Menu serwera

Mega kurwa skandal!

Od czerwca ZUS pracuje nad tym, by wyprowadzić ze swojej sieci komputerowej specjalne łącze prosto do CBA. Ma działać w ciągu kilku tygodni. Łącze do CBA nadzoruje Jerzy Seweryniak, dyrektor departamentu ochrony informacji ZUS.

W notatce służbowej z 19 czerwca Seweryniak pisze do zarządu ZUS, że CBA otrzyma dane dzięki „aplikacji PI3”. – Oznacza to „Punkt Informacyjny 3”, czyli dostęp do danych umożliwiający pozyskanie wszelkich informacji osobowych o płatniku, takich jak przychody, zwolnienia lekarskie, przebieg pracy, umowy-zlecenia itp. – tłumaczy nasz informator z ZUS.

Za: Gazeta Wyborcza

W dalszej części wpisu bluzgam, więc proszę czuć się ostrzeżonym i klikać na własną odpowiedzialność.

Jeśli to jest prawda i jeśli to ma działać tak, jak przedstawia to Wyborcza, to ja przepraszam ale właśnie wprowadza nam się rozporządzeniem skurwysyna Kaczyńskiego stan wojenny bez wojny. Nie życzę sobie ty zawszony głupi mały gnoju, byś mi zaglądał do woli w papiery! Nie życzę sobie, by jakaś agencja miała dowolny dostęp do moich danych i wykorzystywała je do celów, nad którymi nikt nie ma kontroli, szczególnie zaś sąd. JESTEM DO KURWY NĘDZY OBYWATELEM TEGO KRAJU TY CHUJU!!! Mam swoje prawa sukinsynu i zanim zaczniesz do woli je łamać, albo wyjedź na ulicę czołgami fiucie, albo znieś konstytucję, która mi je gwarantuje. W obydwu przypadkach pojebańcu jeden z drugim liczyć możesz na zbrojny opór z mojej strony.

Ja pierodolę, w tym kraju zaczyna się odradzać komunizm na całego a tak właściwie to narodowy pieprzony socjalizm.

Pierdoleni faszyści z kompleksami i ambicjami do bycia Wielkimi Braćmi. To już zaczyna przechodzić wszelkie pojęcie i pytam się, gdzie jest ten śliski matoł Tusk, prący do wyborów bez komisji śledczych i obnażania jak to pisowskie pierdolone bagno wciąga ten kraj w odmęty strach myśleć czego. Co tu się dzieje do jasnej cholery??? Jakim cudem w dwudziestym pierwszym wieku w kraju doświadczonym wojną i komunizmem trzydzieści procent jego obywateli wydaje się tęsknić za powrotem tamtych metod??? W jakim społeczeństwie idiotów i moherowych kretynów ja żyję??? Dlaczego ci ludzie są tak beznadziejnie głupi i ślepi i legitymują władzę zaczynającą harcować i zrywać się ze sznurka demokratycznej kontroli???

33 Responses to Mega kurwa skandal!

 1. opi 4 października, 2007 at 09:12 #

  Chciałbym powołać nową akcję społeczną: zabierz Coście kija, zanim nas pozabija. :-)

  • CoSTa 4 października, 2007 at 09:19 #

   A bo mi ciśnienie skoczyło, gdy o kolejnych pomysłach tego idioty przeczytałem :)

 2. harnir 4 października, 2007 at 09:20 #

  CoSTa dobrze gada, tylko co można zrobić… Uświadamiać ludzi wokoło co do pójścia na wybory i głosowania – tyle że nie ma na kogo (UPR?). Ewentualnie pozostaje jakaś mała rewolucja, wyjście ludzi na ulice, albo snajper z dwoma nabojami rozrywającymi, żeby nie było czego zbierać. No, ewentualnie emigracja, tylko dokąd? USA już jest dawno w dużo gorszej pozycji, UK i inne państwa Europy też zmierzają w podobnym kierunku, pozostaje pewnie tylko Australia…

  • Hadret 4 października, 2007 at 09:59 #

   W UK mają gorzej przesrane niż u nas – to niemal państwo policyjne, tyle że Polaków mało to obchodzi, bo nie jest to ich państwo. I tyle.

   Mnie najbardziej dziwią wyniki sondaży. Z kim nie rozmawiam, kogo nie pytam, wszyscy są zgodni – PiS u władzy to nieporozumienie etc., ale kto prowadzi w sondażach? No właśnie. Kto mi to rozrysuje?

