Menu serwera

A taka tam propozycja blogerskiej zabawy :)

Kurczę, czas zapoczątkować jakąś akcję! A no bo zbliżają się wybory, w tych wyborach i tak nie mam na kogo głosować, bo nie ma partii mającej klarowny program a nie zbiór mniej lub bardziej populistycznych lub socjalistycznych haseł, o sposobie realizacji których nawet się partyjki nie zająkną – no i w związku ze związkiem se pomyślałem, że równie dobrze kluczem do wyboru może być na ten przykład chęć podniesienie walorów wizualnych naszego Sejmu. Dość Sobeckich czy innych podobnych stworzeń powodujących przejście ciarek po plecach i sny, bynajmniej nie mokre a straszne. Dość! W przyszłym parlamencie wykwitu inteligencji i pozytywnych cech naszych parlamentarzystów spodziewać się raczej nie możemy, więc postawmy choć na wizualizację. Jako samiec nie cierpiący organicznie wszystkiego, co pisiorowate, zacząłem rozglądać się po plakatach wyborczych naszych poznańskich kandydatek na posłanki. Dziś propozycja numer jeden – Elwira Bowers!

Elwira Bowers herself (klik = strona Elwiry)

Wyfotoszopowana (ale subtelnie w miarę) pani, która wspomnianą Sobecką zjada na śniadanie. Z taką panią poseł moje sejmowe sny być może przestaną wreszcie zamieniać się w koszmary z niejaką S. w roli głównej. Ale to tylko pierwsza kandydatka, po drodze widziałem i plakat drugiej, całkiem fajowej niuni z PO, tyle że nazwisko jakoś mi tylko mignęło i nie zapamiętałem.

Kochani (kochane? Czytają to jakieś babeczki w ogóle? :))! Umieram z ciekawości, jak kwestie wizualne wyglądają w Waszych miastach! Zgrabna babeczka? Przystojny facet? Dajcie koniecznie znać! Nie mam pojęcia jak na tle kraju wypada Poznań a z chęcią bym się dowiedział :)

Szukajcie plakatów, podsyłajcie namiary na strony, publikujcie na blogach…

ODZYSKAJMY TRANSMISJE SEJMOWE! ZACZNIJMY OGLĄDAĆ JE Z PRZYJEMNOŚCIĄ! (nawet jeśli z wyłączoną fonią)
NIE WSTYDŹMY SIĘ JUŻ NASZYCH REPREZENTANTÓW! (przynajmniej wizualnie)
CHODŹMY NA SPOTKANIA WYBORCZE! (kaman, z panią Bowers to nie tylko na spotkanie wyborcze bym poszedł :))
GŁOSUJMY! (niekoniecznie mądrze ale zawsze przeciwko PiS!)

Podaj dalej :)

29 Responses to A taka tam propozycja blogerskiej zabawy :)

 1. dely 5 października, 2007 at 08:39 #

  Widać, że weekend się zbliża ;)

 2. szuman 5 października, 2007 at 09:17 #

  kilka takich missek wejdzie i znowu będzie na wiejskiej wesoło, chocby bez Andrzeja L. ;)

 3. ukasz 5 października, 2007 at 11:20 #

  a czy ta kobitka nie nalezala kiedys do mlodziezowki Samoobrony? cos mi tak swita w glowie…

 4. waltharius 5 października, 2007 at 11:26 #

  Hehe LiD chyba ma podpbne zdanie o przyszłlym naszym sejmie ;-) Tak trzymać! Proponuję hasło:

  Piękne panie na Sejm! :)

 5. znam Elwirę Bowers:) 5 października, 2007 at 12:30 #

  Muszę rozczarować, tych co szukają sensacji -nigdy nie była w zadnej samoobronie i kariery „przez łóżko” tez nie zrobiła. Prawda jest dużo mniej fascynująca- ciężko pracowała na to, co ma. W polityke zaangazowała się juz w liceum (stąd ją znam i pozdrawiam wwszystkich absolwentow Marynki:)i choc sam mam inne poglądy,to wara tym, co będą krzyczeć „skąd sie wzięła i takie tam…” Bo to naprawde ambitna i pracowita dziewczyna, choc fajna dupcia, oczywiscie, tez:)

 6. eltom 5 października, 2007 at 13:19 #

  Ladniejszej niuni nie znajdziecie :-)

 7. Łukasz Horodecki 5 października, 2007 at 13:20 #

  Mam nadzieję, że dorobi się jakiejś fajnej galerii na stronce :)

  BTW: CoSTa, ta CAPTCHA jest dobijająca. W Serendipity nie ma możliwości używania rozwiązań antyspamowych z tego wieku? :)

 8. PeterCub 5 października, 2007 at 14:11 #

  Pomyślałem o Twojej propozycji, CoSTa, ale jestem z natury leniwy i nie chce mi się ruszyć dupska z domu, żeby przejść się po mieście i wypatrzeć co ładniejszych chłopaków na plakacie ;) Ale inicjatywa ze wszech miar godna uwagi. Może w sejmie nie będzie w końcu przeważnie brzydko i głupio.

