Menu serwera

tomboy – notatki a’la wiki

Tomboy

Tomboy

w ramach szperania za sympatycznymi drobnostkami i czytania feedów z różnych przyjemnych stron – trafiła mi się informacja o drobniutkim ale diablo fajowym programiku: tomboy. dla mnie rzecz jest zupełnie nowa i nieznana. zainstalowałem ten drobiazg (w repozytoriach ubuntu jest bodajże w wersji 0.3.3 w chwili klepania tej notki) i szczerze móiwąc – przepadłem :). dlaczego? bo to bardzo sympatyczne podejście do robienia notatek jest!

ta drobina służy właśnie tworzeniu notatek. tyle że na sposób wikipodobny. można bowiem sobie w notatce tworzyć linki do innych notatek i robi się to w sposób bardzo prosty i intuicyjny. bardzo niewielkim nakładem sił można po prostu utrzymać porządek w swoich zapiskach (kto prowadzi takowe i zebrał ich znaczna ilość, ten wie jak uciążliwe może być zachowanie porządku w owych). to żaden multimedialny kombajn, to nie jest wielomegabajtowa kobyła. ot po prostu ultraprzydatny drobiazg dla ludzi piszących i notujących sporo. spróbować warto. bardzo ładnie integruje się toto z gnome, nowsze zaś wersje programu mają kilka przyjemnych dodatków. odsyłam na stronę programu, gdzie pokazano integrację tomboya z evolution. sympatyczna rzecz!

,

4 Responses to tomboy – notatki a’la wiki

 1. ehh 5 lutego, 2006 at 23:51 #

  Kiedyś to sprawdzał ale mi się nie podobał, sprawdzę go jeszcze raz kiedyś.

  • CoSTa 6 lutego, 2006 at 08:06 #

   ja tam poczytałem o nowej wersji i kurczę nie mogę się doczekać na jej spaczkowanie. kilka fajnych bajerków w nowej wersji jest… ta współpraca z evolution jest doprawdy zarąbistą sprawą :)

 2. Wk 6 lutego, 2006 at 09:39 #

  A coś takiego dla KDE znasz może? ;-) Szukam od dłuższego czasu czegoś podobnego, no ale nic ciekawego nie widzę… Basket jakoś mi do gustu nie przypadł.

 3. Hadret 7 lutego, 2006 at 08:22 #

  A powiem Ci, że Tomboy’a znam już kwał czasu (wystarczy looknąć na screeny), a mimo wszystko nie przekonał mnie. Czy może inaczej – nie potrzebuję go, tak naprawdę :P

  @Wk: a czemu nie spróbujesz właśnie Tomboya? Co z tego, że w GTK jest napisany, w KDE można łatwo dostosować wygląd gtkowskich programików (:

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
dzień zakupów

jak to zazwyczaj bywa - niedziela to dzień zakupów :). dziś obskoczyliśmy sklepik ikea a że niedaleko w sumie było...

Zamknij