Menu serwera

playstation 3 – kolejna obsuwa

czemu mnie to nie dziwi? sony znów ogłosiło delay swojej najnowszej konsoli. jak tak dalej pójdzie to rzecz ukaże się na gwiazdkę tego roku a to ździebko późno. xbox 360 rozpycha się na rynku, gry na to wychodzą świetne a wyglądem zabijające… sony musi w takim razie wysmażyć coś, co przyćmi wszystko co do tej pory widzieliśmy bo w przeciwnym wypadku komu się będzie chciało czekać na zabawkę, która diabli wiedzą kiedy trafi do sklepów?

ale z przecieków wyłania się całkiem fajowy obraz tejże nowej zabawki. szczególnie ten fragment wiadomości podanej przez gamespot.com mnie zainteresował:

The SCE president also told the crowd that the PS3 would use a 60GB 2.5-inch hard disc drive (HDD). A slide show during the presentation said the HDD would be loaded with the Linux operating system instead of Microsoft’s Windows OS. The show also said it could be used as a "home server," could be directly connected to the Internet, and would be fully "upgradable."

a dalej leci tekścik, że zalecono producentom gier by tworzyli tytuły zakładając, że konsola ma twardy dysk. no i że twardzoel będzie w sumie niezbędny do grania. a to oznaczać może jedno: hdd będzie wbudowany w konsolkę (nie wyobrażam sobie by sony oddało sobie strzał w stopę i sprzedawało to oddzielnie). to miłe i dosyć dla mnie niespodziewane. sony rezygnujące z możliwości zdzierania na każdym możliwym gadżecie? jednak konkurencja to wspaniała sprawa :)… choć cytowana w newsie wypowiedź kena kutaragi może zapał nieco zmniejszać. nieeeee… microsoft ustanowił standard wyposażenia i sony nie ma innego wyjścia jak się dostosować.

kolejny dobry news – konsolka będzie wstecznie kompatybilna. zarówno z ps2 jak i z playstation! nooo, dla fana retro takiego jak ja to bardzo ale to bardzo miła informacja. czyli będę mógł nadal popykać sobie w starą wersję final fantasy 7… piknie! :)

źródełko newsa

, , , , , , , , ,

2 Responses to playstation 3 – kolejna obsuwa

 1. Hadret 17 marca, 2006 at 06:49 #

  Dysk twardy to już teraz taka powszechność, że zaskoczony byłem bardziej tym, że jeszcze go Playstation nie ma. Teraz montują to nawet w kamerach cyfrowych (JVC jako pierwszy) z jakimiś tam specjalnymi zabezpieczeniami. To była kwestia czasu. Świat dąży do komputeryzacji całkowitej. Ciekawe tylko, czy to aby na pewno dobrym symptom (:

  • CoSTa 17 marca, 2006 at 07:38 #

   gwoli ścisłości – ps2 jak najbardziej twardy dysk ma jako opcję do dokupienia. te trzy czy ile lat temu, kiedy ps2 wchodziło na rynek to jeszcze normą nie było. dzięki małomiękkiemu i xboxowi troszkę się standardy jednak zmieniły i bardzo, ale to bardzo dobrze! taki mały hardzielek w niczym nie przeszkadza a dokupywanie coraz to nowszych gadżecików może i jest fajne dla producenta ale klienta męczy kiedy obok ma konsolkę wszystko to zawierającą już w cenie podstawowej.

   a więc: gadżetów nigdy dosyć :), małomiękki niech ciśnie szczególnie cenowo to i play3 będzie sprzedawany w jakichś rozsądnych cenach. i o to chodzi! teraz niech powalczą cenami gierek i będzie cudnie. bo przynajmniej w naszym kraju ceny są kompletnie kosmiczne ale w sumie co się dziwić, dystrybutor ma nieduży rynek i nic sensownego nie wynegocjuje bo przeca nie ma sensu większego na taki rynek robić specjalne wersje językowe. ea coś kombinuje i chwała im za to. może inni pójdą w ślady ea i zaczną powstawać wersje lokalne a te już będzie można cenowo bardziej dostosować do naszych zarobków.

   btw – następny zakup: [url=http://www.gamespot.com/ps2/action/godofwar/]god of war[/url]. ta gra miażdży! :)

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
o wyższości muzyki poważnej nad muzyką czarną

czy tytuł był intrygujący na tyle, że skłonił cię, o czytający te słowa, do kliknięcia i poczytania o czym to...

Zamknij