  • PeterCub 5 października, 2007 at 14:12 #

   A tak przy okazji jak się jej nazwisko wymawia? Bauers (kuzynka Jacka Bauera)? Czy tak, jak jest napisane?

 9. elwira, ta elwira 5 października, 2007 at 17:57 #

  1. Witam – i bardzo dziękuję za tego bloga – dobrze, że nie w necie nie widac, że ktos sie czerwieni ;) super miłe komentarze.

  2. galeria i inne juz zaraz

  3. wymawia się „bauers”

  4. dla wszystkich zajawka mojego bloga, który już niedługo na mojej www. To taki blog inaczej:

  Gdy debata w telewizji się na dobre rozpoczęła

  Cała Polska na godzinę przed ekranem zamilknęła

  Gdy Kwaśniewski i Kaczyński się w dyskusji udzielali

  Zgromadzeni przed ekranem raz ziewali, raz klaskali

  Patrząc na to z rzewną miną, w domu siedział zasmucony

  Sam lub może w towarzystwie – płakał Donald rozżalony

  Płakał, bowiem Jarek z Olkiem, w tej debacie brylowali

  I bez niego liczne głosy telewidzów zdobywali

  EB

 10. CoSTa 5 października, 2007 at 21:39 #

  [b]dely[/b]: Ano widać. W sobotę Barcamp i picie, w niedzielę od rana borowanie i skręcanie kolejnych mebli. W poniedziałek do roboty. W sumie – jaki weekend? :)

  [b]szuman[/b]: Taaa, wtedy to by się miło oglądało te relacje z sejmu, co? :)

  [b]walth[/b]: Szukaj tam u siebie jakichś fajnych lasek i reklamuj! A co, lud chce wreszcie mieć na czym oko zawiesić :)

  [b]znam elwirę[/b]: Ja tam wierzę, że to ambitna i pracowita dziewucha. Zresztą zaraz program wyciągniemy, a co :)

  [b]eltom[/b]: Nooo… Moja żona kazała mi twój komentarz skasować ale nie dam się tu panoszyć cenzurze :)

  [b]killa[/b]: Jeśli wierzyć zapewnieniom, to już niebawem. Czekam z niecierpliwością :). Co do captcha – a powiem ci, że nie wiem. Pewnie nie ma a jeśli jest, to jeszcze nie instalowałem – ostatnio mało siedzę przy silniku. Zapominam też ciągle dopisać przy rysunku, że gdy są jakieś problemy z odczytaniem kodu, można sobie po prostu na rysunku kliknąć i zostanie wygenerowany nowy kod. Któryś w końcu będzie czytelny. Sorry ale po prostu nie siedziałem przy tym ostatnio wcale. Przy najbliższej aktualizacji pogrzebię nieco we wtyczkach i zobaczę co dam dają.

  [b]petercub[/b]: Się nie leń tylko do roboty! :)

  [b]elwira[/b]: Noooo… Sama Elwira się do mnie pofatygowała? Suuper! Witam! Najsampierw: gadamy do siebie na „ty”. Kiedy już zostaniesz prezydentem(-ową) tego kraiku, będzie to nadal obowiązywało. Kiedy BORowiki będą mnie skuwały, za darcie się „Elwira! Choć na piwo!” pod pałacem prezydenckim, pamiętaj proszę o tym :).

  ad. 1 – tu się nie ma co czerwienić tylko trza iść w lud głosy zdobywać. Nie no, serio, czas na młodych i reprezentatywnych w Sejmie. Mała wymiana pokoleniowa przyda się imo bardzo. Ale o tym za chwilę.

  ad. 2 – koniecznie, bo się Killa (Łukasz Horodecki) zapłacze. Będzie jutro w Poznaniu na Barcampie (Piwnica 21, 13-ta impreza startuje, zapraszamy :)). Przyznaję, że i ja czekam na galerię z niecierpliwością, by sobie pozerkać nieco dokładniej :)

  ad. 3 – rozumiem, że Poznianiarka z dziada pradziada? Z bambrów? Ciekawe nazwisko ale OK, to nie moja sprawa.

  ad. 4 – tego jeszcze na tym blogu nie było! Polityczna wierszowanka… Whoa! Elwira, jakie jeszcze talenta skrywasz??? :)

  OK, teraz czas na pytanka:

  1. Czy na twojej stronce pojawi się jakiś program z krwi i kości? Chodzi mi głównie o sprawy lokalne, którymi chciałabyś się zająć i jak chciałabyś się nimi zająć, bo kwestie ogólnopolskiej polityki to trochę inna sprawa.

