politykasów reklamuje się w Chinach na „szczytnej idei” cześć na ludzkiej tragedii. Czy w tym kraju ktoś naprawdę pracuje? Ja osobiście przyłączam się do czynnego olewania olimpiady mając zdanie jak przedmówcy. Jedyna skuteczna metoda walki z tym syfem, to nie dać im zarobić na reklamach i olimpijskich gadżetach (wkładkach do gazet, flagach itp. gównach).

 6. byte Sierpień 9, 2008 o 05:05 #

  Też nie będę oglądał! Ale nie dlatego, że Chińczyk jest be, tylko dlatego że mnie to w ogóle nie interesuje.

  Ech, ale do Chin bym sobie na wycieczkę pojechał i bym się nie brzydził.

 7. Silmethule Sierpień 9, 2008 o 10:58 #

  Hehe, ja dokładnie jak byte. Olimpiady nie oglądam, bo nie oglądałem nigdy żadnej. Obejrzałem sobie, bez obrzydzenia, otwarcie, ładnie to Chińczycy zrobili, a co będzie z olimpiadą dalej – to mi wisi. Zarobić im nie dam, bo nigdy nie daję, tyle.

 8. michal Sierpień 10, 2008 o 06:14 #

  Olimpiada to okres 4 letni pomiedzy Igrzyskami! Wiec w tym temscie powinno uzywac sie Igrzyska Olimpijskie – tak w skrocie i scilosci :)

  • byte Sierpień 10, 2008 o 18:20 #

   Ano nieprawda. Kiedyś tak było, owszem, dziś znaczenie słowa „olimpiada” jest inne, odsyłam do słownika.

 9. CoSTa Sierpień 10, 2008 o 18:09 #

  Dzięki za wszystkie komentarze i sorry, że dopiero teraz odpowiadam – ot zajęty łykend.

  Wiecie co? Ja wcale nie bojkotuję olimpiady. Jej zorganizowanie w Chinach uważam za błąd wielki ale też nie mam zamiaru udawać, że się nie odbywa. Ja lubię od czasu do czasu oglądać sport. Życzę naszym jak najlepiej ale i z chęcią pooglądam skaczących, biegających czy co tam robiących innych sportowców.

  To, co mnie dobija, to dzisiejsze media. Informację o wojnie w Gruzji ujrzałem po wywaleniu z połowy ekranu (nie mam w pracy adblocka, zazwyczaj nie mam kiedy po necie biegać więc i nie jest mi zbytnio potrzebny) reklamy czegoś podpaskopodobnego. Nawał reklam zaczął się jednak dopiero po wejściu na podstronę z relacją z wojny. Ja rozumiem, że trzeba zarobić ale to wcale nie oznacza, że za wszelką cenę. To samo tyczy się olimpiady. Obrzydliwość :/

  [b]michał[/b]: Fakt i prawda ale i z drugiej strony [url=http://portalwiedzy.onet.pl/polszczyzna.html?qs=olimpiada&tr=pol-all&ch=1&x=0&y=0]słowniki[/url] jak najbardziej definiują to słowo w sensie igrzysk, zawodów więc czuję się nieco rozgrzeszony :)

 10. Rysiu Sierpień 10, 2008 o 19:52 #

  Trafilem tu…z google.

  Calkowicie popieram.

  Najbardziej zaciekli widzowie olimpiady to zapewne te osoby, ktore krzyczaly najwiecej o Tybecie :)

  Sportowcy tez, zamiast zrezygnowac, to daja dupy za kase/ego/osiagniecia.

  Powinni wyrzucic Rosje, Gruzje i reszte z olimpiady jak juz, ale nie po bo co.

  ONZ i NATO daje dupy na kazdym kroku, normalka. W koncu oni sa tylko od trzepania kasy a nie pokoju.

  CHcialbym zauwazyc, ze gdybysmy byli w podobnej sytuacji jak Gruzja, Zachod zapewne zareagowalby podobnie…

 11. ciotka's eleni Sierpień 18, 2008 o 21:00 #

  A kto wyrzuci Amerykanow i to nie tylko z igrzysk olimpijskich? Moze swiat bylby bez nich lepszy?

  • CoSTa Sierpień 18, 2008 o 21:40 #

   Sami się wyrzucają. Swoimi działaniami zniechęcili do siebie połowę świata (jak nie więcej) i chyba zaczynają to czuć. Miejmy nadzieję, że coś się w Stanach zmieni.

 12. ciotka's eleni Sierpień 19, 2008 o 20:15 #

  Oficjalna Polska nalezy chyba do tej drugiej polowy swiata….

  • monitoring auta Sierpień 24, 2008 o 07:57 #

   A ja z pasja ogladalem zmagania gruzinow z rosjanami na olipmiadzie, rzecz jasna kibicowalem gruzinom

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wróciliśmy…

...wprost w szpony przaśnej rzeczywistości :/. Już bez mała tydzień mija od czasu, gdy dobiliśmy bezpiecznie z wojaży po południu...

Zamknij