Menu serwera

Odpowiedź, pytanie, postanowienie…

Czasami stawiam sobie dziwne pytania, na które ciężko znaleźć odpowiedź. Pytania z gatunku egzystencjalnych, dopadających gdzieś w zakamarkach głębokich umysłu, czających się na obrzeżach codziennej rutyny, atakujących znienacka i powalających impetem. Dziś rano podczas zwyczajowego do-kawy-surfowania dopadła mnie najpierw odpowiedź, później pytanie a na końcu solidna sobie obietnica. Taka na całe życie, do grobowej deski, do dni ostatnich i ostatniego tchnienia.

Najpierw odpowiedź:

Dead Can Dance -The Host Of Seraphim
Dead Can Dance – Sanvean

Przy pierwszym utworze ZAWSZE dotyka mnie coś przejmującego, co powoduje wstawianie włosów na karku i poczucie obcowania z czymś absolutnie ważnym. Przy drugim utworze ZAWSZE dotyka mnie coś wzruszającego, co powoduje płacz i poczucie obcowania z czymś absolutnie pięknym.

A pytanie? Jest proste: czy TO jest właśnie esencją muzyki?

A tytułowe postanowienie? Jeszcze prostsze: nie pozwolić temu umrzeć, wychować dziecko w poszanowaniu rzeczy ważnych i dostrzeganiu rzeczy pięknych. Ratować i chronić w dzieciaku wrażliwość, rozbudzić chęć poszukiwania czegoś więcej. Będę uważał się za szczęściarza, jeśli uda mi się spełnić to postanowienie.

A gdybyś o drogi to czytający, właśnie w totka wygrał, to możesz sprawić mi prezent. Wszystko jak leci, z góry do dołu. Moja kolekcja kaset się zestarzała, czas na nieco nowsze media…

A gdybyś o drogi to czytający, chciał nieco więcej posłuchać i obejrzeć – Dead Can Dance w YouTube.

6 Responses to Odpowiedź, pytanie, postanowienie…

 1. zx 10 maja, 2008 at 09:32 #

  Tak trzymać.

 2. PeterCub 10 maja, 2008 at 12:29 #

  Mam to szczęście, że większość materiału, który podałeś mam we flaczku na HDD. DCD i Lisa to moi No. 1 od dawien dawna.

 3. danadam 10 maja, 2008 at 18:43 #

  Ekhm… w [url=http://www.empik.com/wyszukiwarka/wyniki?_DARGS=/common/header/search_panel.jsp.mainSearchId]empiku[/url] ceny o wiele bardziej przyjazne.

 4. CoSTa 11 maja, 2008 at 08:34 #

  [b]zx[/b]: Oj będę trzymał i nie popuszczę.

  [b]petercub[/b]: Zestaw kaset też nieźle wygląda :). Teraz czas na zestaw cedeków. A później w Apple Lossless wrzucę i będę się cieszył jak głupi do sera. Wielbię DCD i gdyby nie to, że chce mieć wszystko i na raz, to pewnie od dawna miałbym skompletowaną dyskografię na CD.

  [b]danadam[/b]: Fakt, jest o wiele lepiej. I sensowny termin wysyłki. Tylko teraz kasę na to całe dobro zgromadzić muszę… Dzięki za przypomnienie Empiku online.

 5. krzych 12 maja, 2008 at 19:28 #

  od jakiej płyty najlepiej zacząć ?

  • CoSTa 13 maja, 2008 at 03:29 #

   Chronologicznie bym radził choć płyta Dead Can Dance może być nieco przyciężka w odbiorze. Ja tam ją cenię za początkowe brzmienie, które z czasem uleciało a tam było słyszalne mocno. Within the Realm of a Dying Sun to dobra rzecz na początek.

Dodaj komentarz