Menu serwera

SyncDifferent – proste synchronizowanie

O jaki fajny programik dla OSX – pierdoła w sumie niewarta pisania gdyby nie to, że w sumie ułatwia to życie bardzo i automatyzuje czynności, które do tej pory zajmowały mi chwilkę dłużej. No a poza tym wygląda ładnie :).

SyncDifferent to po prostu nakładka na rsynca, która nie robi bóg raczy wiedzieć czego i loda na dodatek. Po prostu kopiuje zawartość jednego katalogu do drugiego nadpisując w razie potrzeby rzeczy starsze nowszymi. I w sumie chyba nic więcej to nie robi, więc nawet nie można nazwać tego synchronizacją. Mało tego, ponoć rzecz niezbyt sobie radzi z metadanymi (nie kopiuje ich po prostu choć z logów wynika mi, że jest inaczej) więc przydatność programiku jeszcze bardziej się obniża. Ale znalazłem dla niego miłe zastosowanie – synchronizację danych między komputerem domowym a pracowym twardzielem siedzącym na FAT32. Tu sprawdza się sofcik świetnie po prostu. Być może komuś przyda się także w podobnych zastosowaniach.

SyncDifferent-screen01
SyncDifferent-screen02
Uploaded with plasq’s Skitch!

4 Responses to SyncDifferent – proste synchronizowanie

 1. Hadret 18 maja, 2008 at 21:51 #

  E-tam, rsync + cron i niczego więcej nie trzeba. No, ew. jeszcze ssh do łączenia się i synchronizowania z serwerem (:

  • CoSTa 19 maja, 2008 at 04:15 #

   Hadret, ja piszę o nieco innej funkcjonalności :) – szybki sync dwóch katalogów. Klik, klik, done.

   • bartkorn 19 maja, 2008 at 22:46 #

    a po co to klikać jak można zagonić do roboty cron’a np. lody co pół godziny ;>

 2. btd 19 maja, 2008 at 06:10 #

  ooo niech ci [tutaj wstaw dowolne wyznawane bostwo badz sile natury ;-) ] wynagrodzi. Czegos takiego szukalem. Ciekawe czy przez sambe tez dziala.

Dodaj komentarz