Menu serwera

Przepiękny kawałek muzyki

Nie tak dawno temu pisałem i podzieliłem się kawałkiem drum’n’bass, któren nie wiedzieć czemu wyciskał mi łzy z oczu. Muffler i jego Breaking Waves trafiły na moją prywatną listę top ten z miejsca, z przytupem i bezapelacyjnie. No ale nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że ja tę nutę skądś już znam, że to już gdzieś słyszałem… Olśnienie przyszło szybko bo i przypomniał mi się utwór, który stawiam w pierwszym rzędzie najlepszych ever stworzonych soundtracków do gier.

X Beyond the Frontier – godna następczyni Frontiera i Elite

X: Beyond the Frontier – gra, dla której straciłem na długi czas głowę. Kosmiczna epopeja czerpiąca garściami z klasyków pokroju Elite czy Frontiera (gry, która zdecydowanie wyprzedzała swój czas). Stateczna rozgrywka, bardzo dobra na ówczesne standardy grafika, całkiem spory świat do zwiedzenia i pohandlowania, kosmiczne walki i to wszystko, za co kochaliśmy i kochamy nadal wspomniane klasyki. Plus fenomenalna ścieżka dźwiękowa autorstwa bodajże Chrisa Huelsbecka. Na tyle fenomenalna, że grzecznie miałem pozgrywaną całą ścieżkę w swoich ulubionych mp3 i katowałem całkiem często. Wśród tych kawałków była jednak jedna perła – main theme gry, utwór wręcz piękny prostotą, doborem dźwięków i ogólnym odbiorem.

Dwie ostatnie godziny spędziłem na instalowaniu wirtualnego Windowsa tylko po to, by z instalacyjnej paczki wydobyć ten jeden plik z muzyką. Mam, przesłuchałem raz, drugi, piąty, dziesiąty… Już wiem, dlaczego Muffler tak mi łzy z oczu wyciskał – jego Breaking Waves to coś bardzo bliskiego main theme X: BtF. Sami posłuchajcie i się przekonajcie. Najwidoczniej takie melodie rozkładają papę CoSTę :)

pobierz utwór (inne smaczne utwory)
strona gry
X: BtF w Wikipedii

3 Responses to Przepiękny kawałek muzyki

 1. Bayer 13 lipca, 2007 at 00:22 #

  dorwij Pendulum – hold your color, ogólnie prawie cała płyta wymiata…

 2. MavX 13 lipca, 2007 at 08:29 #

  Can’t… stop… listening…

  aaaaarghhh… CoSTa, uzależniłeś mnie od tego kawałka!!

 3. CoSTa 13 lipca, 2007 at 11:56 #

  [b]bayer[/b]: a poszperam skoro polecasz. zobaczym co to za cudeńko…

  [b]mavx[/b]: na zdrowie :). ten kawałek ma takż moc, niech go trafi, że jak się przyklei, to ciężko drania odkleić. swego czasu mruczałem tę melodyjkę, gwizdałem, sikałem do melodii… nie chciało się odkleić i basta :)

Dodaj komentarz