Menu serwera

papa costa ma kde 3.5

KDE 3.5

KDE 3.5

no i stało się. jako się rzekło tako się też i zrobiło – łącze popracowało nieco, zassało prawie 190mb danych, się wszystko rozpakowało, pokonfigurowało jak trzeba i bez żadnych ale to żadnych problemów właśnie śmigam sobie na kde 3.5

no takie podejście do sprawy to ja lubię!

nic nowego ponad to, co już powiedziono nie raz i ja nie powiem/napiszę. ot jest w szczegółach zgrabniej. zaskoczyło mnie, że superkarramba jest instalowana przy update (nie miałem wcześniej). pakuje się przy okazji sporo jakiegoś innego śmiecia ale ogólnie jest miło, sympatycznie i dobrze. ogromny plus: zagospodarowano menu nieco i nie straszy już długaśną listą zainstalowanych np. narzędzi. są teraz te narzędzia ładnie pogrupowane tematycznie. od razu zrobiło się porządniej :)

aktualizacja kmaila i generalnie tego wszystkiego, co wchodzi w skład kontact poszła bezproblemowo. konta działają jak działały, filtry są całe i zdrowe, jedynie ikonki filtra spamowego pozmieniały najwidoczniej miejsce pobytu bo trzeba było je ręcznie wskazać. okej, dwa kliknięcia i po „kłopocie”. hola, ma być przede wszystkim ładnie! :)

jakichś okrutnych zmian faktycznie nie ma. cieszą zmiany w wallecie. zaczyna się z tego robić coraz bardziej przysiadalny menedżer haseł ale to i tak ciągle nie to. dajcie mnie keepassa jako standard w kde! to chyba soft do takich zastosowań idealny…

zmiany dotknęły konquerora. trzeba było widzieć moją minę po automatycznym wciśnięciu ctrl i szukaniu linka na stronie, coby wyświetlić to w nowej karcie. wciskam a mi tu nagle pokazuje się w cholerę jakichś literek w przeglądarce… zbaraniałem. a to po prostu nawigacja za pomocą klawiatury mi się włączyła :). ktoś tam wpadł na pomysł, że po co w sumie tyle klikać, skoro można na klawiaturze sobie linki wystukać. działa to nawet całkiem przyjemnie: każdy link na wyświetlonej stronie dostaje swoją literkę. nawigacja to kwestia wciśnięcia odpoweidniego klawisza, do którego przyporządkowany jest link. ot wszystko. proste ale skuteczne. pewnie przydatne dla maniaków klawiszy.

jakiegoś wzrostu wydajności nie zauważyłem. chodzi wszystko tak samo szparko jak chodziło. w tym momencie najwolniejszym elementem systemu jest firefox. muszę te patenty mr. byte’a wdrożyć. ciekawe co to da.

ot wsio. czas na sen. papa costa ma nowszą wersję swojej ulubionej zabawki. a to oznacza, że będzie się nią jeszcze chętniej bawił. czego i wam życzę :)

3 Responses to papa costa ma kde 3.5

 1. Hadret 1 grudnia, 2005 at 11:29 #

  Wygląda mało cukierkowo, a to bardzo duży plus jak dla mnie. Prezentuje się naprawdę elegancko, nie wiem tylko dlaczego, ale nie przepadam za Keramikiem… O gustach się nie dyskutuje (:

  • CoSTa 1 grudnia, 2005 at 12:41 #

   uwierz lub nie – ja też nie przepadam za keramikiem. ot akurat złożyło się, że mój window-style-rotate obrócił na keramika :). na niebiesko jest nie do zniesienia ale w ciemniejszych odcieniach zaczyna wyglądać wręcz gustownie. do tego temat .NET cośtam do wyświetlania tych wszystkich widgetów (tak to się fachowo nazywa?) i aż się chce pracować :)

   wczoraj zauważyłem pierwszy problem – coś się kicker z amarokiem nie lubią. potrafi zdechnać albo kicker (częściej), albo amarok (do tej pory raz). diabli wiedzą w czym problem. reszta śmiga ładnie. no i ten konqueror… nie lubiłem tej przeglądrki swego czasu, serio. ale z wersji na wersję robi się z tego solidna przeglądarka www. kul!

   • Hadret 1 grudnia, 2005 at 13:10 #

    Wierzę (: Co zaś tyczy się Koqueror’a – cieszy fakt, że KDE wciąż rozwija ten projekt. GNOME np. „porzucił” Galeon’a na rzecz Epiphany. Właśnie ten drugi projekt ma być przeglądarką wspieraną przez GNOMEa. Przykładowo, gdzieś na forum Ubuntu, odbyło się głosowanie – Firefox czy Epiphany domyślną przeglądarką w Ubuntu. Fox zdeklasował rywala całkowicie. Wygląda to mniej więcej tak, jakby przeprowadzić głosowanie: Kubuntu domyślna przeglądarka – Opera czy Konqueror. Choć tutaj zwycięzca niekoniecznie musi być aż tak oczywisty (:

    Troszku bardziej konkretnych zmian w Konquerorze (i nie tylko w nim), można znaleźć na: http://www.kde.org/announcements/announce-3.5.php (:

Dodaj komentarz