   • ximian 6 października, 2007 at 15:11 #

    Wszystko zależy od tego kto układa sondaż i na czyje zlecenie jest on robiony? Na prawdę nie rozumiem ludzi, którzy tak w te sondaże wierzą. Przecież to jedna, wielka manipulacja jest.

 3. pjk 4 października, 2007 at 10:02 #

  Właśnie usłyszałem w radiu: „ZUS uspokaja, CBA nie zarzuca sieci na Polaków, dostęp do systemu ZUS mają również inne instytucje”.

  No to jeszcze piękniej…

 4. gshegosh 4 października, 2007 at 10:08 #

  CoSTa, jak byś stawiał im opór zbrojnie, daj znać, przyjedziemy :D

  Hadret, ja ci to rozrysuję: nie rozmawiasz z obywatelem, któremu się nie udało, nie rozmawiasz z babiną na wschodniej wsi, która razem ze swoimi kurami żyje z 300zł emerytury, nie rozmawiasz z tymi, co spod pewnego kąta widzą matkę boską w żywicy płynącej po drzewie.

  Rozmawiasz zapewne z gościem, który się wścieka że korporacja mu nie chce podwyższyć pensji z 3500 do 4000 brutto/netto (zależnie od lokalizacji) i że iPody u nas droższe niż w UK.

  PiS ma ogromne poparcie w słabo wykształconych i niezamożnych „masach”. Nie gadasz z nimi pewnie ;)

  • fradiavolo 4 października, 2007 at 16:47 #

   Ale się uśmiałem. Kto ci nawkładał do głowy tych głupot? Gazeta Wyborcza? Polityka? Politycy opozycyjni chcący poprawić sobie morale?

   Na PiS głosuje sporo ludzi młodych, dobrze wykształconych i zamożnych. Może nie tyle, co na PO, ale jednak. Natomiast inna sprawa, że wielu z nich nie chce się do tego przyznać otwarcie. Już w 2005 roku PiS miał zaniżone notowania w sondażach. Teraz, po tych dwóch latach histerii medialnej, jaka zapanowała na punkcie PiS-u, jest jeszcze mniejsza skłonność, żeby się przyznawać do głosowania na tę partię.

 5. pedro 4 października, 2007 at 10:53 #

  Ciekawostka dodatkowa. Dostęp do danych ma być wyłączony z normalnego systemu monitorowania, jaki jest w ZUS-ie. CBA ma łaskawie przysyłać co miesiąc informacje co robiło.

  „schowaj babci dowód” :)

 6. dRaiser 4 października, 2007 at 12:18 #

  Czyli: lustrują cały kraj, żeby znaleźć „układ”.

  Bezsensowna obsesja rządzących. Nic nowego, tylko że to narusza podstawowe prawa konstytucji – Kaczyński zamierza ją zmienić, by wykurzyć „nie(wy)godnych” ludzi z kraju/stanowisk? Podziękuję. Cieszę się, że jeszcze mam kilka miesięcy do możliwości głosowania, bo naprawdę nie wiem, jaka partia może podnieść kraj z tego schyłku…

 7. ciotka's eleni 4 października, 2007 at 12:47 #

  Co to jest CBA?

 8. ciotka's eleni 4 października, 2007 at 13:05 #

  znalazlam co to jest CBA i teraz rozumie twoj gniew….

 9. Mikołaj 4 października, 2007 at 13:25 #

  Cóż, zamiast IV RP szybkimi krokami zmierzamy w stronę IV Rzeszy. Nie mam specjalnie czasu, żeby szukać w książkach historycznych, ale mam niejasne wrażenie, że sporo analogii do lat 1933-1935 by się znalazło.

  Jedyna rada to iść do wyborów i namawiać jak najwięcej osób do pójścia. Elektorat Kaczyńskich jest fanatyczny, ale tak naprawdę niezbyt wielki. Jeśli do wyborów pójdą dodatkowe 2-3 miliony ludzi, to PiS będzie miał znacznie mniej % głosów, niż to wynika z sondaży.

