Menu serwera

Zenbe – uwagi na gorąco

OK, ludziska hurtowo dostali zaproszenia i możliwość pobawienia się zabawką spod znaku ładnego międzymordzia dla maili i nie tylko maili. Odpaliłem właśnie i może na gorąco kilka uwag wynikłych w trakcie użytkowania:

 • Strasznie wlecze się tagowanie. Tagujesz maile a to czeka, czeka, czeka i po dłużej chwili nareszcie tag jest dostępny.

 • Tagowanie za pomocą reguł wlecze się jeszcze dłużej. Mało tego – albo nie mam farta, albo reguła taguje tylko maile, które przyszły po jej utworzeniu reszty zaś nie ruszając. Ejże, regułka niechaj działa na wszystko, co Zenbe zassało z kont. Po to właśnie ją tworzę – chcę szybkiego otagowania swojego stosu maili i zmasowanej obróbki naprawdę sporej ilości wiadomości.

 • Dlaczego w regule nie mogę oznaczyć maili spełniających określone kryteria jako przeczytanych? To musi się pojawić KONIECZNIE! Niechaj ta usługa pozwoli na zautomatyzowanie jak największej ilości zadań.

 • Spam – jest filtr i fajnie. Dlaczego nie ma żadnej informacji przy ikonie spamu, że jakieś maile tam wpadły? Zdziwiłem się pomiędzy całkiem sporym rozziewem w zawartości kont a tym, co zassało Zenbe. No tak, sporo z tego wpadło do spamu właśnie tyle że powiedzieć już o tym nie raczyło. Do poprawy. I przy okazji – dosyć restrykcyjne są jak widzę reguły antyspamowe. Normalne maile od ciotki z Grecji lądują tam z definicji. A to normalne maile od greckiego Yahoo… Uczę drania ale coś oporny jest na wiedzę albo mu się aktualizuje informacja powoli.

 • Wspominałem już, że zabawa tagami jest wolna? Trochę zbyt wolna.

 • Zenbe nie lubi apostrofów. Bardzo nie lubi. Mam kupę maili z powiadomieniami ze strony, które w temacie zawsze mają frazę [CoSTa’s Family Page]. Szukanie maili po „CoSTa’s” (bez cudzysłowów) nie zwraca żadnych wyników. Tworzenie reguły z apostrofem też nie przejdzie. „Family Page” już zadziałało bez zająknięcia.

 • Nie ma wersji dla iPhone/iPoda touch??? Ludzie! Google ma to od dawna i wygląda to i działa naprawdę nieźle!

OK, więcej z czasem. Póki co trza się zabrać do roboty.

Gmail toto może jeszcze nie jest ale wygląda to bardzo zacnie. Z pracą póki co jeszcze nieco gorzej ale wierzę, że będzie lepiej.

A na koniec namiar na serwis/usługę czy jak to zwał: Zenbe.com

14 Responses to Zenbe – uwagi na gorąco

 1. Hadret 9 maja, 2008 at 06:47 #

  A ja mam pytanie tak a propos – do Ciebie też mejle tak długo dochodzą na adres @zenbe? ;)

  • CoSTa 9 maja, 2008 at 06:51 #

   A nie wiem, tego jeszcze nie sprawdzałem – aplikacja właśnie mi zawisła przy tworzeniu ZenbePages :).

   Wszystko fajnie ale nieco całość jest powolna. Nie chodzi o interfejs, bo ten jest super i responsywny jak trzeba ale raczej o rzeczy, które dzieją się w tle. Mam wrażenie powolności :).

 2. solnic 9 maja, 2008 at 09:15 #

  Hej,

  Dzięki za uwagi, przypominam, ze Zenbe jest obecnie w fazie prywatnej wersji beta (przy czym beta w naszym przypadku oznacza faktycznie beta, a nie 'web 2.0 beta’ :)).

  W kwestii automatycznego tagowania w trakcie tworzenia reguly – mozesz to zrobic, wystarczy, ze klikniesz na 'search’ i otagujesz wszystkie znalezione maile uzywajac przycisku 'tag’ z gornego toolbara. Fakt, ze moze to byc usprawnione…

  Pozostale rzeczy, o ktorych piszesz sa znanymi bugami/feature requestami i juz ktos nad tym pracuje.

  iPhone – jak najbardziej bedzie aplikacja Zenbe na iPhone’a, juz trwaja nad nia prace, aczkolwiek nie wiem dokladnie kiedy bedzie oficjalny release.

  BTW. Zapraszam na (anglojezyczne) forum Zenbe na http://forums.zenbe.com

  Wszystkie uwagi/sugestie beda mile widziane.

  Pozdrawiam!

