Menu serwera

Lekkie zmiany na blogu

No i dokonałem dziś upgrade bloga do najświeższej niestabilnej wersji. Chodzi jak trzeba, stabilnie jak trzeba i ogólnie jak to w Serendipity – zajęła całość procesu kilka minut. Za to w pluginach u mnie mała rewolucja. A bo dawno nie zaglądałem w pluginy Serendipity coby sprawdzić, czy coś się pozmieniało w ich temacie. Oj, pozmieniało się.

Przede wszystkim – testuję dodatkową wtyczkę antyspamową zwaną Recaptcha. Cóż to takiego? A za samym autorem wtyczki cytując:

A Recaptcha is a special captcha. The user will have to recognize 2 words, one as a challenge-response to prevent spam, and a second one to help digitizing books. Additionally visually impaired people may switch to an acoustic captcha. For more info, you might want to look at the website www.recaptcha.net.

Czyli innymi słowy – to całe wklepywanie kodów może być na coś przydatne. Poza tym wygląda to chyba nieco lepiej niż do tej pory przeze mnie używany system a i w razie problemów z odczytaniem kodu, można sobie łatwo odświeżyć zawartość okienka i odcyfrowywać do woli co tam jest naklepane. Help included. Z minusów – zdaje się, że solidnie zwolniła całość choć być może to jest tylko moje wrażenie spowodowane łażącym w tle cięgiem torrentem.

Nieco też unowocześniono plugin wyświetlający Gravatary, Avatary, Favatary i co tam jeszcze. Całkiem możliwe, że to zwolnienie ładowania strony wynika właśnie z powodu tego plugina, który zanim pobierze te wszystkie obrazki z tych wszystkich serwerów… Nawet przerzucenie go na spód kolejki wykonywanych pluginów średnio całość przyspiesza. Jednym słowem – przedobrzenie to też niezbyt fajna sprawa.

Poza tym wszystko powinno śmigać tak jak wcześniej. W razie jakichś problemów – zgłaszać proszę. To rozwiązania testowe i jeśli się nie sprawdzą, polecą w cholerę.

9 Responses to Lekkie zmiany na blogu

 1. Hadret 22 lipca, 2007 at 12:30 #

  OMG, to teraz już dwa słowa trzeba wpisywać? Och…

  CoSTa, można gdzieś trafić na zrzuty ekranu z wnętrza Serendipity? Chodzi mi o Panel Administracyjny :)

  • CoSTa 22 lipca, 2007 at 12:41 #

   tak, trzeba ale to w dobrych intencjach się dzieje :). jedno słówko jako captcha, drugie w ramach robienia za żywy OCR ku wzniosłej idei. więcej [url=http://recaptcha.net/learnmore.html]na tej stronie[/url]. jak będzie to zbyt upierdliwe to się skilluje i tyle :)

 2. dely 22 lipca, 2007 at 14:35 #

  Oja, niedługo będzie trzeba chyba wpisać Inwokację.

 3. CoSTa 22 lipca, 2007 at 16:02 #

  aha, okej, widzę, że napisanie dwóch słów to problem. no to po problemie :)

  • Hadret 22 lipca, 2007 at 20:26 #

   Ej, dobre tamto było ;o Ja tak tylko sobie napisałem, nie nerwuj się :P

   • CoSTa 23 lipca, 2007 at 08:07 #

    nie nerwuję się hadret, po prostu widzę, że to jednak problem więc nie ma co kombinować i życia utrudniać. simple :)

 4. PeterCub 22 sierpnia, 2007 at 16:11 #

  O ile dodanie rssów wychodzi gładko, o tyle dodawanie atoma się „wykrzacza”. Mam jeszcze atoma Byte’a i posty się dublują (tzn. mam Twoje posty i w rssach Twoich i Byte’a). Coś nie tak z tym jest.

  • PeterCub 22 sierpnia, 2007 at 16:16 #

   [url=http://files.myopera.com/PeterCub/zrzuty/Atom.jpg]TUTAJ[/url] jest zrzut…

   • CoSTa 22 sierpnia, 2007 at 17:33 #

    dzięki za info. problemem był błąd w składni wpisu. bez sensu zupełnie otworzyłem taga przed divem i parser popluł nieco :). teraz powinno być OK.

    dzięki za zwrócenie uwagi!

Dodaj komentarz