  Dla przypomnienia – w 2001 roku do zdobycia 1% poparcia potrzeba było 130178 głosów, w 2005 już tylko 118,033 głosów. Różnica to 12145 głosów…

  Kolejna rzecz warta przypomnienia – na koalicję SLD-UP w 2001 roku oddano 5,342,519 głosów, co dało 41.04% poparcia. Na PiS wtedy głosowało 1,236,787 osób, co dało 9.50% poparcia.

  Na PiS w 2005 roku głosowało 3,185,714 osób, co dało 26.99% poparcia. Na całą koalicję PiS, SO, LPR głosowało raptem 131,312 osób więcej, niż na sam pojedynczy SLD w 2001 roku.

  Naprawdę trzeba się ruszyć do wyborów, bo inaczej za parę lat wszyscy spotkamy się w jednym pierdlu, gdzie będziemy odsiadywać wyroki za prowadzenie blogów…

 10. CoSTa 4 października, 2007 at 14:00 #

  [b]harnir[/b]: Wytłumacz mi proszę, skąd ta popularność UPR w necie? Co takiego sensownego oferuje ta partia? No ile razy się zabieram za czytanie ich programu (bo mają! jedyna partia z programem a nie spisem pobożnych życzeń!), tyle razy zastanawiam się, czy ktoś myśli o konsekwencjach swoich pomysłów. Weź mi to Harnir wytłumacz bo ja tego nie kleję :)

  [b]hadret[/b]: Wiesz, jedno trzepanie cię w jakiejś określonej sprawie a co innego prewencyjne gromadzenie o tobie wszelkich możliwych informacji. Nie wiem jak jest na wyspach ale nie wyobrażam sobie, by służby miały tam aż taką władzę.

  [b]pjk[/b]: Bo mają, i owszem. Przy prowadzeniu POSTĘPOWAŃ, gdzie jest jakaś sprawa, gdzie można to jakoś kontrolować, gdzie wszczyna się procedurę służącą ustaleniu stanu faktycznego i umożliwiającą kontrolę jej stosowania. Tu piszą o rurze i praktycznie niczym nieograniczonym dostępie do danych. To zamach najczystszej wody na zapisy tkwiące wprost w konstytucji. To dla mnie niewyobrażalne po prostu.

  [b]pedro[/b]: O faaaak… No na szczęście jest to tak sprzeczne z konstytucją, że natychmiast zostanie obalone. Ja się tylko pytam, jakimi kanonami myślą ludzie, którzy na coś takiego się porywają?

  [b]ciotka’s eleni[/b]: To jedna z wielu naszych tajnych służb specjalnych. Mają zajmować się korupcją i takimi tam. Problem w tym, że mają w ustawie niesamowite uprawnienia przyznane, które w normalnej demokracji w życiu by nie przeszły. W naszej bananowej republice przeszły i już przez to upadł rząd (sprawa z ponoć łapówką Leppera, o której teraz cicho i nikt nic nie wie) a rozporządzeniem (sić!) ten fiut Kaczyński właśnie chce oddać wszystkie nasze dane (nie tylko finansowe) do wglądu temu molochowi. Więcej o CBA na [url=http://www.cba.gov.pl/]ich stronie[/url].

  [b]mikołaj[/b]: Święte słowa. Co prawda niezbyt się z tym komfortowo czuję i nie uważam, by było to bardzo odpowiedzialne, by głosować przeciw jakiejś partii zamiast na program innej ale kurduplom trzeba powiedzieć basta. Głośno i wyraźnie.

  • Mikołaj 4 października, 2007 at 16:13 #

   Wiesz, ja już się przyzwyczaiłem, że na ogół głosuję przeciwko, bardzo rzadko za. Zdaję sobie też sprawę z tego, że nie ma obecnie partii, która miałaby sensowny program gospodarczo-społeczny i na którą zagłosowałaby większość wyborców. Za tym idzie konieczność wchodzenia w koalicje i realizacji programu będącego jakimś kompromisem. Oczywiście i te kompromisy muszą mieć jakieś granice poza którymi partia przestaje być wiarygodna.

