Menu serwera

AppFresh – ciekawy program

Jakiś czas temu pisałem o programie MacFreeware Update – sofcie, który dba o aktualność darmowego oprogramowania zainstalowanego na komputerze. Program działa rewelacyjnie, doskonale sprawdza się w tym, do czego go zaprojektowano i do pełni szczęścia brakowało tylko jednego: obsługi nieco większej ilości aplikacji a nie tylko darmowych programów.

Tym sposobem trafiłem na program AppFresh, o którym chciałem napisać sporo ale jako że zrobili to poniekąd za mnie inni – odsyłam chociażby do opisu Przemka Marczyńskiego w jego serwisie Mój Mac (opis programu). A komu nie chce się klikać, to może w dwóch słowach: oto sofcik, który sprawdza wersje oprogramowania (nie tylko darmowego), konfrontuje to z wersjami zamieszczonymi w bazie serwisu I Use This i pozwala na wygodną i bezproblemową aktualizację programów (oraz widgetów, elementów Preferencji Systemu (czy jak to się zowie w spolonizowanym Tigerze) i takich tam innych). Mocna rzecz!

AppFresh – soft, który dba o świeżość

Jednak absolutnym hitem jest coś, co zowie się Snapshot. Co to takiego? A po prostu możliwość zrobienia sobie kopii programu, do której będzie można sobie wrócić w każdej chwili. Świetna sprawa przy korzystaniu z różnych bet i alf programów, które potrafią się po aktualizacjach wykładać bardziej, niż wersje niby wcześniejsze :). A tu klik, klik i można sobie do wersji wcześniejszej wrócić bez większych problemów. Fajne!

Soft działa, jest za free, ździebko zbyt wolno aktualizuje swoją bazę o programach (no cóż, odwiedza w tym celu także serwery Apple więc to raczej zrozumiałe ale i tak wolne :)) no i ma ten feature, który powinien być imo w każdym systemie z defaulta. Po prostu czasem powrót do wcześniejszej wersji aplikacji bywa sensownym rozwiązaniem.

strona programu AppFresh

No comments yet.

Dodaj komentarz