Menu serwera

Traktat za stocznie czyli dajcie nam pieniądze!

Na zamkniętym dla dziennikarzy piątkowym posiedzeniu klubu PO jeden z europosłów powiedział wprost: trzeba mówić Unii, że jak utrzyma pomoc dla polskich stoczni, to będzie ratyfikacja traktatu z Lizbony.

za: Gazeta Wyborcza

Polska to taki dziwny kraj, w którym ludzie kochają strzelać sobie samym w stopy jeszcze chyba bardziej, niż innym (co jest ewenementem światowym). A najchętniej ową czynność wykonują politycy tym krajem rządzący, którzy wydają się nie umieć przewidzieć, że strzelenie sobie w stopę w polityce oznacza strzelenie sobie w skroń, z tym że przyłożenie jakby nieco dalsze. I robią sobie owi politycy źle tak zupełnie sami z siebie, przez nikogo nie przymuszani (co jest ewenementem intergalaktycznym).

Ekipa Tuska doszła do rządzenia na fali niechęci do Kaczyńskich i wszystkiego, co sobą PiS reprezentuje. Ta fala niechęci utrzymuje się do dziś i tylko dzięki owemu negatywnemu elektoratowi PO ma szansę rządzić. Chłopcy i dziewczęta trzęsący PO zdają się tego nie dostrzegać i chyba sądzą, że dana im została władza w uznaniu ich zasług. Jakich – nikt nie wie ale na pewno nie należy do nich uzdrawianie przemysłu stoczniowego.

O stoczniach i ich problemach słyszę i czytam od lat. Od lat słyszę i czytam dokładnie to samo i od lat dziwię się, jakim cudem siorbiąca publiczne pieniądze (a więc moje, Twoje, Twojej matki, dziadka, babki i kogo tam jeszcze) gałąź przemysłu jeszcze nie zdechła śmiercią naturalną przez wysuszenie dopływu publicznej gotówki. Czy naprawdę głosy kilkudziesięciu tysięcy potencjalnie wywalonych ze stoczni ludzi warte są aż tyle miliardów złotych? Na boga, jeśli dobrze się rozejrzeć to w okolicach ulicy, na której mieszkam, znajdzie się co najmniej kilka tysięcy głosów. A jak by tak zebrać całą dzielnicę, to kilkadziesiąt tysięcy jest jak nic. A więc mam do Was, drodzy (bardzo drodzy) politycy APEL!

Dajcie nam tę kasę!

Za tych kilka miliardów odstawimy sobie dzielnicę, że mucha nie siada. A później i tak będziemy protestowali, najeżdżali Warszawę, wyciągali ręce po jeszcze a Wy, strzelający sobie w skroń politycy, odpicowanie naszej dzielnicy postawicie jako warunek za przyjęciem traktatu Lizbońskiego przez cały kraj. To co, machniom?

Aby nie wyjść na idiotę, należy w swoich decyzjach zachować pewne proporcje. Zrobienie z trzydziestoośmiomilionowego kraju zakładnika kilkudziesięciu tysięcy stoczniowców to już nawet nie jest idiotyzm. To wspomniane strzelanie w skroń via stopa.

7 Responses to Traktat za stocznie czyli dajcie nam pieniądze!

 1. kklimonda 14 lipca, 2008 at 16:34 #

  Jak w ogóle możesz sugerować, że miłościwie nam panujący mężowie stanu myślą za przeproszeniem dupą a nie głową? Przecież oczywistym jest, że robią to aby nam i wam żyło się lepiej.

  Chciałem to jakoś sensownie skomentować.. no ale po prostu się nie da :D

 2. ck 14 lipca, 2008 at 16:56 #

  od razu skojarzyłą mi się sprawa keileckiego mpk, a arzcej jego sprzedaż za bezcen (całą firmę wartą 20/30 mln, wyceniono na 9!!) czyli radni są mieskzańców czy kierowców.

  tearz politycy, włądza jest Polaków czy stoczniwoców, górnikó, nauczycieli, pielegnairek itp…

  strajki były sa i będą… bo ludziom wpojony, i jakoś nikt nie ma ochoty wytłumaczyć ze to złę, że państwo da im wszytsk. nie pracuję, spokojnei państwo mnei utrzyma. i jeszce to kombinowanie,, wiesz co mozę się rozwiedżmy bo będzie większy zasiłek. do tego dochodzą wcześneijsze emerytury, karta nauczycilea, ważneisjzy lekarz niż poacjent..itp..

  cóż, po jest ta partia jaką miało być..lekeim na pis..tylko ze tym akurat mogła zajac sie każda partia. od psl, przez sld, na samoobronie kończąc. kazda byłaby lekiem na poprzednie rządy pis. nawet samo pis, bo przeceiz było by inne. (sic!)

  zauważcie, zę po nie miało zbawiać poslki, miało rzadzić jak każda partia, sld, pis, tearz po. wcześneij jakieś tam jescze….

