Menu serwera

Chlor nam się sypie :/

No i tym razem jak klękło, to wstać już nie chciało. Te downtime’y robią się wysoce upierdliwe i chyba czas się zacząć rozglądać za czymś mniej „koleżeńskim” a bardziej „profesjonalnym”. Z tym, że nie chcę :). Co chwila padający serwer ma swój (wątpliwy) urok i w dobie „stabilności za wszelką cenę”, panoszącego się wszędzie „profesjonalizmu” i reklam gdzie się da – CoSTa’s Family Page ostaje się jako jeden z ostatnich bastionów undergroundu. Poczekajcie aż dorobię się własnego serwera postawionego gdzieś w kącie pokoju. Każdą interwencję Majki strona odczuje :)

A tak serio: przepraszam. Pracują admini nad tym, by coś z tymi padami zrobić. Póki co przyczyny mogą być dwie: albo sprzęt (dla mnie bardziej prawdopodobna przyczyna), albo kernel sieje jakimiś panicami diabli wiedzą skąd. Nie znam się na tym a Ender z Eloyem słusznie wychodzą z założenia, że tłumaczenie mi tego mija się z celem i tylko pewnie wystawią rachunek :).

Łazi za mną konto na .Mac ale za diabła nie potrafie się doszukać info, czy to aby obsłuży jakieś MySQLe czy inne takie. Bo jeśli obsłuży, to czemu nie? Sto papierów to z jednej strony sporo ale wszystko by mi się wtedy ładnie integrowało, zabawa w blogowanie stałaby się milsza tyle że chyba musiałbym wszystko kompletnie zmienić. No i co? Stronka w swoich dziejach przechodziła już kompletne zmiany, więc trzymając się tradycji… :)

Przepraszam jeszcze raz i dalibóg znajdę dziś jeszcze czas, by nieco nadrobić zaległości.

15 Responses to Chlor nam się sypie :/

 1. btd 8 października, 2007 at 19:35 #

  To tylko nabijanie sie, ale:

  jak ty sobie wyobrazasz, przecietny makowiec robiacy cos przy mysql, jak wszystko ma byc lekko latwo i przyjemnie?

  Idz na rootnode.pl jak ja i byte :)

 2. Robert Pankowecki 8 października, 2007 at 19:44 #

  Rootnode ? No raczej :-) Zapraszamy do używania kont z piekła…

 3. Łukasz Horodecki 8 października, 2007 at 19:49 #

  .Mac? Czyli jednak nie home?

 4. CoSTa 8 października, 2007 at 20:11 #

  [b]btd[/b]: No normalnie – odpalam iWeb i nawet niespecjalnie wiem na jakiej bazie mi to wszystko śmiga ;). Pytanie, czy ten cały wynalazek obsługuje jakiekolwiek bazy. Na bazie akurat mnie zależy bo jakoś – jeśli miałbym się gdzieś przeprowadzać – chciałbym te wszystkie wpisy i jak by się dało, także i komentarze, przewalić. Ale chyba .Mac nie oferuje obsługi baz danych. Gdyby oferował, to iWeb działałby chyba ździebko inaczej.

  [b]robert[/b]: Rootnode wygląda OK. Będzie brane pod uwagę, jeśli zechcę gdzieś się przenosić.

  [b]da.killa[/b]: Zastanawiam się po prostu. W Maczkach .Mac to całkiem fajne uzupełnienie całości (to dysk sieciowy, miejsce na backupy, mail IMAPowy i takie tam inne), które ma jeszcze ten fajny bajer, że ładnie pozwala synchronizować maszynki, co przyda się za czas jakiś, kiedy laptopik w domku się pojawi. Home to fajna sprawa i uznany hosting ale skoro mógłbym połączyć przyjemne z pożytecznym…

 5. szuman 9 października, 2007 at 01:28 #

  jeśli parametry będą odpowiadały, to polecam http://www.nouptime.com ;)

