Menu serwera

Magnatune.com – embedding albumów

Nareszcie! Nareszcie wprowadzono funkcjonalność, o którą od dawna molestowałem mailami twórców serwisu. Nareszcie chcąc zaprezentować Wam jakiś ciekawy album tej wytwórni nie muszę kombinować z linkowaniem, odsyłaniem Was na strony i w ogóle. Po prostu mogę sobie albumik embednąć :). Działa to o tak:

OK, wygląda nieźle i działa sprawnie. A co zrobić z użytkownikami iPhone/iPoda touch? Trza streamować i tyle. Linki Magnatune daje, trzeba je tylko na stronę wrzucić. Na przykład o tak: m3u, xspf, ogg, plik mp3 – teoretycznie plik mp3 powinien się spokojnie na iPhone/iPodzie touch odtworzyć. „Teoretycznie” gdyż coś nie chce mnie tu działać jak trzeba, choć w przeglądarce systemowy QuickTime nie ma z nim żadnego problemu. Ki diabeł? Przy okazji – co za durny pomysł z wykastrowaniem iPodowego QuickTime’a z obsługi m3u??? Komu to przeszkadzało? Po cholerę te jabłkowe matoły psują coś, co doskonale spełnia swoje zadanie? Ot dla mnie zagadka.

To może dla rozruszania nieco klimatu odrobinę szybszy albumik, który doskonale nakręca mnie do działania. Drugi kawałeczek to drobny majstersztyk fajnego beatu i prostej nuty. Ot coś na rozkręcenie dnia.

8 Responses to Magnatune.com – embedding albumów

 1. sickb0y 24 maja, 2008 at 20:11 #

  Oho… Firefox 3 beta 5 się na tym cudzie wywala. Wybieram któryś kawałek, pasek postępu dochodzi do końca i… kapa. Firefox zasypia.

  • CoSTa 24 maja, 2008 at 20:47 #

   A jak RC1? Na Safari chodzi to jak trzeba. W sumie nie powinno być żadnych problemów – gra dosyć popularna biblioteczka wykorzystywana zdaje się także na Jamendo. Problem raczej Firefoxa, nie samego playera.

   Potestuję z różnymi przeglądarkami i jeśli będą jakieś problemy, to meldunek do Magnatune wyślę na pewno. Jeśli Ci się chce – skrobnij także.

 2. Hadret 24 maja, 2008 at 21:04 #

  sickb0y: Firefox 3b5 @ Debian – hula.

  CoSTa: świetne toto!

 3. SpeX 24 maja, 2008 at 21:50 #

  A mi brakuje możliwości skakania po utworze, mogę jedynie odsłuchać od początku do końca. A ja chce np od połowy to się nie da:(

 4. zx 24 maja, 2008 at 21:54 #

  Najnowsza Opera wyprawia z tym cuda. Rozbiło mi playera na dwie połowy i sobie latają po całej stronie. o_O Ale to beta, więc no problem.

 5. CoSTa 25 maja, 2008 at 07:42 #

  [b]hadret[/b]: Po przesiadce na OSX żałuję jednego softu – Amaroka. Kurczę, jaki to jest doskonały kombajn, który ma chociażby wbudowane streamowanie Magnatune i ułatwione zakupy… Coś trzeba będzie wymyślić i na iTunes :)

  [b]spex[/b]: Yep, to prawda. Nawet kiedy utwór cały się załaduje nie ma jak się nim pobawić. W tym playerku nie jest to zbyt dobrze zrobione.

  [b]zx[/b]: Opera 9.5a (nie aktualizowałem ostatnio) nie ma żadnych problemów. Ot widać humory przeglądarek w obsłudze różnych wersji Flasha :)

 6. PeterCub 25 maja, 2008 at 21:14 #

  W rss-ach działa sprawnie, na stronie html sie sypie, jak zx pisał.

 7. klakier 26 maja, 2008 at 12:13 #

  znam ten flash player ;) brzydko z ich strony ze usuneli informacje o autorze jego sam wykorzystuje go w wielu projektach

Dodaj komentarz