Menu serwera

trans, totalny trans…

dziwnie to może zabrzmi, ale lubię DOBRĄ muzykę elektroniczną. i nie mam tu na myśli różnych tuzów tego gatunku zazwyczaj kojarzonych z takim stwierdzeniem, jakichś jarrów czy inszych tangerine dreamów choć ich oczywiście jak najbardziej też. nie, rozchodzi mi się o muzysię potocznie zwaną łupanką czy inszymi podobnymi epitetami. gdzie po prostu słychać beat, i to solidnie. ha! są różne tego typu muzysie i wcale nie chodzi mi o jakieś manieczkowe przeboje. rozchodzi się raczej o solidne, psychodeliczne brzmienia, które potrafią wbić człowieka w jeszcze bardziej solidny, transowy odjazd.

nie klepałbym tego wszystkiego bez powodu. otóż niedawno trafiłem na taki kawałek. ideał po prostu. rzecz trzeba słuchać głośno i najlepiej urobiwszy wcześniej klimat jakimś ziołem czy czymś halucynogennym. trzynaście minut wbijania w głęboką jazdę, to jest to! beat, jakieś harmonijki, zawodzenia jakiejś etnicznie odjechanej pani w tle… po prostu masakra. no i ten beat, który tu raczej nie służy podkreśleniu rytmu, choć pewnie i takie spełnia zadanie. po prostu czuje się, że ktoś tu cię człowieku popędza, gdzieś masz lecieć na złamanie karku ale musisz się po drodze zatrzymać i przez chwilę chociaż połamać zęby na jakichś głebszych, choć nie do końca wysłowionych tematach. ale na to nie ma czasu! rytm goni cię dalej i dalej!

zadziwiające, że w „zwykłej” łupaninie można przemycić i takie uczucia. a jednak! trans, totalny trans…

o jaki kawałek chodzi? wykonawca: third eye, utwór: siddhaloka… czemu żadna stacja radiowa czegoś takiego nie zagra? czemu zapewnie nigdzie nie będzie można tego kupić? dlaczego w tym zapyziałym kraiku muszą panoszyć się gówniane kapelki hiphopowe a nie ma miejsca na dobrą muzykę? czy to ten kraj zwariował, czy też ludzie pogłupieli od komercji serwowanej w telewizji? anyway, jeśli – o czytający te słowa – jesteś w posiadaniu czegoś wydanego przez third eye – biorę to! i z gram czegoś na wspomaganie :)

więcej informacji o wykonawcy znajdziesz tutaj

, ,

One Response to trans, totalny trans…

  1. Prośba 25 września, 2006 at 15:41 #

    Witam. Mam wielka prosbe, otoz zajrany tym opisem postanowilem jakos zdobyc ten kawalek ale nigdzie go nie moge znalezc zeby chociaz przesluchac probke. Czy istniala by taka mozliwosc zeby udostepnic ten kawalek?

Dodaj komentarz