Menu serwera

iPod aplikacja – Zenbe Lists

O Zenbe już swego czasu pisałem nieco, głównie w kategoriach narzekania na szybkość funkcjonowania usługi i ogólnie marudząc. Zenbe używam rzadko i od święta, kiedy sobie przypomnę, by coś tam sprawdzić czy aby zostało zaimplementowane i czy usługa staje się przyjazna dla ziPodowanego/ziPhonowanego użytkownika. Usługa się rozwija, i fajnie. Wciąż jednak nie da się tego całego bogactwa sensownie obsługiwać z poziomu iPoda/iPhone, więc jako się rzekło – czasem nawiedzę zaciekawiony co tam w projekcie słychac i tyle mnie widzieli.

Aż do niedawna, kiedy to na moim iPodzie zlądowała aplikacja od Zenbe – Zenbe Lists [AppStore] [strona projektu]. Niestety, to nie jest w pełni funkcjonalny klient tej niezłej usługi a program obsługujący tylko jedno feature. Za to dla iPodowca/iPhonowca dosyć istotne – ToDosy. Hańbą Apple jest nieumieszczenie w swoim oprogramowaniu obsługi ToDosów. Zabijcie mnie – nie wiem co przeszkadza Apple w implementacji ToDosów w swoim oprogramowaniu i łatwiej ich synchronizacji z systemowym kalendarzem. To jakiś kolejny absurd ze stajni japcoka, do którego przyjdzie chyba przywyknąć.

iPod aplikacja – Zenbe Lists

I tu wkracza Zenbe Lists ze swoimi listami ratując nam poniekąd dupsko. Aplikacja jest banalna w użyciu a usługa prosta jak budowa cepa. Nie ma się co rozwodzić, tylko trzeba używać. Interfejs jest jasny i zrozumiały, choć wprowadzanie danych może skończyć się wywaleniem całej treści, gdy zamiast grzecznie tapnąć „Done” wjedzie się od razu do edycji daty wydarzenia. To bug i trzeba to naprawić. Kilka ToDosów już w ten sposób niestety straciłem. Program jest ściśle zintegrowany ze stroną internetową i bezproblemowo można synchronizować zmiany poczynione w aplikacji czy na stronie. Bułka z masłem.

Z przyjemnych dodatków – listy można publikować jak i je współdzielić (umożliwiając edycję przez np. współpracowników czy żonę dopisującą z domu coś do listy zakupów :)). W ten sposób mamy w kieszeni notatnik, do którego mogą – jeśli się na to zgodzimy – mieć dostęp inni zaproszeni przez nas użytkownicy. Nie powiem, przydatne.

Z wad – informowanie na e-mail. KONIECZNIE! Po kiego mi ustalanie dat kiedy nie mogę sobie włączyć ostrzeżeń o mijających terminach? No i mam wrażenie, że listy nijak nie są zintegrowane z pozostałymi usługami Zenbe. Miałem nadzieję na trzymane w kieszeni ToDosy integrujące się z kalendarzem Zenbe ale tak się nie dzieje. Same listy są z jednej strony przydatne, z drugiej ich zastosowanie jest dosyć ograniczone w konfrontacji z bogactwem możliwości oferowanych przez Zenbe. Mam wrażenie, że aplikacja powstała po to, by powstać. OK, przydatne ale co dalej? Na wyciągnięcie ręki mam cały pakiet usług, do którego listy najwyraźniej nie należą. Waht’s the point then?

Anyway, aplikacja za free więc warto imo spróbować. Mnie się przydaje.

Inne aplikacje z AppStore

3 Responses to iPod aplikacja – Zenbe Lists

 1. btd 16 lipca, 2008 at 09:04 #

  Dobra, a teraz przyznaj sie skad masz takie fajne slide show?

 2. zx 16 lipca, 2008 at 15:10 #

  btd: A prawoklinij na nim. :)

  • btd 17 lipca, 2008 at 06:16 #

   Hehehe, a ja mam bannerzesta z bundla z parallels. I go jeszcze nie odpalilem :)

Dodaj komentarz