 3. ish 9 maja, 2008 at 09:32 #

  o dokladnie trafiles w sedno CoSTa – dodam do tego tylko brak pelnej obslugi Safari, dziwne zachowanie menu kompozycji maila przy nizszych rozdzialkach…

  no ale to beta, wiec wiadomo ;)

  • solnic 9 maja, 2008 at 09:36 #

   W chwili obecnej Zenbe oficjalnie wspiera FF2 i IE7, a Safari w 99% :)

 4. solnic 9 maja, 2008 at 10:10 #

  maly update: a propos automatycznego tagowania przy tworzeniu regul – feature jest gotowy w wersji rozwojowej Zenbe, w dialogu do tworzenia rules bedzie checkbox „Apply this rule to existing messages” :)

 5. CoSTa 9 maja, 2008 at 15:14 #

  [b]solnic[/b]: OK, to ja w takim razie pozwolę sobie nieco się pobawić tą Waszą betą i zbiorczo kilka jeszcze wrażeń/problemów zostawić tu i na forum.

  Co do checkboxów – mam ogromną prośbę o zwrócenie uwagi na użyteczność rozwiązań. Macie bardzo ładny stosunek możliwości do ilości opcji w aplikacji :). Wprowadzanie kolejnych opcji, przełączników, opcyjek i ustawionek może nieco zamotać dosyć klarowny interfejs, który jest teraz chyba najmocniejszą stroną usługi. Ja wiem, że ludzie chcą setek ficzerów ale to Wy projektujecie całość i czasem lepiej dać mniej ale klarowniej, niż więcej i mącąc przy okazji całość. Nie krytykuję tylko po prostu chciałbym bardzo, by dotychczasowa łatwość w obsłudze została zachowana.

  Co do wersji dla iPhone/iPoda touch – gotów jestem bulić abonament za aplikację, która zapewni mi sensowny dostęp do maili, kalendarza (koniecznie import z iCala i subskrypcje – tego jeszcze nie testowałem więc nie wiem jak to wygląda teraz), todosów i – to chyba najważniejsze PLIKÓW! Świetny jest ten bajer z udostępnianiem plików z maili w tak prosty sposób – nawigacja po załącznikach nabrała nowego wymiaru. Możliwość współdzielenia rządzi po prostu. Potencjalnych zastosowań jest od groma a jeśli o mnie chodzi już robię sobie biblioteczkę PDFów, które chcę mieć pod ręką i do których będę miał łatwy dostęp z iPoda właśnie dzięki Zenbe.

  Kombinujta chłopaki – dobrze Wam to wychodzi a usługa zapowiada się rewelacyjnie. Tylko coś z wydajnością musicie zrobić bo jest niestety ale odczuwalnie wolno.

 6. lipa 9 maja, 2008 at 20:25 #

  Ja wczoraj testowałem zenbe, ale zniechęciłem się nieco… Mejle do @zenbe.com szły bardzo długo (około 10 minut od wysłania).

  Zenbe nie grupuje mejli, tak jak np. gmail, co dla mnie jest poważną wadą (czasami ciężko czytać wiadomości z mailing list).

  Ociężały interfejs, tak jakoś topornie wszystko działało.

 7. lipa 9 maja, 2008 at 21:57 #

  Aha, jeszcze jeden mankament – strona webmaila nie jest chroniona żadnym ssl, czy czymś podobnym.

 8. CoSTa 10 maja, 2008 at 07:31 #

  [b]solnic[/b]: No to super. Zadbajcie o to mocno bo jakoś mało się uwagi poświęca połączeniu wyglądu z sensowną obsługą. Naprawdę, jest sporo ludzi, którzy mają gdzieś tego checkboxa :).

  [b]lipa[/b]: O tak, wątkowanie by się przydało!

 9. solnic 10 maja, 2008 at 08:31 #

  Watkowanie jest teraz na 1 miejscu na liscie nowych ficzerow. Maile beda wkrotce szybciej przychodzic (beta, remember? :)).

  @lipa: Zenbe jest na SSL: https://www.zenbe.com. Odnosnie wolnego interfejsu…no coz, cos za cos, z pewnoscia uda sie poprawic wydajnosc, ale rewolucji bym sie nie spodziewal. FF3 bedzie duzo szybszy, natomiast wymiata Safari(Opera tez powinna byc bardzo szybka jak tylko Zenbe zacznie ja wspierac) :)

  Niestety aplikacje webowe maja to do siebie, ze ladne == bardziej skomplikowane, a bardziej skomplikowane == wolniejsze.

 10. lipa 10 maja, 2008 at 08:56 #

  Jeśli wprowadzicie wątkowanie i mejle zaczną przychodzić do minuty od wysłania to bardzo prawdopodobne, że przejdę na zenbe.com :)

  Powodzenia!

  • solnic 10 maja, 2008 at 09:04 #

   Czyli za jakies 2-3 tygodnie zapraszam ponownie :)

Dodaj komentarz