 6. byte 9 października, 2007 at 08:11 #

  Zapomnij, Apple nie daje baz. To konto raczej dla ich oprogramowania niż dla ich użytkowników, na zasadzie: „i tak jesteś głupi, więc po co ci to?” :)

 7. CoSTa 9 października, 2007 at 08:50 #

  [b]szuman[/b]: Fajna inicjatywa :)

  [b]byte[/b]: Tja, zdaje się, że to onlinowe rozszerzenie oprogramowania a nie hosting z prawdziwego zdarzenia. Powiadasz, że userzy jabłek są głupi? O proszę. Żona, jesteś głupia, słyszałaś? Że co? Że i tak nie miałabyś bladego pojęcia jak na Prawdziwym Hoście postawić swoją galerię zdjęć? Że jak??? Nie wiesz nawet co „hosting” znaczy i masz to gdzieś?

  Masz rację Byte, userzy jabłek to jednak matoły :)

  • btd 9 października, 2007 at 10:13 #

   CoSTa, Doropha wygladala (i tak tez bylo slychac) na zywo na wyjatkowa inteligentna babke, wiec nie sciemniaj mi tu, na pewno dalaby rade np gallery2 postawic. Najwyzej chwile by poczytala helpa na stronie www.

  • byte 9 października, 2007 at 10:52 #

   Z tym „jesteście głupi”, to był żart i nawet mi tu nie próbuj udawać, że go nie rozumiesz.

 8. CoSTa 9 października, 2007 at 11:02 #

  [b]btd[/b]: Zawsze możesz sprawdzić doświadczalnie – sam jestem ciekaw czy dałaby sobie z tym radę. O ile oczywiście by się jej chciało w ogóle w to bawić :)

  BTW – nie zastanawiało cię nigdy dlaczego tak stosunkowo niewiele babeczek ma blogi pod własnymi domenami lub na własnym hostingu a za to na różnych onetach czy gdzie tam indziej masz ich sporo? I to nie jakichś tam kfIAtKuFf tylko normalnych niuń klikających co tam u nich się wyrabia w typowy, blogerski sposób. Dla mnie wniosek jest prosty: babki nie są głupie, po prostu nie łapią większości tej internetowej nowomowy. Sporo facetów zresztą także. No i nie muszą. Dostają takie miejsca jak wordpress.com czy inne myspace, gdzie wszystko jest gotowe i do prostego ustawienia i jazda. W tym nie ma nic złego, nie każdy musi jarzyć o co w tym loto.

  Apple mogłoby jednak jakieś bazy zaoferować, choćby i droższe to było. To ich konto świetnie współdziała z iWeb czy innymi programami pakietu iLife ale z czasem potrzeby rosną…

  [b]byte[/b]: No jasne że nie będę nawet udawał :). Mawiają, że Jobs robi rzeczy dla idiotów lub idiotoodporne. Decyduje jak zwykle punkt widzenia zwany inaczej punktem siedzenia :)

 9. Mariusz 9 października, 2007 at 11:36 #

  Też właśnie jestem w trakcie przenosin z FC.pl na Rootnode.pl, także zapraszamy ;-)

 10. zen 9 października, 2007 at 12:14 #

  z tego co kolezenstwo donosi, to rootnode ssie (ale to pewnie wredna, wroga propaganda)

  • btd 10 października, 2007 at 05:54 #

   Co do ssania, to dla mnie jogger ssie ;-)

   Uzasadnij czemu rootnode. Pady?

   Zdazaly sie pady, jasne, ale zwykle jakies do 15 minut.

 11. CoSTa 9 października, 2007 at 19:34 #

  Zen, skąd tę propagandę bierzesz? To jakieś wiarygodne wieści?

 12. ahes 11 października, 2007 at 11:32 #

  Pewnie, ze Rootnode ssie… ale tak przyjemnie… tak 12.5MB/s ;)

Dodaj komentarz