Menu serwera

Podcast 004 – da Majek i Grecja part 1

Musiał nadejść i ten czas – czas podsumowań i opowiedzenia, jak tam też w tej Grecji było. Dziś część pierwsza, w której da Majek opowiada pokrótce, dlaczego najbardziej pod Słońcem lubi figi. No i przede wszystkim – co też tak właściwie te figi są :).

Nie wiem dlaczego ale Majce na widok mikrofonu włącza się Świrek, Głupok i Matołek w jednym. Nie może po prostu mówić normalnie, musi się wydurniać. Sprawia wrażenie dziecka lekko opóźnionego na tym nagraniu i prawdę mówiąc mam nadzieję, że tylko sprawia takie wrażenie a nie że jest to jej wbudowana funkcja :)

004-majka_i_grecja.m4a

8 Responses to Podcast 004 – da Majek i Grecja part 1

 1. Robert Pankowecki 10 października, 2007 at 10:08 #

  Właśnie sobie zajrzałem w źródło strony Costa i się przeraziłem. Czy wiesz, że każde słowo w twojej wiadomości jest otoczone znacznikiem span z nazwą klasy. ugly…

  • CoSTa 10 października, 2007 at 10:50 #

   A jaka przeglądarka ciekawość? Tak se właśnie wyświetlam źródełko pod Firefoxem i IE 7 i wszystko jest w jak najlepszym porządku – spany tam, gdzie mają być. Możesz jakiegoś screena zrobić lub najlepiej – zgrać źródło, które dostajesz i z czego to źródło pochodzi? Bo u mnie na dwóch przeglądarkach póki co jest jak ma być.

 2. .sickb60y 10 października, 2007 at 11:39 #

  a ja chce donieść ze nie działa mi podkast. Wyświetla się tylko przycisk play i glosność.Po kliknięciu na play nic się nie dzieje :/

 3. ciotka's eleni 10 października, 2007 at 13:11 #

  u mnie tez nic nie gra ale moze to i zmojej winy?

 4. CoSTa 10 października, 2007 at 14:36 #

  [b].sickb60y[/b]: Zainstaluj coś, co obsłuży MPEG-4. Nadaję właśnie takie pliki, nie mp3. Audio leci w m4a i potrzebujesz czegoś, co strumień audio w tym containerze siedzący rozkoduje. Pod Windows zalecałbym instalację QuickTime. Pod Linuksem – na pewno są jakieś pakieciki obsługujące MPEG-4 i AAC.

  [b]ciotka’s eleni[/b]: Ciotuniu, ja do znudzenia będę powtarzał: wskocz na [url=http://www.apple.com/quicktime/download/]tę stronkę[/url], kliknij na ten duży przycisk „free download now” i zainstaluj co ci się tam pobierze. Od tego momentu wszystkie filmiki i dźwięki ode mnie będą się ładnie wyświetlały i w ogóle będzie gites :). Niestety systemowy player w Windows (Windows Media Player) nie obsługuje MPEG-4 i różnych tam kodeków (nie wiedzieć w sumie czemu – to wolne jest i nic nie kosztuje ich umieszczenie w playerze), z których korzystam przy robieniu tych wszystkich filmików i dźwięków.

 5. Robert Pankowecki 10 października, 2007 at 20:28 #

  Ok nie wiem co się stało ale ten problem zniknął. Głowę bym dał sobie uciąć, że rano rzuciłem okiem na źródło strony by znaleźć adres mp4 pod którym leży podcast i zobaczyłem każde słowo z wiadomości otoczone spanem, teraz patrzę i wszystko jest ok. Nie mam pojęcia jak to możliwe. Z innych narzekań jak próbowałem dodać komentarz to po 10 próbach, które były rozpoznane jako złe się poddałem.

  BTW zmieniłem adres strony także w twoim blogroll powinno się pojawić teraz http://www.robert.pankowecki.pl/blog/

  • CoSTa 11 października, 2007 at 07:12 #

   Może być, że były rano jakieś problemy. Pewnie chłopaki coś mieszali przy Varnishu albo działo się jeszcze coś innego. Chyba jednak faktycznie czas pójść do jakiegoś profesjonalnego hostingu bo to zaczyna być mocno irytujące. No i ten problem z sesją i ciachami zapewne, o którym piszesz (komentarze)…

   zmienione

 6. .sickb60y 11 października, 2007 at 05:59 #

  „tak jest najsmaczniej uważam!”

  hehe.. no elokwentna córa Ci rosnie :)

Dodaj komentarz