   Wracając na chwilę do UPR – jej moda w Necie wynika IMHO przede wszystkim z charyzmy JKM, który swoje wywody przedstawia we wspaniały sposób. Mniej istotne jest, że często są to pomysły nielogiczne czy sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i faktami, liczy się sposób opowiadania. Poza tym większość uważa, że UPR nie miała jeszcze swoich przedstawicieli w Sejmie i nie jest skompromitowana. Zapominają, że to przecież Korwin-Mikke był pomysłodawcą pierwszej ustawy lustracyjnej, tak wspaniale „wykonanej” przez Macierewicza…

   • fradiavolo 4 października, 2007 at 17:47 #

    Obawiam się, że to takich prostaków jak ty Dorn określił mianem „wykształciuchów”. Ludzi, co to chodzili do szkoły, pozdobywali dyplomy, ale nie wyciągnęli z tego żadnych wniosków. rotfl

    Zacytuję ci jedno zdanie Stevena Pinkera: „Karykaturalne przedstawienie (…) ludzi postępowych jako świętych i wyrafinowanych myślicieli, konserwatystów zaś jako złośliwych idiotów ponosi porażkę tak z powodów intelektualnych, jak i taktycznych”.

    Ale może potrzebujesz prościej: gdyby pisowcy byli tak głupi, jak piszesz, to nie sprawowaliby władzy i nie przodowali w sondażach (argument taktyczny). A gdyby prawicowcy i katolicy byli tak głupi, jak myślisz, to cywilizacja zachodnia nigdy by nawet nie powstała i nie przetrwałaby wielu zagrożeń – takich jak choćby XX-wieczny komunizm (argument intelektualny).

  • przecietny 5 października, 2007 at 05:05 #

   Ale co jest takiego nierealnego w programie UPR? Poglądy liberalne sprawdzają się czego najlepszym przykładem na lokalnym podwórko jest Estonia. Miała jeszcze bardziej przesrane od nas, twardo siedziała w ZSRR, a teraz proszę jak pięknie 12 miejsce w rankingu wolności gospodarczej na świecie, a Polska na 87 za takimi potęgami gospodarczymi jak Kenia, Sri Lanka czy Kazachstan. No te wzrost PKB nie do osiągnięcia przez Polskę. Niestety Nikt poza UPR poglądów liberalnych nie głosi, reszta proponuje tylko zamordyzm i interwencjonizm. (Tylko niech mi nikt nie wyskakuje z PO bo to tacy sami socjaliści jak PiS.)

   • Mikołaj 5 października, 2007 at 10:39 #

    [quote]Ale co jest takiego nierealnego w programie UPR? Poglądy liberalne sprawdzają się czego najlepszym przykładem na lokalnym podwórko jest Estonia.[/quote]

    Generalnie masz rację, ale diabeł tkwi w szczegółach. Liberalna polityka gospodarcza ma sens i sprawdza się w praktyce także w Polsce. Wystarczy przypomnieć reformy Wilczka i najbardziej liberalne zasady prowadzenia działalności gospodarczej, gdy tylko 6 dziedzin było obarczone koncesjami. Zresztą gdyby nie (mniej bądź bardziej) liberalna polityka gospodarcza poprzedników, to Kaczyński nie miałby czego rozdawać.

    Problem z UPR tkwi w niezrozumieniu różnic między Europą i USA oraz idącą za tym chęcią zrobienia w Polsce USA. To się nie sprawdzi, bo nie wystarczy samo podejście do gospodarki, trzeba byłoby przeflancować całość rozwiązań ustrojowych i prawnych, a to już nierealne.

    [quote]Niestety Nikt poza UPR poglądów liberalnych nie głosi, reszta proponuje tylko zamordyzm i interwencjonizm. (Tylko niech mi nikt nie wyskakuje z PO bo to tacy sami socjaliści jak PiS.)[/quote]

    I to jest kolejny błąd zwolenników UPR. Ta partia w życiu nie dojdzie do władzy, bo nikt nie lubi fanatyków. Można głosić takie poglądy, ale nie można oczekiwać, że nagle będzie się z nimi miało 30-40% poparcia w wyborach. Po zwolennikach zdrowego rozsądku oczekiwałbym raczej myślenia perspektywicznego i starania się o stopniowe zmiany, które są lepsze, niż brak zmian.

 11. btd 4 października, 2007 at 15:24 #

  Costa, zyjesz w kraju debili, skurwieli i smierdzacych polakow-katolikow i tyle. I takie wlasnie skurwiale podludzie odpowiada za to ze Polska przez wiekszosc swojej historii w europie pelni funkcje popierdolki do kopania.

