Menu serwera

Najlepsza Gra Strategiczna Świata żyje!

Ilu graczy, tyle typów w temacie owej Najlepszej Gry Strategicznej Świata. Jedni powiedzą, że to jakiś taktyczny Fallout, inni że Final Fantasy Tactics (fenomenalna giera tak swoją ścieżką) a jeszcze inni jakieś swoje zaheksione plansze pokażą. OK, każdy ma jakiegoś bzika i swój typ. Mnie przed monitorem potrafiła zatrzymać tylko jedna strategia. Najbrzydsza, najmniej efektowna, najmniejsza wielkością pliku i jedna z większych wielkością instrukcji:

Stars!

Wczoraj po powrocie z pracy przypomniałem sobie o tej grze za sprawą maila od niejakiego Krzysztofa, który chyba nie pogniewa się, jeśli rzucę ów mail nieco szerszej publiczności do wglądu. Znam bowiem przynajmniej jednego kolesia (tak Brzozik, o Tobie mowa), który być może zainteresuje się tym mailikiem. No to jedziemy:

Twój adres pobrałem ze strony Wodza (teraz tylko mirror tutaj: http://www.cezar.mnc.pl/wodzu/info/info.html). Tego maila wysyłam do wszystkich którzy byli zarejestrowani na tej stronie i widnieli w Hall of Fame.

Od kilku tygodni zajmuję się reanimacją tej starej gry strategicznej. Dlatego pomyślałem żeby z powrotem zainteresować starych graczy. Dzięki pomocy kilku uczynnych ludzi udało mi się zredagować małe FAQ (http://stars.lua.pl/forum/viewtopic.php?t=345) oraz tchnąć trochę życia w forum Cichego. Teraz forum jest dostępne pod adresem: http://stars.lua.pl/forum/index.php.

Jednocześnie informuję że startują 2 nowe gry. Jeśli masz ochotę to serdecznie zapraszam na dołączenie do jednej z nich. Linki do opisu warunków:
http://stars.lua.pl/forum/viewtopic.php?t=351
http://stars.lua.pl/forum/viewtopic.php?t=348

No cóż, ja już może odpuszczę sobie zaangażowanie ale jeśli ktoś grał w Stars! lub nie grał ale chciałby spróbować pomieszać w Najlepszą Strategię Świata :) – linki podane na tacy i nic, tylko skombinować skądś samą grę. A z tym pewnie będzie trudno…

Cholera, gdzie jest mój oryginał??? Naszło mnie na rozegranie kilku solowych szybkich partyjek i przypomnienie sobie magii tej gierki…

4 Responses to Najlepsza Gra Strategiczna Świata żyje!

 1. Sky Ace 4 marca, 2008 at 09:22 #

  Ożeszty. To moja swego czasu ulubiona gra strategiczna (obok Civ/Freeciv i Outer Space) jeszcze żyje jakoś?

  Trzeba chyba się zainteresować bliżej, $5 za serial to niedużo. :)

 2. Brzoza 4 marca, 2008 at 09:49 #

  Maila dostałem, a jakże. Teraz nie zapiszę sie do żadnej rozgrywki, ale na następną już sobie szykuję wolne popołudnia. A do tego czasu trochę odświeżę sobie rozgrywkę bo sporo, oj sporo już zapomniałem.

  Nie kleję tylko dlaczego dzisiaj takich gierek się nie wydaje, albo może i wydaje się, ale nie docierają one do świadomości graczy. Przecież stworzenie takiej gierki to ułamek budżetu dzisiejszych produkcji, a grywalność i czas przykucia do monitora bije na głowę wszystkie te wypasione, wymuskane, wychuchane gierki…

  A tak BTW skąd można zakupić ów serial? Ja mam jeden oryginalny, ale to forma wsparcia producenta – może zechce wrócić do podstaw?

 3. Lookanio 6 marca, 2008 at 08:47 #

  Kurcze, Matrix. Gdzie ja wtedy byłem (?). Gierka co prawda z końcówki okresu mojego zawzietego giercowania we wszelkie strategie, ale żebym nawet tytułu nie kojarzył (?). Skoro polecasz Costa… trzeba będzie odkurzyć :-)

 4. CoSTa 8 marca, 2008 at 12:28 #

  [b]sky ace[/b]: No ja dziś wieczorkiem odpalam VMWare i jako że mogę nareszcie nieco przy kompie posiedzieć (choć też cholera niezbyt długo :/), zamierzam sobie nieco gierkę odkurzyć. Ron Miller wsparty, serial otrzymany, wszystko więc jest w jak najlepszym porządku i gotowe do przesiedzenia kolejnej nocy przy tej magicznej gierce :)

  [b]brzoza[/b]: A kto dziś kupi grę praktycznie bez grafiki, bez dźwięku, bez wszędobylskiego 3D? Czasy się nieco zmieniły ale nie znaczy to, że nie wychodzą dobre gry. Wychodzą, także te mocno niszowe (zazwyczaj własnym sumptem pchane).

  Co do wspomagania – w FAQ wszystko chyba jest napisane. A jeśli nie chce ci się przebijać przez tak dużo literek ;) to wskocz na [url=http://starsautohost.org/stars.htm]tę stronę[/url] i kliknij w buttona PayPal. Jeśli z PayPalem jakiś problem masz (nie używasz albo co) to daj znać – wesprę w twoim imieniu.

  [b]lookanio[/b]: Oj stary, gra swego czasu była sławna mocno. Rzecz absolutnie obowiązkowa i KONIECZNIE do grania w multiplayerze – alianse, zdrady, handel między graczami… Fantazja!

Dodaj komentarz