  żadna partia nie odważy się zrobić czegoś sensownego, prezprowdzić mocnej reformy, która naprawdę pomoże..boi się utraty poparcia, straty kasy i odepchniecia od ciepłęgo korytka (połązcenie ciepłej posadki i sejmowaego koryta ).

  niech wreszcie któś się do cholery odwazy. niech zrobi bolesne reformy, natychmaist ( dla partii lepiej jest na początku kadencji, bo ludzie zapomną).. trudno neich ludzie strajkują ze im sie odbiera pzrywileje. to nie rp szlachecka, nei dzielimy społeczeństwa. niech do cholery ktoś zrobi z tym oaństwem porządkek..najlepiej niech będzie zamach stanu.. wprowadzenie reform, i powrót demokracji..taa ..bajeczki opowioedam tearz….

  niech… prosze..takie marzenie..niech ktoś sie ruszy, beziteresownie, bez martwienia sie tylko o swój gruby tyłek.

  a na koneic pesymiestycznie. nawet jeśli ktoś się ruszy. i tak następna ekipa rządząca to speipprzy..i bedzie oid nowa..po straemu

  utopia

  ps. po jest pewne że wygra w następnych wyborach. tak ajk i pis. jak przebimbają te 4 lata to moga sie zawiesć. i wedy kaski niet.

 3. Pawouek 15 lipca, 2008 at 06:05 #

  Mam tą przyjemność, że mieszkam na śląsku. Gdy słyszę te wszystkie przepychanki o stocznie, to mnie trochę krew zalewa. Tutaj się nie bawiono, zamykano równo kopalnie, huty, itd. Nikt się nie przejmował, że ileś tam tysięcy ludzi zostanie bez pracy.

  Na wybrzeżu inaczej. Tu jest stocznia, czy raczej powinienem napisać Stocznia przez duże Solidarność, którą utrzymuję się w stanie cuchnącego wonią rozkładu trupa tylko dlatego, że tam pracował wielki elektryk i tam się zaczęła cała ta heca z dużym S.

  Żenua… I to za ogromne kwoty, które mogłyby posłużyć lepszym celom.

 4. Damian 15 lipca, 2008 at 07:31 #

  Pawouek – Wiesz do dzis mam w glowie widok gornikow rozpieprzajacych Wa-we u schylku rzadow SLD. Akurat w zerowaniu na panstwowej kasie gornicy sa przodownikami w tym kraju.

  Ale ogolnie to prawda, tego typu przywileje powinni ciac. PO chcialo pojechac po calosci i praktycznie tak ograniczyc przedwczesne emerytury, ze prawie przestalyby istniec. Przez cholerna Solidarnosc wycofano sie z czesci zmian, ale i tak sa one monco na plus.

  Costa w artykule zapomniales dodac, ze rozchodzi sie o kase, ktora stoczniom przekazal minister Kołodko i juz wtedy mowilo sie, ze beda z tego powodu problemy (nie tylko o stocznie sie rozchodzilo). PO wychodzi z zalozenia, ze skoro juz wylozono miliardy to niech te stocznie istnieje, zwlaszcza , ze teraz maja co produkowac.

 5. stoczniowiec 15 lipca, 2008 at 16:05 #

  No, widzę u Costy wszelkiej maści lewactwo się pręży i usiłuje pokazać swoją „enteligencję”. Pytanie, dlaczego Państwo dotuje stocznie, kopalnie? Odpowiedź, dlatego, że przedsiębiorstwa te były okradane na wszelkie możliwe sposoby właśnie przez to Państwo. Czy węgiel jest zbędny? Czy nie produkujemy dobrych statków?

  Costa – przestań pieprzyć o tym, że na stocznie idzie z Twoich pieniędzy. Za podatki od Ciebie nawet wychodka by nikt nie wybudował! LOL!

  • CoSTa 15 lipca, 2008 at 18:37 #

   Jak rozumiem z twoich podatków można zbudować bóg raczy wiedzieć co. Gratuluję zarobków panie stoczniowiec. Może dlatego z twoich da się budować, że aby były ci wypłacane, wpierw muszą być zabrane mi i kupie innych ludzi (najwidoczniej bardzo dużej, skoro z twoich podatków da się wznosić coś więcej niż wychodek).

   Mam lepszy pomysł na spożytkowanie tych pieniędzy niż dokładanie latami całymi do zakładów, które na wszystkie sposoby bronią się przed restrukturyzacją i prywatyzacją a istnieją na wolnym rynku tylko dlatego, że kładzie się na nie publiczne pieniądze.

  • btd 15 lipca, 2008 at 20:55 #

   Stoczniowiec, statki to ty chyba stawiasz ale w kiblu. Powiedz mi, dlaczego ktoś nie chce państwa utrzymującego nierentowne firmy jest nazywany lewakiem? To właśnie pieprzeni lewacy jak ty chcą dokładania przez państwo do interesu. Więc chyba może lepiej wróć do swoich 'statków’.

Dodaj komentarz