Menu serwera

CoSTa’s Family Page w iTunes Store :)

A co, skoro można, to czemu nie spróbować? :)

Okazało się, że to troszkę bardziej skomplikowany proces, niż mi się wydawało. iTunes Store oferuje sporo dodatkowych znaczników, które można wykorzystać w opisywaniu podcastu i tym samym mocno wpłynąć na jego chociażby wygląd w samym iTunes. Serendipity niestety nie daje takich możliwości (przynajmniej na razie), by sobie ładnie na ten przykład obrazek wyświetlany w iTunes ustawić. Znaczy pewnie oferuje, gdyby pogrzebać nieco głębiej ale kaman, grzebałem, gdy byłem mały. Teraz wszystko ma działać na jedno skinienie mojej żony ;). No i działa choć w tym celu przydał się dodatkowy pills (eeech ten wiek) i małe wzmocnienie (eeech ta wymagająca Doropha). Wzmocnienie nazywa się FeedBurner i oferowane przez ten serwis narzędzia, które podają iTunes takie informacje, jakie iTunes lubi. Niestety pierwsze podejście mnie się nie udało i nauczyłem się dopiero za podejściem drugim, stąd póki co w iTunes Store mały bałagan z moimi podcastami. Ale obsługa sklepu jest wielce dla takich matołków jak ja wyrozumiała i bardzo grzecznie obsługuje przypadki beznadziejne. Ba! Nie wnikają nawet zbytnio jak to jest możliwe, że mam konto w ichnim sklepie a Hamerykanin jakimś trafem ze mnie żaden :)

A wygląda mój podcaścik w iTunes o tak:

CoSTa’s Family Page w iTunes Store

Jeśli używasz iTunes – to chyba najprostsza droga by być na bieżąco z podcastami, których będzie przybywało, oj będzie (mam sporo pomysłów, które teraz tylko pozostaje zrealizować). Procedura jest prosta:

kliknij na tym linku

iTunes powinno się właśnie otwierać na stronie pokazanej na screenie. Link zawsze jest dostępny w polu „Subskrypcja” gdzieś tu po stronie się walającym.

Łe, fajnie :)

Przydatne linki:
klika słów o iTunes
iTunes Store
pobierz iTunes (Windows i MacOSX)

8 Responses to CoSTa’s Family Page w iTunes Store :)

 1. arsen 18 września, 2007 at 07:47 #

  Działa rewelacyjnie z iTunes :)

 2. zen 18 września, 2007 at 08:48 #

  Tylko iTunes nie dziala wcale z moim systemem. Jakis sposob, aby sie dobrac do tych podcastow z *nix-ow?

 3. Hadret 18 września, 2007 at 09:30 #

  Miro/Democracy TV, ew. nie testowany przeze mnie PenguingTV załatwią sprawę (:

 4. rhclaus 18 września, 2007 at 10:25 #

  A możesz zdradzić, jak zdobyłeś konto takowe? ;>

 5. CoSTa 18 września, 2007 at 19:16 #

  [b]arsen[/b]: No, gdyby nie ten FeedBurner, to miałbym roboty z dostosowywaniem szablonu feeda… A tak wszystko samo się zrobiło :)

  [b]zen[/b]: Hadret podał ale chyba każdy sensowniejszy reader RSS powinien umożliwić pobranie pliku.

  [b]rhclaus[/b]: Założyłem sobie korzystając z [url=http://blog.fotogenia.info/?p=444]tych wskazówek[/url]. Być może da się tak jeszcze.

 6. Hadret 18 września, 2007 at 22:10 #

  Jako, że dodałeś do iTunes, to może dodałbyś także do czegoś multiplatformowego? (:

  https://www.miroguide.com/accounts/login

  „Because we accept channels (RSS feeds, aka 'video podcasts’) from anyone, the Miro Guide is constantly expanding. Channel creators can add their feeds freely. If you know of a great video podcast that isn’t already in the Guide, please contact the creator and ask them to submit it.”

  • CoSTa 19 września, 2007 at 14:10 #

   Bardzo fajna inicjatywa ale to chyba nastawione jest na wideo głównie. W wideo to się nieczęsto będę bawił. Strasznie to serwery obciąża :/

Dodaj komentarz