 12. Pitmac 4 października, 2007 at 16:16 #

  Wiecie co jest najgorsze! Większosc ludzi widzi co sie dzieje protestuje i potepia ale nie robi nic aby cos zmienic. A kaczory nic nie gadaja tylko robia i to jest straszne.Nie ma kuzwa w tym kraju zadnego ugrupowania politycznego ktore w koncu cos by zrobilo zamiast klapac jadaczkami. Tak jest to wszystko pojebane ze niechce mi sie w to nawet zaglebiac.Od czasu magnatów nic sie nie zmienilo,ciagle chodzi o jedno władze i kase.Wiec co nam pozostaje ? Emigracja?

  Dajmy sznase innym napchac sie przy korycie i posmakowac wladzy,może to im wystarczy bo kaczory widac chca wiecej.

 13. zen 4 października, 2007 at 17:11 #

  Wiecie co jest najlepsze? Ktokolwiek wygra te wybory, to CBA (i pochodne) pozostaną i to z takimi samymi uprawnieniami. Bo każdej władzy przyda się wielki brat. I tak to właśnie pełza. Może jakiś protest? Może jakieś konsultacje prawne? Macie znajomych prawników?

 14. Xristina 4 października, 2007 at 18:34 #

  Jestem zaszokowana.

  Czym?

  A wiec czytajac w Internecie artykul Andrzeja Dryszala (Tygodnik Przeglad) pod tytulem „Jak zatrzymac PiS” stwierdzilam ze strasznym zdumieniem ze gdybym zmienila nazwe panstwa i

  nazwy partii, to mozna by bylo po przetlumaczeniu tego artykulu bardzo smialo umiescic go w greckiej politycznej gazecie i to by byla analiza dzisiejszej politycznej rzeczywistosci Grecji i przypuszczam wielu jeszcze krajow.

  Te same metody dzialalnosci politycznej rzadzacych (ale naprawde „copy paste”)i ta sama gleboka nieporadnosc opozycji

  Moi drodzy nie jestescie sami na tym bozym swiecie.

  Mam nadzieje ze was to pociesza.

  Niestety model panstwa scentralizowanego

  ktore wykorzystuje organy wymiaru sprawiedliwosci,sluzby specjalne,atakuje rozne grupy zawodowe,podporzadkowuje media,

  obsadza „swoimi” funkcjonariuszami politycznymi stanowiska panstwowe itd. itp

  zawsze bedzie pokusa jakis sil politycznych w kazdym kraju.

  W warunkach dzisiejszej globalizacji jetesmy

  tak strasznie do siebie podobni ze sobie nie wyobrazacie.

  Dlatego nie martwcie sie .

  Macie jeszcze dluga droge przed wami.

  My (i nie tylko my) budujemy model panstwa prawie 50 lat i jeszcze bawimy sie ceglami , a wy chcecie po 16 latach miec gotowy modelek?

  No i prawda jest niestety ze coraz wieksza role odgrywa w dzisiejszej rzeczywistosci politycznej i (nie tylko) forma a nie tresc.

  Dlatego zycze wam dobrych i spokojnych wyborow z wysoka frekwencja.

 15. mowglie 4 października, 2007 at 18:58 #

  To ja tylko jeszce polecę wpis z blogu mojego kolegi. Zgrabnie i na temat: http://notrespassing.bblog.pl/wpis,cba;w;zus;czyli;korupcja;jak;terroryzm,6909.html

 16. pawel 4 października, 2007 at 19:21 #

  W Polsce nie jest jeszcze tak źle:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Echelon

  :)

 17. gadżetoman 4 października, 2007 at 20:12 #

  Ktoś powyżej poszukiwał zwolenników PIS-u. No cóż ja również do nich nie należę. Ale proponuję abyśmy spróbowali pokazać co Kaczory zrobiły przez te dwa lata dobrego. Pokazuję pierwsze, wg.mnie, pozytywne działanie. Wzięli się za lekarzy, którzy w 99 % byli łapówkarzami (mniejszymi lub większymi). Gdy lekarze boją się brać łapówek (to fakt) dla wyrównania własnych budżetów natychmiast ogłosili strajk płacowy. W zasadzie rządzący maja teraz kłopot. Muszą lekarzom dokładać z państwowej kasy. Do tej pory składali się na to pacjenci. Czy zrobili coś jeszcze pozytywnego ? Pozdrawiam.