  2. Skąd ten ciąg do polityki? Jak tu już mogliśmy wyczytać – bawisz się w to na nieco poważniej od liceum. Skąd to zacięcie? Jakieś tradycje w rodzinie? Jakieś doświadczenia ze środowiska, w którym się wychowywałaś? To dosyć dla mnie istotne pytanie bo tak naprawdę pytam o pewną kulturę polityczną i otrzaskanie w temacie. Nie będę głosował w Poznaniu ale kilka osób z Poznania tego bloga odwiedza, być może byłaby to dla nich informacja tak samo istotna, jak i dla mnie.

  3. Mężata, dzieciata, singiel? Sorry – kandydujesz, o prywatności zapomnij :). Pytam, bo interesów młodego małżeństwa lepiej będzie bronić ktoś, kto sam jest w młodym małżeństwie i najlepiej z jakimś dzieciakiem na karku. Jeśliś singiel – zaraz do kompa żonę zagonię, by napisała szczegółowo co jest w Poznaniu i w tym państwie do dupy z punktu widzenia młodej matki i żony (a kto wie, może i czyjejś kochanki :)).

  4. Wykształcenie? Jeśli zostaniesz wybrana (czego ci życzę szczerze), będziesz między innymi dbała o jakość ustawodawstwa w tym kraju.

  5. Wierząca? Praktykująca? Dewotka? :) Niewierząca? Agnostyczka? Antyklerykał? – do wyboru, do koloru. Można zaznaczyć kilka odpowiedzi, np. Praktykująca Dewotka :).

  Starczy na razie. Mam nadzieję, że jakieś odpowiedzi się pokażą. Liczę na nie bardzo!

  • elwira, ta elwira 9 października, 2007 at 17:07 #

   Witam i odpowiadam:)

   Otóż poznanianka – owszem z krwi i kości, co do dziada pradziada to zbyt daleko idące. Ale urodzona w Poznaniu i z małymi przerwami stale tu zamieszkująca.

   Program. W Twoim blogu piszesz o posłance Soboeckiej. To ciekawy zbieg okoliczności, gdyż moje badania i zainteersowania idące w kierunku polityki prorodzinnej wzięły swój początek głównie z krytyki pomysłów tejże posłanki, jej chęci wydłużania urlopów, które moim skromnym zdaniem przynoszą całkiem odwrotny skutek aniżeli przyrost naturalny, ktory jest nam wszystkim bardzo potrzebny.

   Tak więc dla rodziców – niezaleznie od tego czy samotnych czy wychowujących dzieci razem – chciałabym kierować swój program. Mogę na ten temat bardzo długo, począwszy od tego czy żłobek czy dom, a skończywszy na unijnych dotacjach umożliwiajacych doskonalenie systemu opieki nad dziećmi. Zapraszam na www, gdzie znajdują się moje podstawowe przemyślenia, które chciałabym aby zakończyły się pracą doktorską z tego włąśnie tematu.

   Polityka prorodzinna to element polityki społecznej, i równiez w tym kierunku idąc – jako osoba pracująca od „ładnych” 15 lat, zajmuję się prawami pracowników. Konkretniej mówiąc interesuję się możliwościami sprostania postępowi XXI wieku w kwestiach pracowniczych. Również kilka moich przemyśleń na ten temat na www.

   Koniec kampanii niedługo, i trzeba będzie powrócić do swoich codziennych obowiązków. Mam to szczęście, że w mojej aktualnej pracy zajmuję się wszystkim tym, co mnie interesuje, i mam nadzieję, że mogę w ten sposób pomagac. Oczywiście będąc w parlamencie mozna mieć większy wpływ i możliwości na realizację swoich pomysłow. Jednak niezaleznie od wyników wyborów nadal będę zajmowała się problematyką społeczną, równiez w kontekście międzynarodowym.

   Co do zainteresowania polityką. Dawno, dawno temu……………;) Dokładnie 11 lat temu wstąpiłam do Frakcji Młodych SdRP. Różne koleje losu sprawiły, iż życiem politycznym i społecznym zajmowałam sie mniej lub więcej. Odkąd jako dyrektor biura wiceprzewodniczącego PE mam możliwość realizowania swoich pasji w życiu zawodowym, czuję się naprawdę zadowolonym człowiekiem.

