Menu serwera

Mac - Screenshot

Desktopowa zmiana klimatu

I kolejna zmiana na moim desktopie. Jednak eksperymentować z MacOSX w kwestii wyglądu można, choć w diabelnie ograniczonym niestety zakresie :/. Eeeech, czasem jak widzę możliwości zmiany wyglądu w takim na ten przykład Gnome… Okej, narzekać nie ma co tylko trzeba sobie jakoś radzić. A „jakoś” znaczy u mnie mniej więcej tyle co: w miarę ładnie, w miarę gustownie i przede wszystkim – użytecznie. Jak widać trochę przemeblowałem desktop. Ukryłem Docka, ukryłem to górne menu, wsadziłem tapetę mającą mi symulować pracę w widescreenie (strasznie mnie kręci robota na takich ekranach) no i wypierniczyłem skórki. Wyraźnie wpłynęły mi na szybkość uruchamiania programów a tak być nie może. Jest przyjemnie, kolorystycznie spójnie, wyraźnie choć muszę przyznać, że system wyraźnie mi zwolnił po instalowaniu wszystkiego, co w ręce mi wpadło (głównie oczywiście warezy :)). Przy przejściu na Leoparda przyjdzie czas na wyczyszczenie wszystkiego.

Mac - Screenshot

Mac – Screenshot

Tapetka to po prostu świetna grafika pana o ksywie maxyrius, którą znajdziecie na stronach serwisu deviantart.com. Obrobiłem to nieco na swoje potrzeby a że przy okazji można było dostosować toto do różnych rozdzielczości… Proszę bardzo, do wzięcia archwum z tapetą w rozdzielczościach:

 • 1024×768
 • 1280×800
 • 1280×960
 • 1280×1024
 • 1440×900
 • 1600×1200
 • 1680×1050
 • 1920×1200

,

5 Responses to Desktopowa zmiana klimatu

 1. Hadret 11 lutego, 2007 at 20:51 #

  Bardzo elegancka robota. Domyślny wygląd Maca mnie kręci, ale bez dolnego docka wygląda… No, dziwnie ;)

 2. rhClaus 12 lutego, 2007 at 16:53 #

  Świetna tapeta. Komponuje się na pulpicie idealnie.

  Dzięki za .zip ;)

 3. metoz 4 lutego, 2008 at 21:37 #

  Można zapobiegać zmianom klimatycznym.

  Ogólnoludzkie kłopoty energetyczne można zlikwidować. Energię można tworzyć. Na przeszkodzie stoi fanatyczna wiara polskich i nie tylko polskich naukowców , w dogmat fizyki nazywany prawem zachowania energii. Ten dogmat można doświadczalnie unieważnić i jednocześnie także doświadczalnie można udowodnić , że energię można tworzyć. Wystarczy znaleźć stronę z opisem podstawowego doświadczenia

  http://www.nets.pl/~metozor/polpar.html

  i zapoznać się z kilkoma bardzo wyraźnymi obrazkami. Naukowcy nie chcą wykonać tego prostego doświadczenia, gdyż pozytywny jego wynik nie byłby zgodny z w / w. dogmatem o energii. Cała trudność polega na dobraniu do wagi dwu szalkowej, odpowiednich ciężarów, q: G; Q; / G = Q / które będą zdolne do wywołania ustawień szalek jak na kolejnych obrazkach. / Mnie się to udaje od 1980 r /

  Proponuję następujące postępowanie: osoba wskazana przez odpowiedniego adresata zakupuje taką wagę w jakimś sklepie ze starociami. Adresat poleca wykonać takie doświadczenie osobie, która nie będzie powiadomiona o celu przeprowadzenia doświadczenia. Następnie należy zaprosić jakiemuś naukowca i pokazać mu komplet tych obrazków.

  Prawdopodobnie ten naukowiec będzie twierdzić , że ostatni obrazek jest fałszem. Należy przeprowadzić doświadczenia w jego obecności i zapytać go co on o tym sądzi. Jeżeli doświadczenie wzbudzi jego zainteresowanie, należy podać mu mój adres i zaproponować nawiązanie kontaktu z moją osobą. Proponuję powyżej opisane postępowanie przeprowadzić z innymi naukowcami. Ciąg dalszy tego dziecinnie prostego eksperymentu wygląda jak poniżej:

  http://www.nets.pl/~metozor/prolog_metoz.html

  Zygmunt Orłowski

  metoz@wp.pl

  Wybudowany model może mieć znaczną wartość muzealną wyrażoną w walucie, jeżeli wykonawca zdoła nakłonić naukowców do zapoznania się z tym modelem.

  Prawdopodobnie nieudolność naukowców jest wspierana finansowo przez osoby usiłujące utrzymać wysokie ceny na surowce energetyczne.

  • CoSTa 5 lutego, 2008 at 22:13 #

   Panie Zygmuncie, to był jeden z najbardziej pojechanych i najmniej na temat wpisu komentarzy, jakie kiedykolwiek widziałem na jakimkolwiek blogu!

   Powinienem skasować za kompletną offtopiczność ale komentarz pozostawiam jako wyraz siły Google. Proszę, wystarczy wyszukiwarka i można siać po sieci swoje teorie gdzie popadnie, byle w zapytaniu wystąpiła fraza „zmiana klimatu” :).

 4. Dwutlenek węgla. 12 marca, 2008 at 21:46 #

  „Będziemy wyłapywać, kondensować i składować dwutlenek węgla!!!”

  Nie będziecie. Żegnam.

  CoSTa

Dodaj komentarz