Menu serwera

czas kaczyńskich – czas chamstwa

jestem oburzony tym, na co pozwalają sobie przedstawiciele obecnej władzy. chamstwo i prostactwo wyłażące na każdym kroku z tych ludzi zaczyna przybierać formę arogancji wręcz. o co mi się rozchodzi?

o drobny zdawałoby się incydent, jaki miał miejsce po przesłuchaniu jarka kaczyńskiego w sprawie afery fozz. incydent zdawałoby się nieistotny ale doskonale świadczący o poziomie najzwyklejszego chamstwa i niebezpiecznej już manii prześladowczej. pokrótce sprawę opisał jacek żakowski w dzisiejszej wyborczej, w formie elektronicznej całość wypowiedzi żakowskiego można znaleźć tutaj.

zachęcam do zapoznania się z tą krótką opinią. o ile żakowskiego lubię średnio (okej, dziennikarze nie są od lubienia ale styl faceta czasem mnie irytuje), o tyle całą jego wypowiedź popieram w pełnej rozciągłości. dodatkowo, o ile żakowski nie może nazywać rzeczy po imieniu, o tyle ja na swojej stronie mogę sobię na to pozwolić i właśnie mam zamiar to uczynić.

chamstwo, buta i prostactwo tych ludzi zaczyna porażać. ponoć to ludzie wykształceni ale w kwestii zachowania choćby podstawowych kanonów kultury – kompletna porażka. nie wiem, czy to wpoiły tym ludziom ich matki i ojcowie w procesie wychowania. mogę tylko snuć domysły a póki co za mało mam danych by się na czymś sensownym oprzeć. stawiam raczej na bardziej prozaiczną przyczynę: sławetne teraz kurwa my. wedle tej ideologii nikt z definicji nie dorasta do "poziomu" braciszków i wierchuszki naszego kraju w ogólności. doskonale się w to komponuje równie sławetne spieprzaj dziadu w wykonaniu któregoś z braciszków. żadnego szacunku, dla nikogo kto nie stoi wyżej w hierarchii władzy. teraz my i tylko my a reszta to motłoch, który można dowolnie obrażać i mieć o tymże motłochu takie a nie inne zdanie.

to można by jeszcze wybaczyć zwykłym chamstwem. problemy zaczynają się, gdy do tego wszystkiego dochodzi paranoja i wygodne dzielenie świata na białe i czarne, na "ci z układu" i "nasi". a kiedy za tym zaczynają iść czyny (a powoli zaczynają) to już zaczyna się robić niebezpiecznie. kolesie z prawie pełnią władzy, traktujący przeciwników politycznych (i nie tylko ich a każdego kto ma odmienne zdanie) jak wrogów, których należy zniszczyć za wszelką cenę (taaak, polowanie zacznie się gdy powstaną odpowiednie komisje i powymyślane agencje, jeszcze niejeden cyrk zobaczymy), a to wszystko podsycone odpowiednią dozą paranoi dodatkowo umiejętnie sprzedawanej społeczeństwu… to zaczyna śmierdzieć przygotowaniami do władania już niekoniecznie z woli narodu w wyniku powszechnych wyborów. wiem jak to brzmi ale mniej więcej od takiej retoryki i postępowania zaczynały się późniejsze dramaty. oczywiście z imieniem boga na mordzie i wycierając sobie tę mordę papieżem i kim się tylko da.

żakowskiemu nie wolno ale mnie jak najbardziej i zamierzam to właśnie powiedzieć: panowie kaczyńscy! oskarżam was i waszą najbliższą ekipę o bycie najzwyczajniejszymi chamami, prostakami i kompletnymi indolentami w dziedzinie sprawowania jakiejkolwiek władzy. oskarżam was o umyślne negowanie jakichkolwiek dokonań społeczeństwa, w którym żyję i którego częścią jestem. oskarżam was o umyślne wprowadzanie stanu chaosu i permanentnego zagrożenia "układem" służące tylko i wyłącznie umocnieniu waszej władzy i ograniczeniu ciężko wywalczonych swego czasu zdobyczy demokracji. oskarżam was o próbę wprowadzenia państwa policyjnego i próbę wprowadzenia rządów autorytarnych. oskarżam was o sprowadzenie debaty społecznej do poziomu waszego rynsztoka, co godzi w interesy tego kraju chociażby przez jego postrzeganie na arenie międzynarodowej.

starczy tego, są pewne granice przyzwolenia wyskokom władzy. w mojej ocenie właśnie je – panowie kaczyńscy i ekipa – przekroczyliście.

