Menu serwera

Internet się nam kończy…

Tak przynajmniej twierdzą niektórzy pesymiści, którym płaci się za to, by twierdzili. Policzyli, pokombinowali i stwierdzili, że…

Internet users will create 161 exabytes of new data this year, and this exaflood is a positive development for Internet users and businesses, IIA says. An exabyte is 1 quintillion bytes or about 1.1 billion gigabytes. One exabyte is the equivalent of about 50,000 years of DVD quality video.

za: Macworld.com

Jak widać sporo tych danych im wyszło. A ponoć ilość danych dostępnych online rośnie lawinowo i z roku na rok będzie tego więcej. No i na tej podstawie mądrale wywróżyli, że nam się miejsce skończy bo o rurki to raczej są spokojni.

Tak patrzę na pojemność mojej googlowej skrzynki. I wniosek mam jeden: albo mądrale żyją w jakimś oderwaniu od rzeczywistości, albo Google po prostu wie, gdzie jest sklep z twardzielami.

Czas na jakieś copy party jak za starych, dobrych, scenowych czasów, kiedy robiło się backupy całych twardzieli a wcześniej – zbiorów dyskietek. Ktoś chętny na wymiankę eksabajcika danych? :)

8 Responses to Internet się nam kończy…

 1. dely 20 listopada, 2007 at 08:38 #

  Prawdziwi twardziele nie znają słowa „backup” ;]

 2. yoshi314 20 listopada, 2007 at 09:00 #

  moj backup samego katalogu domowego pewnie by zajal z kilka dvd. a przydalby sie, bo chocby magisterka by sie przechowala przynajmniej dla potomnosci :]

 3. btd 20 listopada, 2007 at 09:34 #

  Jeden terabajt to bym mial :-)

 4. Brzoza 20 listopada, 2007 at 19:32 #

  Ano zależy co rozumieć przez słowo backup. Jeśli bezkrytyczne zrzucanie całego śmiecia, który nawinął się na dysk(i) to i owszem. Kilka(naście) DVD z tego wyjdzie. Ale jeśli ograniczyć to do poczty i dokumentów to (przynajmniej u mnie) po spakowaniu wychodzą mi raptem dwa DVD. A kwitów przez te 10 lat pracy i studiów zebrałem ogromne ilości. Najgorsze w tym wszystkim to proces pakowania tych dokumentów, bo jestem hardcorowcem i robię wszystko ręcznie i to od podstaw (więc nie bawię się w żadne backupu przyrostowe, czy też różnicowe). Po prostu jadę wszystko rarem, aż się procek i dysk zapocą.

 5. dely 20 listopada, 2007 at 20:29 #

  No ja backupuję tylko dokumenty i save z gier – zajmuje się tym Mozy, raz na miesiąc robię też zwykły backup na CD.

  A maile mi backupuje GMail (tak sądzę ;)

 6. CoSTa 20 listopada, 2007 at 23:09 #

  A ja póki co najważniejsze rzeczy zrzucam na Mozy a gdy pojawi się Leopard i Time Machine – będzie w użyciu drugi twardziel, na którego póki co tylko rsyncuję różne rzeczy.

 7. Konrad Hawro 21 listopada, 2007 at 08:22 #

  Uświadomiłe mnie żę muszę sobie dokupić trochę twardziela ;]. Niedłuo moja skrzynka gmail go przerośnie :P.

 8. Keroth 21 listopada, 2007 at 20:51 #

  Świat bez Internetu wydaje się być tak szalenie niepraktyczny, że znajdzie się ktoś kto i o te miejsce zadba.

  Być może niesłusznie, ale jakoś jestem spokojny.

Dodaj komentarz