Menu serwera

muzyka, dużo muzyki za darmo

przed monitory zapraszam fanów różnych ambientowych odjazdów, chilloutowych usypiaczy i generalnie muzyki kojarzonej z elektroniką tą nieco spokojniejszą, co nie znaczy, że nie dającą kopa. papa costa zebrał parę przydatnych linków, którymi grzecznie się podzieli. w tym linki do kilku setek megabajtów darmowej a dobrej muzyki do zassania, stąd i ląduje ten mały newsik na planecie ubuntu. wszak linuksiarze to znani legaliści i miłośnicy darmochy :)

dość trucia, czas na mięso i surówkę!

zacznijmy od bardzo sympatycznej stronki, która in generalis zajmuje się nadawaniem muzy via internet. ok, nic w tym odkrywczego. takich stronek jest pewnie bez liku w necie. co tę wyróżnia? to autentyczne, profesjonalne „radio” cieszące się niejaką estymą w światku ambientowych freaków. mowa o serwisie digitally imported. cóż czyni ten serwis tak wyjątkowym? a to, że regularnie zapraszani są mniej lub bardziej znani muzycy różnych gatunków elektronicznej muzy, którzy przygotowują dla tego serwisu specjalne sety. godziny muzyki do słuchania, bardzo profesjonalnie pomiksowanej, poskładanej i w ogóle ogień.

w tymże serwisie wpadło mi się na zajawkę takiej właśnie imprezy, o tutaj właśnie. tu lekko się zatrzymałem, pokumałem i skojarzyłem, że ja mam zdaje się ten secik! powiem krótko – rzecz jest świetna, to obowiązek dla każdego fana ambientu i polecam toto z całego serducha. więcej informacji o tym konkretnym secie znajdziecie tutaj. powiem tak: zmiksowany playmate in paradise pana klausa schulze po prostu powalił mnie na kolana. do-sko-na-ła rzecz! absolutny top na mojej aktualnej top liście elektronicznego grania.

postanowiłem nieco podrążyć temat i powędrowac śladem linków. jako dobry harvester, wskoczyłem z miejsca na stronę pana o wdzięcznym mianie cardamar. stronkę znajdziecie tutaj, nie wygląda zbyt okazale ale za to jakie skrywa skarby! z miejsca wbijamy się w dział „mixes” a tam już czekają na nas gotowe do pobrania 4 miksy (płyty całe!) tegoż pana, z czego jeden to zdrowo ponad 400 megabajtów muzyki. dobrej muzyki! cell, spyweirdos, tripswitch, boards of canada… jest czego słuchać! a najfajniejsze – do zassania rzecz via edonkey. oszczędzę wam klikania i podaję odpowiedni link.

wskoczmy na stronę mister xerxesa, zdecydowanie fajniejszą. stronka leży i czeka sobie tutaj a nas oczywiście interesuje głównie dział download. wskakujemy do owegoż i pierwszą rzeczą, którą robimy, jest pobranie pliku xerxes-meditation (tak, z serwerów ze stuffem demoscenowym). pół cholernej godziny zaprawdę powiadam wam świetnego ambientu! aaaaa! rzecz jest po prostu misterna! słucha mi się tego wręcz rewelacyjnie. zachęcony tym kawałkiem zasysam i pozostałe. wbijam się takoż na stronkę z o wiele większą ilością zapewne mocno demoscenowych kawałków xerxesa. wszystko oczywiście do pobrania za free z ulubionego serwisu scenowców – scene.org, a konkretnie stąd.

i to by było, proszę wycieczki, tyle na dziś. z czasem nieco więcej linków, o ile znajdę takie, na które warto zwrócić uwagę. póki co nie pozostaje mi nic innego, jak tylko życzyć wam miłego słuchania.

, , , ,

16 Responses to muzyka, dużo muzyki za darmo

 1. maciek 26 listopada, 2005 at 20:28 #

  http://www.kahvi.org

  scenemusic.net

  mrrrrr :)

  • CoSTa 26 listopada, 2005 at 21:22 #

   o, dzięki za to kahvi.org… i pytanko – może jakieś stronki z całymi setami/płytami/czymś takim? byłbym wdzięczny…

  • piotrek 11 grudnia, 2005 at 13:13 #

   piszcie do mnie mam 9 lat interesuję się hip-hop jak macie jakaś fajną stronkę o hip-hop pszysyłajcie do mnie wejcie na stronę http://www.gry.pl lup wpiszcie tak http://www.google.pl i napiście tam ubieranie dziewczyn i chłopakuw lup możecie też wpisać tony hołk i tam jest takie coś jak patrzysz na rękę to widać że skura ci się rusza to cześć może kiedyś się jeszcze spotkamy papaapapapapapapappapa i pa

   • Biter 11 grudnia, 2005 at 16:15 #

    hardcore :)

    • kacper 20 września, 2007 at 11:58 #

     nom jak tu sie suha muzyki

 2. krzychu 28 listopada, 2005 at 16:08 #

  Jak chodzi o darmowe rayjo internetowe i to robione na najwyższym profesjonalnym poziomie, to polecam bezkonkurencyjne: Baobab Janka Chojackiego / Wojtka Manna i ich ekipy —

  http://www.blueschojnacki.pl:8000/radiobaobab.ogg

  ale czilałtów tam nie ma :)

  • CoSTa 28 listopada, 2005 at 17:40 #

   dzięki za namiar! nic nie szkodzi, otwartym na wszelkie gatunki muzyczne o ile prezentują myzukę dobrą. a wymieniona ekipa gwarantuje solidną porcję dobrego grania. whoa! będziem słuchać w takim razie :)

 3. Anonim 1 stycznia, 2006 at 19:02 #

  ten blog to jest do bani

 4. CoSTa's Family Page 15 sierpnia, 2007 at 17:14 #

  Dawno temu podawałem namiar na takie jedno sprytne miejsce w sieci, w którym leżało sobie całkiem sporo świetnej muzy do zassania za kompletne free. Otóż miło mi poinformować, że owo miejsce w sieci ma się nieźle a wręcz coraz lepiej i znacznie rozbudował

 5. kosek 25 grudnia, 2007 at 21:18 #

  no namiar na szybką muze

  • nati1123 11 czerwca, 2008 at 17:39 #

   fajne

  • nati1123 11 czerwca, 2008 at 17:41 #

   fajne

   • nati1123 12 czerwca, 2008 at 11:12 #

    nie moge włączyć jednej muzy

    teraz co mam zrobić ?

    no trudno.

    Ale ona jest cudna.

    Poslucham jej w radiu

    no bo cuż innnego zrobię

    ;p

    Ale sprubuje jeszcze raz może się uda :) ;p

    Jeżeli sie nie uda to zrobie jak mówiłam

    no a jak inaczej

    No pozdr dla wszystkich

    buziak;* oczywiście też

 6. petercub 14 lutego, 2015 at 22:36 #

  http://xerxes-music.com

Dodaj komentarz