Menu serwera

Tapeta - Jelenia Góra

Spacer po Jeleniej Górze i tapetka do wzięcia

Niedawno obiecywałem małą fotograficzną relację z mojego pobytu w Jeleniej Górze. W końcu nieco czasu znalazłem, fotki wybrałem, przerobiłem w czerń i biel i do naszej Galerii wrzuciłem. Czemu czerń i biel? Bo w kolorze niezbyt rzuca się w oczy to, co rzuca się w gały natychmiast przy oglądaniu tego miasta na żywo: to miasto umiera. Najzwyczajniej w świecie gaśnie i brzydnie koszmarnie. Są jeszcze na szczęście miejsca, w których nadal czuć magię i piękno ale to tylko wyjątki, które zdają się potwierdzać regułę. O to miasto się nie dba i to niestety widać, gdzie okiem nie rzucić. Kolor nie był w stanie tego pokazać. Dopiero solidnie skontrastowana czerń i biel dały radę. Zapraszam więc na nostalgiczną nieco wycieczkę po Jeleniej Górze. Znajdzie się tam kilka chyba całkiem niezłych fotek i kilka moich dosadnych komentarzy w temacie tego, co aparat chwycił.

Obejrzyj album

Z jednej z foteczek zrobiłem tapetkę, gdyby ktoś chciał nieco ożywić swój pulpit martwą makabrą :)

Tapeta - Jelenia Góra

Tapeta – Jelenia Góra

, ,

4 Responses to Spacer po Jeleniej Górze i tapetka do wzięcia

 1. Sickboy 10 listopada, 2007 at 10:54 #

  Przejrzałem galerię. Mają zdjęcia klimat.

  Cóż.. wydaje mi się ,że większość miast w Polsce ładnych jest tylko w okolicach rynków, centrów itd. Na przykład taki Gdańsk. Piękna Starówka, Motława i co tam jeszcze. Ale już kilka przecznic dalej (obojętnie w którą stronę) zaczynają się podobne obrazki co w Jeleniej Górze. Okolice stoczni to makabra (Aczkolwiek klimatyczna makabra). Co prawda im bliżej obrzeży miasta tym budownictwo nowocześniejsze i osiedla zupełnie inne. No ale to chyba zasługa deweloperów i prywatnego kapitału.

  Co prawda również w moim rodzinnym Sopocie również można znaleźć obskurne miejsca, ale rozpisywał się nie będę bo lokalny patriotyzm mi na to nie pozwala ;)

 2. Pawouek 10 listopada, 2007 at 15:39 #

  Costa za fotoreportaż powinieneś dostać 5.

  Natomiast zrzucenie wszystkiego w czerń i biel to nie był dobry pomysł. Wiele miejsc przez to wyładniało, bo nie widać pstrokacizny tylko odcienie szarości – bez Twojego komentarza można by sądzić, że to całkiem urokliwy zakątek.

  A teraz trochę się poczepiam :) – popracuj nad liniami pionowymi w kadrach, bo wiele z fotek wygląda jakby się „przewracały” :P

  ANYWAY: SUPER! I fajnie, że Ci się chciało!

 3. ciotka's eleni 12 listopada, 2007 at 10:03 #

  Dzieki za fotoreportaz, wzbudziles wspomnienia. Moze brzydka choc bardziej zapuszczona ale nasza, swojska ta jelonka.

  Osobiscie lubie miasta z przeszloscia byle tez mialy przyszlosc.

  Bylam kiedys w stolicy Brazylii ktora sobie liczy raptem 50 lat historii i oprocz nowoczesnych budynkow watpliwej wartosci architektonicznej, nie bylo co ogladac.

 4. CoSTa 13 listopada, 2007 at 08:09 #

  [b]sickboy[/b]: Ano, to chyba prawidłowość – rynek jeszcze jako tako ale im dalej od starówki/centrum, tym gorzej. Brak siana w miastach, i to niestety widać a zaległości w sensownym budowaniu i utrzymywaniu budynków mamy zeszłosystemowe :/. No nic, z czasem się to wyprostuje chyba…

  [b]pawouek[/b]: Dzięki za poradę i obiecuję zwracać uwagę na tego typu kwestie. No niestety, dupa tam ze mnie nie fotograf, więc będzie niefajnie. Choć zaczyna mi to wyglądać na naprawdę fajne hobby a przy tym i fizycznie mocno eksploatujące. Kurczę po tej Jeleniej chodziłem z cztery godziny, co poczułem później w nogach.

  [b]ciotka’s[/b]: Ano właśnie chyba jakoś tak jest jak mówisz – zapuszczona bo ciężko powiedzieć, że brzydka. Jelenia miejscami jest urokliwa bardzo.

Dodaj komentarz