Menu serwera

Podcast 019 – CFP Mix 01

I kolejny dziś podcast. Tym razem jak najbardziej na poważnie i żadnych odchyłów rodzinnych. Tom razom mam przyjemność zapodać coś, ze zrobieniem czego nosiłem się już od dawna. Ano, w końcu wziąłem się za prezentację muzyki, która mi się podoba i chcę to robić w sposób wykorzystujący wszystko, co format MP4 i container M4A mają do zaoferowania. Bardzo namawiam posiadaczy iPodów touch czy iPhonów do sprawdzenia, co mam na myśli. Być może także inne playery MP4 obsłużą to, co uważam za absolutną rewelację – rozdziały (chapters). Pozwalają one cały podcast podzielić na części a iPod touch/iPhone każdą taką część będzie traktowana jak osobny utwór (przewijanie na ten przykład będzie dotyczyło utworu, nie całego pliku, co przy godzinie materiału jest po prostu komfortowe i ma sens). Efekt jest taki, że oto mamy jeden spory plik, po którym jednak można nawigować jak po albumie a do tego okładki oraz linki (niestety przez iPoda nie obsługiwane za to obecne w playerach komputerowych).

Całość kodowana kodekiem AAC, 128kbps, 44,1kHz – słychać naprawdę nieźle.

Pod Ubuntu (i pewnie każdą inną sensowną dystrybucją Linuksa) należy zainstalować paczki obsługujące MP4. U mnie system sam zgłosił potrzebę takiej instalacji, sam pobrał i zainstalował co trzeba i… to wszystko. Działa od ręki. Totem nie powinien mieć żadnych problemów z obsługą rozdziałów – sorry, nie miałem kiedy sprawdzić dokładnie jak różne playery reagują na tak skonstruowany plik M4A.

Pod Windows nie mam pojęcia jak i czy w ogóle to działa. Pewnie trzeba coś doinstalować. Co i gdzie – nie wiem, nie używam, byłbym wdzięczny za porady kogoś, kto Windows używa i mógłby krok po kroku napisać co i jak trzeba zrobić, by Media Player wydał z siebie dźwięki (jeśli takowych nie wydaje).

Dziś elektronika i ambient. Spokojnie, psybientowo, weekendowo…

00.00 – General Fuzz – Smiling Perspective
07.10 – Marko Torrance – Lluvia Del Verano
18.39 – Url – He’s a Collector
24.31 – Nova Viator – Law Oder Smell
30.29 – Alexey V – Wisdom
36.23 – Kenji Williams – Aura
46.42 – Easily Embarrassed – Illusions Within Ourselves

Miłego słuchania!

Update: aby posłuchać sobie muzyczki online albo pobrać plik z muzą, przejdź do nowej wersji tego wpisu.

4 Responses to Podcast 019 – CFP Mix 01

 1. SpeX 29 czerwca, 2008 at 18:15 #

  Niestety w Aimp2 nie działają rozdziały.

  Czy m4a pozwala przenosić grafikę (okładki)?

  • CoSTa 29 czerwca, 2008 at 19:14 #

   Tak, pozwala. W tym podkaście mam okładkę podkastu i dodatkowo każdy rozdział (utwór) ma okładkę płyty, z której pochodzi. Świetnie to widać właśnie w iPodzie.

 2. Marcin Zaremba 1 lipca, 2008 at 09:32 #

  Na Windowsie wystarczy zainstalować Quick Time i po sprawie. Nie wiem, może też wymaga iTunes, ale ja instalowałem iTunes + Quick Time. Pozdrawiam.

Trackbacks/Pingbacks

 1. CFP Mix 01 - CoSTa's Family Page - 31 lipca, 2012

  […] Dziś wrzu­cam sta­ro­winkę ku przy­po­mnie­niu i roz­po­czę­ciu sprzą­ta­nia. Mój pierw­szy miks, który powstał daaaaawno temu. […]

Dodaj komentarz