Menu serwera

trsdesktop – gui dla małego atari

news toto był jakiś czas temu. jednak papa costa zamiast informować wolał pograć (nareszcie!) w black (znów ta gra skopała mi tyłek wykonaniem) i tak jakoś wyszło, że dopiero dziś piszę o wersji alfa softu na małe atari zwącego się TRS desktop. chłopaki grzebią w sofcie solidnie i ponoć da się już tego od biedy i z wieloma problemami używać. jakieś problemy istnieją przy instalacji na emulatorach ale co tam, zwalczy się i rzuci okiem na atarowskie okienka. screenshoty przezentują się całkiem okazale, poniżej dwa przykładowe:

kolorki, tapetki, bajerki…

…okienka, suwaki, co jeszcze?

no cóż, wygląda to bardzo zachęcająco. na tyle zachęcająco, że dziś w nocy nieco się tym pobawię i być może uda mi się zainstalować oraz uruchomić to cacko. o nieco większe screeny bym się wtedy postarał bo na tych maliznach widać niewiele :/. tak czy inaczej – podziwiam chłopaków za chciejstwo no i za umiejętności konserwacji staroci. że też im te komputerki jeszcze chodzą… :)

źródełko wiadomości (warto poczytać komentarze, są tam między innymi opisane i częściowo rozwiązane problemy z instalacją pod emulatorem)

,

5 Responses to trsdesktop – gui dla małego atari

 1. sprae 25 marca, 2006 at 17:09 #

  Biorąc pod uwagę, że pewnien zacny człowiek szykuje nowoczesną wersje ukladu GTIA do Atari, okienka mogą nabrać „sporo skrzydeł”. http://atariarea.histeria.pl/forum/viewtopic.php?id=3933

  • CoSTa 25 marca, 2006 at 18:55 #

   i żesz kurwa… sprae, to chodzi? widziałeś to? daje toto rady? nie znam się na technologiach ale nawet na mnie rozmiary sprajta zrobiły wrażenie. he, ciekaw jestem jakie demko by wyszło na to z łapek jakiegos zdolnego kodera :).

   no ludzie, czytać. powyższy link [url=http://atariarea.histeria.pl/forum/viewtopic.php?id=3933]tutaj[/url] (to dla tych, którym nie chce się sklejać linka dostarczonego przez sprae)

 2. pin trs 27 marca, 2006 at 20:05 #

  co do problemów przy instalacji – zapomnieliśmy zaktualizować sterownika do ramdysku w instalatorze do TRS Desk – w driver tam zawarty działa dobrze wyłącznie na Atari zaopatrzonym w procesor 65c816. Należy zmienić w zainstalowanym już desktopie zapis w pliku CONFIG.SYS dla Sparta DOS X – chodzi o wpis:

  DEVICE RAMD816 ..itd.

  .. a należy zmienić na:

  DEVICE RAMDISK …itd.

  lub zaktualizować sterownik dla ramysku ze strony TRUBA. Reszta uwag – jak na Atari8.info w kommentach :)

  greetzz.

  PS> sprajty + missiles na max szerokosci pokrywaja idealnie caly ekran :) – wystarczy wyliczyć, co podkolorowac, a co nie :P

 3. Jurgi/Tristesse 31 marca, 2006 at 04:07 #

  Pojawiła się poprawiona wersja, poprawiono właśnie m. in. problemy z instalacją na emulatorach. Zapraszamy do zgłaszania problemów, bądź co bądź to wciąż tylko wersja alfa… Pozdrawiam wszystkich, którzy mają jeszcze sentyment do tego sprzętu. :)

 4. pin 5 lutego, 2007 at 20:28 #

  … powoli zbliża się wersja 1.0 :)

Dodaj komentarz