 18. Keroth 4 października, 2007 at 20:29 #

  Jak to rano przeczytałem to reakcje miałem podobną. Może nie aż tak ostrą i bez tych „wiązanek”, ale też się nieźle wkurzyłem. Jeszcze trochę i za powiedzenie słowa „układ” na ulicy będzie się dostawało „ogon” w postaci kilku agentów bliżej nieokreślonej służby :/.

 19. Piotr / savek 4 października, 2007 at 22:01 #

  Popieram i jak coś to piszę się na tą akcję zbrojną… choć jestem pacyfistą to nóż się w kieszeni otwiera. :/

 20. pedro 5 października, 2007 at 08:09 #

  A propos tego o czym wspominał hadret, czyli jeszcze gorszej sytuacji w UK – http://news.digitaltrends.com/news/story/14369/new_uk_law_hits_encrypted_data

  To dopiero fajne jest prawo, PISiory, uczcie się :/

 21. xeo 5 października, 2007 at 16:05 #

  Tak sie zbulwersowalem, ze juz chyba wiem co napisac na karcie do glosowania.

 22. jarek 6 października, 2007 at 09:20 #

  Eh, i tak bardzo łagodnych słów użyłeś, bo tu już ręka świerzbi do czynów!

  Dzisiaj Pentor podał komunikat beznadziei 41% na PiS i pełnia władzy parlamentarno-prezydenckiej w stylu Białorusi. Zaczynam mieć wątpliwości czy rzeczywiście „Drób” dopuści do realizacji „Schengen” i braku granic, bo kto bez granic jeszcze im w tym skansenie pozostanie?

 23. limes 9 października, 2007 at 09:42 #

  Trafilem na ten blog przypadkiem, ale – kurcze – taki wpis mogl zrobic tylko ktos kto siedzi w swoim grajdolku i dupy poza Polske nigdzie nie ruszyl.

  Problemem nie jest dostep CBA (czy policji, US czy innych publicznych instytucji do danych). CBA jest powolana do scisle okreslonych celow i do takich ma wykorzystywac potrzebne dane.

  Dlaczego zakladasz ze beda one wykorzystywane w jakis innych, niezgodnych z przeznaczeniem celach?

  W Szwecji praktycznie wszystkie publiczne instytucje maja swobodny dostep do danych osobowych wszystkich obywateli. Trudno nazwac Szwecje panstwem niedemokratycznym (choc na pewno jest panstwem socjalnym). Do tego ma najnizszy (no w pierwszej piatce na swiecie) wskaznik korupcji. Tylko swobodny dostep do danych i przezroczystosc moze to zapewnic.

  Woz albo przewoz. To co robia Kaczynscy powinno byc zrobione 17 lat temu. Nie byloby takich problemow jak dzisiaj.

  Jestem mlodym lekarzem, wyjechalem z Polski jeszcze zanim PiS doszedl do wladzy i jak dotad jest to jedyna partia i rzad ktory probowal zmienic ten skorumpowany POZPRowski system, utrzymywany przez wszystkie dotychczasowe rzady. I zmiany jakie zapoczatkowali daja szanse ze bedzie po co wracac.

  • CoSTa 9 października, 2007 at 10:47 #

   Dupkę po kilku krajach Europy już powoziłem, troszkę materiału do obserwacji zebrałem, niech więc cię o „grajdołek” głowa nie boli.

   [quote]Problemem nie jest dostep CBA (czy policji, US czy innych publicznych instytucji do danych).[/quote]

   Oczywiście że nie w tym problem. Problem leży w tym, w jaki sposób ten dostęp jest realizowany. Nie chwytasz tej drobnej różnicy między dostępem monitorowanym i nadzorowanym (przez np. procedury sądowe czy w postępowaniach różnego rodzaju) a dostępem bez żadnego nadzoru. A o takim w tym rozporządzeniu mowa. Nie życzę sobie, by to państwo grzebało w moich najwrażliwszych danych bez nawet podania powodów tego grzebania. To jest pogwałcenie wolności osobistej w najwyższym stopniu.

   [quote]CBA jest powolana do scisle okreslonych celow i do takich ma wykorzystywac potrzebne dane.[/quote]

   Kto jednak sprawdzi i będzie gwarantem do jakich celów CBA te dane wykorzystuje? O to tu chodzi i stad ten cały szum. CBA dostaje tym rozporządzeniem dostęp do danych w oderwaniu od celów i kontroli.

