Menu serwera

Pocket Geek

Dostałem maila od firmy, która już bardzo, bardzo dawno się do mnie nie odzywała. Mail jest następującej mniej więcej treści:

From the folks who brought you Foundry27 comes the Pocket Geek, the first miniature developer in a box.

It’s a game! It’s a contest! It’s a test of your online skill and IQ.

A do tego jeszcze mała notka poniżej:

Note: Pocket Geek is a simulation of a person. Pocket Geek is your friend but should not be chosen over flesh and blood companionship. Never ever get him wet, expose him to sunlight, or feed him after midnight.

Po czymś takim nie mogłem nie kliknąć :). Doklikałem się i oto proszę państwa znalazłem idealne miejsce dla geeków. Tych linuksowych maniaków kompilacji, projektów i czego tam jeszcze szczególnie (tak Opi, o Tobie teraz myślę :)). Nie ma bowiem to jak wsadzić sobie geeka w kieszeń (tak, zwraca uwagę dbałość o przenośność rozwiązania) albo pomęczyć go online! Nie za bardzo kumacie o co chodzi? Nie szkodzi, zrekompilujecie źródełko po wciągnięciu reklamówki:

Your Very Own Personal Geek in the Box

Dalej nie wiecie o co chodzi? No to śmigajcie na stronę ThePocketGeek.com i sami się przekonajcie z czym to się je. Nie wiem jak wy ale ja zauwielbiłem głodzenie geeka. W ogóle nie przenosi się to na wzrost efektywności co tylko świadczy o tym, że geekowy deweloper nie ma nic z artysty, który jak powszechnie wiadomo – im bardziej głodny, tym bardziej płodny :).

Nie pisałbym o tej gierce gdyby nie źródełko wiadomości – QNX Software Systems, której to firmy system miałem okazję gościć na swoim twardzielu, a jakże. Jeśli komuś znudzi się w końcu Linuks a względy ideologiczne nie pozwolą mu na zerkanie w stronę OSX, zawsze może spróbować produktu QNX :). System mnie zawiódł – był dla geeków, ciągle w nim coś trzeba było kompilować…

Opi, to chyba coś dla Ciebie :)

7 Responses to Pocket Geek

 1. yoshi314 1 lutego, 2008 at 11:08 #

  dobre. przydaloby mi sie takie na komorke :]

 2. Walker 1 lutego, 2008 at 13:08 #

  Fajne… przez pierwsze 5 minut, później mi się znudziło :).

 3. Dot 1 lutego, 2008 at 21:46 #

  Niestety, strona po otworzeniu przywitała mnie dźwiękiem. Wyleciała z listy zakładek (względnie tabów, kart, czy jak kto tam tego nie nazywa), zanim zdążyłem dwa razy pomyśleć :P.

 4. CoSTa 2 lutego, 2008 at 11:06 #

  [b]yoshi[/b]: O tym samym pomyślałem. Ja takie coś chcę na swoim iPodzie :)

  [b]walker[/b]: Jak to Simsy… ;)

  [b]dot[/b]: Nie przejmuj się, każdy ma jakieś swoje fiksacje ;)

 5. night 3 lutego, 2008 at 21:38 #

  QNX jest systemem czasu rzeczywistego o zupełnie innym przeznaczeniu niż Windows, Linux itp. Jako zastosowanie QNX podam tutaj przykład z mojego życia – zarządzanie dużymi magistralami przełączeniowymi na górkach rozrządowych w systemach… PKP! Ha! :>

  • CoSTa 5 lutego, 2008 at 22:09 #

   Wierzę i nie neguję. Dlatego bardzo szybko zniknął z twardziela mojego – to nie dla ludzi ;)

 6. sóhY 5 lutego, 2008 at 01:54 #

  w odtwarzaczu mp(x) było by niezłe

Dodaj komentarz