   Mężata, dzieciata, singiel? Trochę smutne, ale właśnie w trakcie rozwodu.

   Zdecydowanie agnostyczka. parktykująca ;)

   Pozdrawiam bardzo serdecznie, i bardzo dziękuję za miłe słowa. Jeśli ktoś ma sugestie, opinie, czy chciałby podzielić sie swoimi uwagami w kwestiach polityki społecznej, zwłaszcza prorodzinnej oraz dotyczącej prawa pracy, z wielką chęcią wysłucham / przeczytam, gdyż wszelkie uwagi są mi bardzo pomocne w badaniach. Niezależnie od wyników wyborów.

   :))))

   • CoSTa 9 października, 2007 at 19:57 #

    O, dzięki za odpwiedź i jeszcze raz sorry za pad serwera. No zdarza się niestety…

    WWW nieco skromne w treść i dziwacznie pomyślane ale dobrze, że stanęło na kilka dni przed wyborami. Niedobrze, że w postaci grafik

    Kochani, ruszać na stronę i poddać Elwirę miażdżącej krytyce oraz zalać dziewczynę stosami maili. A niech wie, że bycie posłanką to nie tylko CBA i podsłuchy :)

 11. walth 6 października, 2007 at 09:51 #

  A szukam szukam i nawet coś widziałem w drodze do pracy, ale mi teraz nazwisko z głowy wyleciało… Może jak będę wracał to więcej szczęścia będę miał :)

 12. eltom 9 października, 2007 at 06:58 #

  Coraz bardziej mamy udekorowane miasto a plakatów Pani Bowers jakby mniej…Czyzby skonczyly sie fundusze na kampanije??

 13. Dinven 9 października, 2007 at 07:10 #

  W mojej aktualnej okolicy jest sporo plakatów dość estetycznie wyglądających pań, ale z płcią męską jest gorzej – co rano na drodze na uczelnię straszy mnie wielki bilboard z twarzą Palikota:/

 14. CoSTa 9 października, 2007 at 08:54 #

  [b]eltom[/b]: Pewnie fani zabierają plakaty do domów :)

  [b]dinven[/b]: A linka zapodaj, co? Z chęcią bym sobie pooglądał jakieś fajne niunie… :)

 15. eltom 9 października, 2007 at 09:11 #

  Czekamy za odpowiedziami na pytania skierowane do Pani Bowers… :-)

 16. RAFi 9 października, 2007 at 10:57 #

  Brzydka strona www pięknej kobiety.

  • eltom 9 października, 2007 at 11:04 #

   Nie taka znow brzydka.Napewno nad nia jeszcze pracuja…

 17. Silmethule 9 października, 2007 at 13:52 #

  http://www.szczecin.platforma.org/nr-14-renata-zaremba.html

  Taka pani się w Szczecinie reklamuje, chociaż częściej spotkać można plakaty tejże firmy niż wyborcze ;).

  • CoSTa 9 października, 2007 at 19:28 #

   Uuuu… Ta pani też jest fajna… Kurczę, oby nam w tym sejmie obrodziło młodym pokoleniem :)

 18. Dinven 9 października, 2007 at 16:46 #

  Spox, jutro pospaceruję z notatnikiem i spiszę nazwiska(;

 19. byte 9 października, 2007 at 20:35 #

  Elwira daję radę, ale [url=http://www.flickr.com/photos/declubz/1481876394/]z tą panią[/url] to by sobie nie powalczyła :)

  • CoSTa 10 października, 2007 at 07:19 #

   OMG, z takimi argumentami się nie dyskutuje, co najwyżej się je przebija :). Tak się zastanawiam jak ta lala zbiera podpisy (bo pewnie mają coś takiego i w tamtym dzikim kraju). Łazi od domu do domu pod nieobecność żon? :)

 20. Mirosławiec 10 października, 2007 at 17:09 #

  no to bedziemy musieli szybciutko z całą rodziną do Poznania się przemeldować żeby na Elwirkę zagłosować ;) bo w mojej okolicy nie ma kanydata wartego nawet głosu nieważnego

 21. wera 12 października, 2007 at 20:29 #

  jakies oczy ma nierowne……co nie?

 22. Lukem 13 października, 2007 at 21:18 #

  Trackback chyba w akcji zaginął, więc zapodam ręcznie…

  [url]http://lukem.net/2007/10/12/znowu-agituje/[/url]

 23. Elf 18 października, 2007 at 19:28 #

  http://zasadachorab.pl/

  Czy mi się wydaje, czy większość jest z PO?

Dodaj komentarz