Menu serwera

RoughlyDrafted/Tech – ciekawa propaganda

Jest taka strona, która zowie się RoughlyDrafted/Tech. Na owej stronie dzieje się propaganda w najczystszym stylu. To chyba jakaś pseudonaukowa mekka kolesi nielubiących Microsoftu, kochających Apple i w ogóle aktywnie walczących o wolność naszą i waszą. Króciutka charakterystyka ze strony:

Celebrating excellence, busting myths, exposing fraud, and laying out the painful truth using 20/20 hindsight and insider information submitted by readers.

I zlałbym tę stronę moczem ciepłym, gdyby nie to, że coś w tej pisaninie jest. Wykresy, linki, powoływanie się na źródła (w większości przypadków wiarygodne), przytaczanie wyników badań (z podaniem źródła! – rzecz nieczęsta nawet w naszej „poważnej” prasie codziennej, o komputerowych periodykach już nawet nie wspominam)… Tak, to wszystko potrafi zbudować atmosferę zaufania. Drażni w cholerę proapplowskie nastawienie i ogólnie zwalczanie małomiękkiego jak tylko się da ale z drugiej strony – hej, w sumie czemu nie spojrzeć i tak? Tym bardziej, że strona chce być bardzo wiarygodna a przynajmniej robi takie wrażenie?

Piszę te kilka słów po lekturze długiego ale w cholerę wciągającego artykułu o wojnie dwóch formatów: HD-DVD i Blu-ray. Kilka przytoczonych danych robi wrażenie, kilka faktów, których nie znałem spowodowało moje głośnie cmoknięcie niedowierzania a całość prawie że przekonała mnie do spisku, jaki uknuł Microsoft na moją kieszeń. Pierdoły? Jasne! Ale jak napisane! Szczerze polecam jako fajny odstresowiacz od politycznych bzdur dziejących się u nas w kraju. Czyż nasze manie prześladowcze nie bledną przy takich stwierdzeniach, jak to poniższe?

Bill Hunt of Digital Bits explained to InternetNews that Toshiba was ready to drop HD-DVD and join Blu-ray in 2005 until an unnamed company, which Hunt believes to be Microsoft, „pressured the company to stick with HD DVD since so much time and money had been invested in it.”

Dobra porcja sensownie argumentowanej teorii spiskowej jeszcze nikomu nie zaszkodziła :). Jeśli więc ktoś ma za dużo czasu – warto!

Origins of the Blu-ray vs HD-DVD War (artykuł)
RoughlyDrafted/Tech (strona)

5 Responses to RoughlyDrafted/Tech – ciekawa propaganda

 1. Silmethule 29 sierpnia, 2007 at 11:58 #

  Taka mała offtopikowa informacja – CoSTa, pisząc tego bloga wydajesz dziennik, radzimy go zarejestrować, by nie mieć problemów z prawem… http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/druga_strona_070829/druga_strona_a_2.html

 2. Sandman 29 sierpnia, 2007 at 15:08 #

  Buahahaha ,a potem panie Costa trzeba będzie oświadczenie lustracyjne złożyć ]:->

 3. CoSTa 29 sierpnia, 2007 at 15:38 #

  [b]silmethule[/b]: taaak, już zdążyłem się z tym materiałem zapoznać. no cóż, jeśli to przejdzie, to trza będzie se zrobić jakąś ładna legitymację prasową :)

  [b]sandman[/b]: nie „potem”, tylko „wcześniej”. najpierw składamy, zanim się w naczelnego chcemy pobawić :)

  • btd 29 sierpnia, 2007 at 19:44 #

   Ale jak bedziesz mial legitymacje prasowa to sie wciskasz jako prasa :->

   Juz widze sie przy kaczynskim 'patrzcie jaki konus :-D ’

Dodaj komentarz