, , ,

13 Responses to czas kaczyńskich – czas chamstwa

 1. byte 27 lutego, 2006 at 18:55 #

  No to dla rozluźnienia polecam dzisiejszego Kutza, rewelacyjny wywiad: http://tnij.org/kutz

  • CoSTa 27 lutego, 2006 at 19:40 #

   o widzi pan, poczytam sobie z chęcią. zdaje się, że siedzi to wydaniu papierowym, nie? anyway, kutza lubię więc z chęcią wciągnę.

   • byte 27 lutego, 2006 at 21:11 #

    Nie czytam analogowego GazWybu, za dużo literek jak na jeden dzień. Czytałem ten wywiad pod podanym linkiem.

 2. btd 27 lutego, 2006 at 19:48 #

  Costa nie wiesz? Pewnie byli wychowywani wg tradycyjnych katolickich metod – paskiem, smyczą, wężem od odkurzacza. I teraz widać skutki. Zbyt wiele urazów w głowę całe to 'katolskie’ towarzystwo zaznało w dzieciństwie żeby teraz jakieś niedobitki neuronów dobrze działały.

  http://btd.livenet.pl/index.php/archives/194

 3. RAFi 27 lutego, 2006 at 20:47 #

  Ładnie CoSTa, ładnie.

  A kaczory, giertychy, cymańskie itp. bydło wyrosło na kompleksach, których do dziś niestety nie wyleczyli.

 4. bmp 27 lutego, 2006 at 20:47 #

  Jeszcze trochę czasu a nawet sejm zamienią w gigantyczną piaskownice pełną paktowych dzieciaków, którym zabrano wiaderko a tajemnicze układy zakopują w piasku grabki.

  Żenada po prostu.

 5. }{ 27 lutego, 2006 at 22:10 #

  Ten blog niniejszym ogłaszam Strefą III RP. Mam tego dość. Do dnia dzisiejszego byłem tylko poirytowany. Od dziś zaliczam się do wk*
  Mam dość zakompleksionych chomiczkĂłw, …

 6. krzychu 28 lutego, 2006 at 08:29 #

  Kaczyński zachował się skandalicznie. Ale zachował się spójnie z logiką swojego widzenia rzeczywistości. Polecam do lektory dwa teksty:

  a. przemówienie Kaczyńskiego:

  http://www.pis.org.pl/article.php?id=754

  b. opinię Wildsteina:

  http://www.wprost.pl/ar/?O=87085

  I proszę na przyszłość się nie dziwić: to powraca mentalność *teczek* i zaglądania ludziom do rozporka.

 7. Brzoza 28 lutego, 2006 at 09:12 #

  Tja – kto nie z nami ten przeciw nam. Kto nie z nami, ten WRÓG. To jest dzisiejsza rzeczywistość, ale wiecie co? Jest gorzej, bo to nie są figury retoryczne, których celem jest jakiś deal polityczny. Oj nie. To jest MENTALNOŚĆ tych ludzi. To jest ich fanatyzm i nietolerancja.

  W USA Prezydent, który twierdził by, że Sąd Najwyższy – ichniejszy Trybunał Konstytucyjny, nie zna się na konstytucji i szkodzi państwu, miałby już proces impeachmentu. U nas? Luzik. Nawet prasa tego za bardzo nie podchwyciła.

 8. RAFi 28 lutego, 2006 at 09:13 #

  „Żeby powołać komisję prawdy i sprawiedliwości, PiS chce zmienić konstytucję. – Kto będzie głosował przeciw, jest uwikłany w układ – groził wczoraj Jarosław Kaczyński”

  [url=http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3186951.html]PiS chce incydentalnie zmienić konstytucję[/url]

  Oni są chorzy :(

  • byte 28 lutego, 2006 at 10:19 #

   No właśnie, CoSTa, też to zauważyłem. BBCode nie działa.

   • CoSTa 28 lutego, 2006 at 10:29 #

    działa. szukam przyczyn niedziałania przy niektórych urlach. prawdopodobna przyczyna: znaki w urlu w stylu przecinka. wtyka głupieje i tyle. bo problemów z linkowaniem długich urli nie ma żadnych, o ile nie występuje przecinek i być może jakieś inne znaki. potestuję i zgłoszę garvinowi ten problem.

    a tu proszę jakiś pierwszy lepszy z brzegu długi url, który działa bez problemów: [url=http://www.tp.pl/prt/pl/dla_domu/internet_w_domu/neostrada_tp/]tepsa pany :)[/url]

    • byte 28 lutego, 2006 at 10:39 #

     Faktycznie, pada na przecinkach z Wyborczej.

Dodaj komentarz