   [quote]Dlaczego zakladasz ze beda one wykorzystywane w jakis innych, niezgodnych z przeznaczeniem celach?[/quote]

   Bo np. włączam telewizor i widzę kampanię wyborczą, której nie byłoby, gdyby nie zorganizowana przez CBA akcja, w wyniku której upadł rząd. Jak do tej pory nie postawiono żadnemu z oskarżanych polityków zarzutów. Żadnemu. Póki co nawet ie zanosi się na to, że jakieś się postawi. No chyba że spreparuje się kolejne dokumenty, w czym CBA ma już doświadczenie.

   Cel powołania tej służby jest słuszny i wzniosły i jak najbardziej OK. Doświadczenie i historia uczą jednak, że za dużo władzy w służbach specjalnych to proszenie się o kłopoty. Niebawem być może zmieni się władza i wtedy ty – zwolennik PiSu – będzie krzyczał jak to wredne PO czy jakie tam inne ugrupowanie będzie politycznie wykorzystywało CBA. Ta zabawka jest niebezpieczna i nie powinna nigdy powstać. Powstała. Żniwo będziemy zbierali jeszcze długo.

   [quote]W Szwecji praktycznie wszystkie publiczne instytucje maja swobodny dostep do danych osobowych wszystkich obywateli. Trudno nazwac Szwecje panstwem niedemokratycznym (choc na pewno jest panstwem socjalnym). Do tego ma najnizszy (no w pierwszej piatce na swiecie) wskaznik korupcji. Tylko swobodny dostep do danych i przezroczystosc moze to zapewnic.[/quote]

   Nie mam pojęcia na jakich zasadach odbywa się ten dostęp w Szwecji ale mówiąc szczerze – średnio mnie to interesuje. Nie wyobrażam sobie, by bez żadnej kontroli i zupełnie swobodnie jakiś funkcjonariusz zaglądał w moje ZUSowskie dane w celach i na zasadach nie podlegających niczyjej kontroli. Szwedzi nie mają z tym problemów? OK, ich sprawa. Ja i mnóstwo ludzi w tym kraju mamy. I to duży problem.

   [quote]Woz albo przewoz.[/quote]

   Absolutnie NIE! Nie mój drogi wyznawco metod pisowych. Nie będzie „wóz albo przewóz”. Ma być stanowione prawo mądre, sensowne i szanujące moje obywatelskie wolności.

   [quote]To co robia Kaczynscy powinno byc zrobione 17 lat temu. Nie byloby takich problemow jak dzisiaj.[/quote]

   Co powinno być zrobione? Niekontrolowane podsłuchy wszędzie, pełna inwigilacja, deprecjonowanie organów demokratycznego państwa itd.? Tak ci tylko przypomnę, że te 17 lat temu właśnie o ZLIKWIDOWANIE TYCH METOD walczyli ludzie w tym kraju. O ironio, historia uwielbia zataczać koła ale jak widzę idzie jej to coraz szybciej.

   [quote]Jestem mlodym lekarzem, wyjechalem z Polski jeszcze zanim PiS doszedl do wladzy i jak dotad jest to jedyna partia i rzad ktory probowal zmienic ten skorumpowany POZPRowski system, utrzymywany przez wszystkie dotychczasowe rzady. I zmiany jakie zapoczatkowali daja szanse ze bedzie po co wracac.[/quote]

   Życzę PiSowi jak najlepiej i oby poradził sobie z korupcją i wszelkimi innymi przypadłościami męczącymi ten kraj. Jednak jeśli ma to być robione w komunistycznym stylu i za pomocą komunistycznych metod, bez szacunku dla demokracji, jej organów i jej funkcjonowania, ze skłóceniem ze wszystkimi sąsiadami i systematycznego pogarszania pozycji Polski na arenie międzynarodowej – to ja mówię tej partii „dość”. A dosadniej – wypierdalać.

 24. ma 29 listopada, 2007 at 02:15 #

  cba to k[cenzurka] tylko j[cenzurka] pionki sterowane odgurnie.za taka wypowiedz niedlugo bedzie mozna zostac oskarzonym o terroryzm bo oni sa od kontrolowania ale ich nikt nie kontroluje wiec czuja sie jak bogowie

  [CoSTa: rozumiem emocje i sorry za cenzurę no ale co wolno wojewodzie… :)]

Dodaj komentarz