Menu serwera

Jak się odbiera dowód w Poznaniu

Siedzę sobie na placu w środku Poznania, słucham sobie muzyczki i zastanawiam się, co zrobić z tymi kilkoma wolnymi chwilami, zanim ruszymy z Dorophą do kina. A skąd nagle u mnie tyle wolnego czasu, że na chwilkę wytchnienia pozwolić sobie mogę?

Wszystkiemu winne władze miasta Poznania, które wymyśliły se, że nie trzeba ludziom utrudniać życia i można im zafundować spokojne, bezproblemowe i bezstresowe załatwianie spraw w urzędzie. Jechałem po odbiór nowego dowodu z przekonaniem, że utknę w urzędzie na pół dnia. Nic bardziej mylnego! Wlazłem, odebrałem numerek i po pięciu minutach opuściłem urzędniczy przybytek.

Impressive! Mostly impressive…

Muszę przyznać, że załatwianie różnych miejskich spraw zaczyna stawać się coraz mniej kłopotliwe. Za systematyczne uwalanie szans Poznania na rozwój i rozbudowę należą się włodarzom tego grodu baty na gołą dupę. Ale za polepszanie jakości obsługi nas, mieszkańców – tu brawa się należą jak nic!

One Response to Jak się odbiera dowód w Poznaniu

  1. Hadret 5 kwietnia, 2008 at 13:30 #

    Pamiętam jak byłem w Cardiff to zadziwiał mnie tamtejszy system – większość urzędowych spraw etc. załatwia się przez… pocztę. Kiedy wyrabiałem sobie National Insurance Number musiałem, co prawda, pójść do urzędu (nie pomnę nazwę), ale od razu na umówioną godzinę i czekać nie miałem potrzeby wcale. Krótkie interview i po krzyku (:

Dodaj komentarz