Menu serwera

kolejna zmiana engine – gallery2

nie mogło się obyć bez kolejnej zmiany engine, na którym ma hulać mała (mam nadzieję, że z czasem się rozrośnie) galeria naszych zdjątek. udało się mojemu adminowi uruchomić na naszym serwerze świetny soft do takich celów właśnie stworzony – gallery 2. soft napakowany jest po brzegi różnymi bajerami ale w sumie i tak z nich korzystać nie będę, bo nie ma po co. się powyłanczało co trzeba :)… ma za to coś, co być może ruszy nieco moją leniwą rodzinę do wrzucania fotek – jest absolutnie pod tym względem łatwy w użyciu.

to opisywane ułatwienie, które mnie po prostu rozłożyło, to możliwość pchania zdjęć do galerii bezpośrednio ze swojego komputera… bez potrzeby odpalania strony czy używania jakiegoś zewnętrznego softu (który i tak istenieje, zwie się gallery remote, tutuaj faq (dla ciebie brzozik!)) po prostu pod windowsem zaznacza się odpowiednie zdjęcia, prawoklik i jazdaaaa! jak to się mniej więcej robi opisano tutaj (polecam ten link rodzinko!).

rzecz już przetestowana w działaniu i śmiga toto rewelacyjnie. whoa! teraz już nie będzie żadnych wymówek czy przysyłania mi ilustam megabajtów zdjęć, bym je wrzucał – niech se rodzinka pobierze np. picasę, wstępnie obrobi zdjątka (czerwone oczka :)), wyeksportuje z picasy zdjęcia do jakiegoś katalogu, tam zaznaczamy całość i wysyłamy w cholerę. voila, gotowe. no leniwce, ognia!

galerja przeniosła się do nieco innego podkatalogu i dostępna jest tutaj. stara niebawem wyleci w cholerę. póki co wrzuciłem tylko zdjęcia da majka ale już niebawem doleci i reszta, a po otrzymaniu cyfrówki pod choinkę (no, chciałbym :)) będzie stuffu więcej.

, ,

4 Responses to kolejna zmiana engine – gallery2

 1. krzychu 5 grudnia, 2005 at 11:16 #

  W lewym menu nasz LOSOWĄ fotkę – proszę nie nazywaj jej ’ Zdjęcie przypadkowe’ :)

  • CoSTa 5 grudnia, 2005 at 11:29 #

   lokalizacja na nasze nie jest mojego autorstwa. dopiero będzie bo to, co ktoś zrobił, to jakiś koszmar. kwiatków bardzo, bardzo dużo ale na szczęście ładnie wszystko zorganizowane jest w pliku z tłumaczeniem. nie no, co ty. jak to zobaczyłem pierwszy raz to mi oczy z orbit prawie wylazły. w panelu adminitsracyjnym to się dopiero cuda dzieją :)

   • krzychu 5 grudnia, 2005 at 19:13 #

    Bo to jest tak – jest sobie programista/wielu programistów – dziergają swoją ukochaną aplikację w języku zupełnie obcym. Potem trafia się wolontariusz-entuzjasta, który ich zapewnia, że zrobi im lokalizację w języku suahili – oni na to: w pytę! Dawaj!

    No i tak się robi historię ;)

 2. (head)log 5 grudnia, 2005 at 19:15 #

  Przy okazji pierwszego stawiania Blog:CMS nie miałem za bardzo ani potrzeby, ani czasu robić spolszczenia tego cms’a. Hankie też tego nie potrzebował :)

  Więc dopiero druga okazja – strona mojej byłej…

Dodaj komentarz