Menu serwera

DropBox na googlowym cenzurowanym

Google nie lubi DropBoxa. Efekt jest taki, że almighty Google uznało wszystko, co z adresów dropboxowych jest pobierane za treści niebezpieczne niezbyt patyczkując się w temacie gdzie są wyświetlane i co to za treści. Po prostu ban jak leci i wielkie ostrzeżenie w googlowej przeglądarce, które wygląda mniej więcej tak:

Ostrzeżenie o ponoć niebezpiecznych treściach na mojej stronie

Ostrzeżenie o ponoć niebezpiecznych treściach na mojej stronie

No cóż, ponoć ekipa DropBoxa mocno gardłuje z chłopakami z Google, by ci zechcieli łaskawie ściągnąć ostrzeżenia tego typu. Czym to się skończy nie wiem ale pozostaje mi polecić używanie przeglądarek, które nieco inteligentniej interpretują treści i mają nieco sensowniejsze bazy niedobrych serwisów. Najprawdopodobniej ma to związek z przejęciem przez DropBoxa domeny dropbox.com (do tej pory adres wyglądał tak: getdropbox.com), pod którą wcześniej mieściło się jakieś phishingowe czy inne paskudztwo. Cóż, chłopaki z DropBoxa też niezbyt wykazali się refleksem przeskakując na podłą do tej pory domenę i nie propagując informacji o tym, że domena podła już nie jest. No cóż, nauczka na przyszłość i dla innych.

Pozostaje mi przeczekać tę głupią akcję Google bo rezygnować z genialnej usługi, jaką jest DropBox nie mam najmniejszego zamiaru. Rządzi niepodzielnie.

, ,

4 odpowiedź do DropBox na googlowym cenzurowanym

 1. Marcin W Listopad 11, 2009 o 11:50 #

  Hm, dziwne. U mnie jest wszystko ok.

 2. grabek Listopad 11, 2009 o 12:56 #

  Aż się skusiłem i adres wklepałem. Działa normalnie pod ie8, ff3.5, chrome, i safari..

 3. byte Listopad 11, 2009 o 13:44 #

  Admini Dropboksa pisali o tym na Twitterze, więc problem był – pewnie już się dogadali z Google. Ta sprawa pokazuje jednak czym jest korporacyjny bezwład – nie ma takiej możliwości żeby googlowe geeki nie wiedziały co to jest Dropbox, sami pewnie korzystają. Nie zdziwiłbym się gdyby takie blokady zakładał automat.

 4. szuman Listopad 12, 2009 o 00:00 #

  u mnie takie komunikaty odnośnie costa.kofeina.net wyświetla nawet notatnik ;)

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzisiejsza playlista – Gothic Acoustic Tribute To Nine Inch Nails

Wykopalisk twardzielowych ciąg dalszy. Krążek sprzed kilku lat, który dziś wyskoczył jak królik z kapelusza i podobnie jak to przemiłe...

Zamknij