Menu serwera

Settlers 2 na Maku – przepadłem…

A poczytałem nieco wczoraj nowy numer Mojego Jabłuszka (całkiem infantylna nazwa dla całkiem fajnego magazynu :)), w którym zajęli się redaktorzy między innymi Windowsami na Maku. Na różne sposoby. Jeden ze sposobów – mój ulubiony – to emulacja oczywiście. I tak, jak nie chciało mi się do tej pory odpalać DOSBoxa, tak znów pokochałem ten program miłością wielką. A wszystko oczywiście przez Radka Krakowiaka, który pobudował gotowe do użycia paczuszki z kilkoma grami, w śród których znaleźli się…

Settlersi 2!!!

No i dziękuję. Tym sposobem nastąpiła kaplica i zmurszenie. Teraz od kompa nic mnie nie odklei. No, chyba że merdający tu i ówdzie paluszek żony :). Ale tak poza tym to nic! Ta gra nawet nie uzależnia – ona pochłania! Emulacja jak na razie przebiega bez żadnych problemów, dźwięk rządzi (eeech te midowe melodyjki), grafikę można se ustawić w opcjach DOSBoxa (wolę grę w oknie i w nieco większych rozdziałkach) i ogólnie ta gra to killer jakich mało. Ma po prostu idealny stosunek prostoty rozgrywki do jej głębi. Mniodzio! Ssijcie i grajcie bo Radek odwalił tu kawał dobrej roboty i trzeba po prostu to docenić a sama gra to moim skromnym po prostu nieśmiertelna legenda. I wciąż grywalna pod niebiosa. Pół godziny wczoraj nie wiem kiedy mi zleciało :).

settlers2-screen01
settlers2-screen02
Uploaded with plasq’s Skitch!

11 Responses to Settlers 2 na Maku – przepadłem…

 1. btd 13 maja, 2008 at 07:01 #

  Hehhee a ja do czasu jak nie kupilem xboxa tez z takiej paczki pocinalem po raz ktorytamdziesiaty w Fallouta 2 :)

  Zdazylo sie w pracy nawet poslac serie do mutantow :)

 2. Biter 13 maja, 2008 at 07:53 #

  Grałem niedawno całkiem długo, ale pod winuae (lepsza wersja odrobine), zdecydowanie najlepsza część całej serii… ilez ja godzin w to przegrałem, zwłaszcza grając w dwie osoby na dzielonym ekranie :)

 3. zx 13 maja, 2008 at 08:00 #

  Ostatnio tak samo pochłonął mnie remake dwójki (Anniversaty Edition). Choć mimo wszystko z całej serii i tak wolę III. ;)

  Tak czy inaczej – you’re done. ;)

 4. Pawouek 13 maja, 2008 at 08:13 #

  He he he

  Mojej babie ostatnio wrzuciłem to pod DOSboxa, ale pod Linuksem.

  I to był błąd – od tamtego czasu prawie jej nie widuje ;)

  BTW: DOSBox to jedyny sposób, żeby pograć sobie w takie stare gierki pod Vistą. Sprawdzone – działa – jakby ktoś pytał :)

 5. Lukem 13 maja, 2008 at 19:08 #

  Settlersi, chlip. Gdzieś je chyba jeszcze mam, wraz z Nowymi misjami, których nigdy nie udało mi się uruchomić.

  Zacna to gra była…

 6. Lunar 13 maja, 2008 at 22:45 #

  Settlersy… pierwsza gra którą pokochałem… heh pamiętam tę radość gdy wyszła II hihi.. od tamtych czasów wielkie tę grę :) w sumie z całej serii jeno te 'heritage kingdoms’ było porażką :)

 7. CoSTa 14 maja, 2008 at 06:27 #

  [b]btd[/b]: Czekam na pracowego Maka, nad którym nikt nie będzie miał kontroli. I wtedy żegnajcie Wydajności i Zaangażowanie :)

  [b]biter[/b]: Otóż to, najlepsza część – w pełni się zgadzam. Nie idzie się od tego odkleić cholera. Kurczę, niech ktoś mi zrobi tę grę na iPoda! :)

  [b]zx[/b]: Wczoraj za późno wróciłem by się przykleić. Dziś nadrabiam jak nic. Przepadłem w cholerę :)

  [b]lukem[/b]: BYŁA? Jest! I ma się świetnie! Kudy tam nowym wynalazkom do tego – obezwładniająco grywalna :). Moja żona uczyła się na tej grze posługiwać mychą :)

  [b]lunar[/b]: No za porażkę bym nie uznał ale fakt, że w stosunku do pierwowzoru…

 8. SpeX 14 maja, 2008 at 20:09 #

  Z takich klasyków to jeszcze uwielbiałem TTD :>

 9. Michał 24 maja, 2008 at 11:48 #

  Ja jakiś czas temu odpaliłem Civlizację 2… ach wspomnienia.

 10. Lukem 26 maja, 2008 at 10:30 #

  CoSTa, zobacz lepiej co ja zrobiłem, hehehe. :)

 11. Radek Raptou 20 listopada, 2008 at 05:38 #

  Dzięki za uznanie. Gdy się zabrałem za Dosboksa to te gierki miały być dla mnie i kilku osób.

  Odwiedźcie niebawem dosbox.rabsat.pl

  Postanowiłem przebudować wszystkie paczki, poprawić konfigurację ale przede wszystkim wszystkie zamieszczone tam gry będą w postaci dwuplatformowej. Teraz dokładnie te same gierki można będzie odpalać Pod Windows i Mac zamiennie. Także na PowerPC ! Można zacząć grę z pendrive na komputerze z Windows a dokończyć na Maku lub odwrotnie. W każdej paczce są teraz wbudowane trzy emulatory Dosbox: Mac Intel, Mac PPC oraz Windows.

  Oprócz tego dla ambitnych dwa, także dwuplatformowe, skonfigurowane emulatory: Gemulator i GEOS, czyli Dosbox z GUI. Pierwszy, mniej wymagający na powłoce graficznej OpenGem 5 (rozwojowa wersje legendarnego GEMa znaego z TOS na Atari ST, czy GMa na PC) a drugi to Dosbox z powłoką GEOS Ensemble firmy Breadbox, wzorowanym na Windows 95 (ale to nadal DOS), niestety dla mocniejszych maszyn. Nie zawierają gier ale możecie własne gry i programy dodawać do katalogu C emulatora a na 99% zadziałają.

  Właśnie kończę to wszystko robić Jeszcze tylko testy, upload na serwer i nowa strona.
  powinienem się wyrobić dziś, najdalej jutro. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz