Menu serwera

Twitteruję i ja :)

Czytałem o tym Twitterze – że fenomen, że uzależnia, że bóg-raczy-wiedzieć-co… Kompletnie mnie to coś nie interesowało aż do dziś. Dziś założyłem sobie konto, jak trzeba toto wrzuciłem na bloga (muszę cholerstwo jakoś ostylować bo średnio wygląda bez zdefiniowania tych dwóch twitterowych klas, które wtyczka z siebie wypluwa) i wysłałem kilka zaproszeń. Teraz jak ten pająk czekam na odzew. A dlaczego mnie dziś dopadło?

A przez cholerną webaplikację dla iPoda :)

Tak, oto cały powód dołączenia do twitterowej braci – chęć poużywania swojego iPoda na nieco więcej sposobów. Przekonała mnie do siebie webaplikacja o nazwie Hahlo (strona twórcy aplikacji), która po prostu fajnie na iPodzie moim działa (i wygląda) :). Ot proza życia – coś ładnego wzięło i przyciągnęło moją uwagę. Jak tej cholernej sroki.

Tak czy inaczej – się w Twitterze nazywam costa_mm i jeśli komuś będzie się mnie chciało do znajomych dodać – będę bardzo wdzięczny. Obiecuję delaye w odpowiedziach ale za to myśli błyskotliwe w 180 znakach. A że moja błyskotliwość ogranicza się li tylko do tematów skatologicznych – drżyjcie o ewentualni chcący mnie śledzić! :).

A ja se idę poklikać w Hahlo – fajnie się klika! A tak swoją drogą jeśli ktoś ma jakieś swoje ulubione webappsy dla iPhone/iPoda i zechciałby się podzielić namiarami – ja chętnie owe łyknę. Riddle, liczę na Ciebie!

13 Responses to Twitteruję i ja :)

 1. Lukem 6 maja, 2008 at 19:45 #

  Zaraz ktoś przyjdzie z tekstem „A czemu nie Blip?”. ;)

  W każdym razie miłej zabawy życzę. Pomimo sceptycyzmu do idei stojącej za wszelkimi twitteroidami stwierdzam, że na urządzeniach przenośnych ta zabawa ma swój urok.

  Oooo, nowa captcha?

 2. zx 6 maja, 2008 at 20:45 #

  Ha! A chciałem ci zaproponować dziś rano (oczywiście się zapomniało), bo mi w łapki Hahlo wpadło, a jakoś tak mi się wydawało, że cośtam do opisywania masz. ;) (’Znowu (#&$#*( siedzę i robię 100000 rzeczy na raz w tej %#*%#(* pracy na etacie.’) ;-)

 3. byte 6 maja, 2008 at 21:52 #

  A czemu nie Blip?

  Nie serio, tam siedzi więcej ludzi z Polski. Na Twiterze nie chce mi się konta zakładać…

 4. CoSTa 6 maja, 2008 at 22:41 #

  [b]lukem[/b]: Ano ma swój urok, ma. Całkiem przyjemna sprawa i bardzo sympatyczny pomysł. Pierdoła ale jakże wciągająca… A tak, wrzuciłem recaptcha – jakoś bardziej mi leży mimo iż pisania więcej.

  [b]zx[/b]: O proszę – widać dobre narzędzia jakoś same się bronią :)

  [b]byte[/b]: Jak tylko chłopaki od blipa dadzą mi na iPoda narzędzie choć zbliżone do tego, co oferuje Hahlo – z miłą chęcią i tam założę konto. Póki co jednak chyba nie ma jakiejś wersji mobilnej Blipa, więc nie za bardzo mnie ten serwis interesuje.

  • Malin 6 maja, 2008 at 23:06 #

   *CoSTa*: Po co Ci Twitter z nawet najfajniejszą aplikacją do iPoda, skoro Polaków tam tyle co kot napłakał, bo wszyscy z naszego rodzimego blipa korzystają? Korzystanie z Twittera w Polsce trochę się mija z celem. To jest przecież serwis społecznościowy. Jeśli nie masz na nim swojej społeczności, to do niczego Ci się on nie przyda.

   • CoSTa 7 maja, 2008 at 03:43 #

    Patrz odpowiedź dla bajta. Nie interesuje mnie SMSowy serwis bez sensownej możliwości dobrania się do niego z mobilnego urządzenia.

  • byte 7 maja, 2008 at 08:47 #

   Zaraz, moment, przecież masz Safari w iPodzie, nie? To co za problem?

 5. Paweł Tkaczyk 7 maja, 2008 at 06:40 #

  Ja też jestem na Blipie i nie narzekam. Na Twittera nie zdecydowałem się właśnie ze względu na anglosaskie korzenie — blipowe mikrospołeczności są fajniejsze :)

 6. Riddle 7 maja, 2008 at 07:01 #

  #Ja #bym #polemizował #czy #blip #lepszy.

  A na Twitterze nie ma wcale tak mało Polaków. Zresztą kto by się chciał specjalnie ograniczać?

  Costa, zaproponuję appy jak już się znajdę w biurze, teraz spadam bo znowu się spóźnię. ;)

 7. CoSTa 7 maja, 2008 at 12:48 #

  [b]byte[/b]: Masz jakieś udziały w tym blipie, czy co? :)

  Jeszcze raz: kwestia jest prosta i ogranicza się TYLKO I WYŁĄCZNIE do owego fajowego klienta obsługującego moją zabawkę. No chyba wyraźnie to napisałem – chcę poużywać iPoda na nieco więcej sposobów. Pewnie, że mógłbym blipa czy cokolwiek innego nie biegającego na Flashu obsłużyć z iPoda via Safari. Tyle że nie chce mi się :). Ładowanie stronek, logowania, te sprawy… Tu mam po prostu aplikację, która robi swoje i wygląda cool i działa na moim gadżecie. Tylko tyle. A że przy okazji porobi mi to za shoutcasta czy innego mobloga… Ot wartość dodana. Czy blip, czy twitter czy inne niewiadomoco – to bzdury są i nadal nie kumam ich idei ale za to fajnie wyglądają mi na gadżecie :). Jak blip zrobi coś fajnie wyglądającego na moim touchu – się zapiszę i będę sobie dotykał szybki i dostawał orgazmu przy każdym dotknięciu. Dla mnie to ryba, serio.

  [b]paweł tkaczyk[/b]: Wiesz, do mnie kompletnie nie przemawia idea webdwazero i tych społeczności i czego tam jeszcze. Chciałem mieć mobloga wygodnego gdzieś w sidebarze to se zrobiłem prostym i ładnie wyglądającym na iPodzie sposobem :). Reszta to wartość dodana, z której się bardzo cieszę bo jednak to kolejny sposób na komunikowanie się ze znajomymi. Ale też nie będę umierał za blipa czy twittera :).

  [b]riddle[/b]: O widzi Pan, ja bardzo chętnie te webaplikacje poznam. Cholera, a może by tak opisać kilka, od których się uzależniłem? Trzeba będzie mały wpisik popełnić o tym na co można marnować swoje wi-fi :)

 8. btd 7 maja, 2008 at 16:58 #

  O widzisz Costa, mnie tez wala te cale spolecznosci. Tylko ze dla mnie mobilne blogowanie sprowadza sie do wyslania maila pod adres okreslony w blogu. I wszystko, lacznie z obrazkami sie automagicznie robi :) Nie potrzebuje programu specjalnego :)

  • CoSTa 8 maja, 2008 at 06:36 #

   No ja niestety dopóki nie przesiądę się na MySQL mogę o takiej jednej wtyczce robiącej dokładnie takie rzeczy tylko pomarzyć :/. Dlatego między innymi napieram na to MySQL tak bardzo :).

Dodaj komentarz