Menu serwera

W szponach kapitalizmu

Troszkę ostatnimi czasy moja robota daje mi w kość. Mamy jak by się nie patrzeć lato, sezon urlopowy i w ogóle a ja tego kompletnie nie czuję. Wracam do domu kole 19-tej, umęczony zwyczajowo i jedyne, na co mam chęć to wziąć da majka pod pachę i z godzinkę spacerku zaliczyć zanim człowiek się do wyra zwali. Na więcej energii już brak. Choć w sumie energia by się i znalazła, gdyby jej nieco w sobie skrzesać. Skrzesać w sobie energię można na rożne sposoby a najlepszym, jaki mi przychodzi do głowy, jest rowerek. O kupnie rowerka na wakacje zadecydowałem bardzo dawno temu. Miało wszystko wyglądać jak we śnie Holendra – miałem wstawać rano, wykonać swoją porcję brzuszków i pompek, porozciągac się nieco, strzelić sobie prysznic i wskoczyć na rowerek. Po kilku kilometrach drogi do pracy miałem sobie ładnie popracować, wyrwać się o tej 17-tej z biura, skoczyć na pobliską Maltę i wykonać kilka rundek podziwiając przy okazji półnagie laseczki śmigające na rolkach po tej samem Malcie. Później już tylko mocniej w pedały i do domku na obiadokolację.

Rzeczywistość niestety skrzeczy. Siana na rower nie ma. Chęci na cokolwiek innego niż zwalenie się do wyra po powrocie z pracy nie ma. Z roboty wylazłem wczoraj po ósmej a i tak finansowych jakichś efektów tego nie ma. NIE MA! Boże, jak za socjalizmu…

Do dupy!!! Wszystkich dookoła stać na różne rzeczy a ja muszę kombinować, jak spłacić zalegające miesiącami kilka stówek na Visie. O co tu chodzi? Oj, przejmę chyba wydatki w swoje ręce bo tak dalej być po prostu nie może.

Wziąłem urlop. Dwa tygodnie. Plany były zarąbiste. Rzuciłem okiem na konto. Będę dwa tygodnie w domu siedział.

Do dupy!!!

8 Responses to W szponach kapitalizmu

 1. magott 3 lipca, 2008 at 07:56 #

  Nie pocieszę Cię, ale ja pierwszy tydzień urlopu spędziłem od 7 rano do 18 w piwnicy szykując dla mamci opał na kilka zim, drugi tydzień na budowie, przerywając jednodniowym powrotem do pracy, potem znowu budowa – w niedzielę planujemy wyjechać na całe 4 – słownie cztery – dni do Berlina… Z całego urlopu 2007 i 2008 to chyba niewiele :( Tak więc nie jesteś sam… niestety.

  • CoSTa 3 lipca, 2008 at 08:21 #

   Ło cholera, to faktycznie nie wygląda na najzabawniejsze wakazje pod słońcem :/. Współczuję…

 2. byte 3 lipca, 2008 at 08:41 #

  A my mieliśmy już zaklepany domek nad morzem – takie małe cudo na własnej działce, z piaskownicą, huśtawkami i całkowitym spokojem. Okazało się niestety, że małżowinka nie może się ruszyć z domu, bo złożyła papiery do kuratorium a ci mogą się w każdej chwili odezwać. No i też nigdzie nie jedziemy.

  Luz :)

 3. zx 3 lipca, 2008 at 08:55 #

  Hyh… mam jeszcze siedem dni, żeby nazbierać na upragnione wakacje. Realne? Pewnie – gram w totka. :D Sezon ogórkowy dał mi się we znaki bardziej niż sądziłem. I tak nawet namiotu nie mam za co kupić.

 4. CoSTa 3 lipca, 2008 at 10:15 #

  [b]byte[/b]: No to grubo widzę :). Nie no, tego bym nie przepuścił. Ja to bym wziął Majkę i bez Doroty ruszył wypoczywać. Żona żoną, miłość miłością, ale domek nad morzem rządzi się swoimi prawami :).

  Choć czekaj, Ty masz dwóch zbójów do opieki… A no to zastanowiłbym się dwa razy :)

  [b]zx[/b]: Yeah, totek to jakieś wyjście. W sumie czemu by nie spróbować? Dobra myśl!

 5. Biter 3 lipca, 2008 at 11:25 #

  Ja na moim nadchodzącym urlopie mam jeden zasadniczy, niezwykle tani cel – wyspać się porządnie za wszystkie czasy ;)

 6. PitMac 3 lipca, 2008 at 17:05 #

  A ja nie moge sie doczekac sierpnia kiedy wezme plecak wyjde na droge i bede łapał okazje do Chorwacji:) Spanie nie wiadomo gdzie,budzet cienki ale damy rade:)

  Czasem trzeba cos zrobic żeby poczuć że nie jest sie maszyna a człowiekiem!

 7. pawel 4 lipca, 2008 at 16:10 #

  Costa, to może jakaś akcja typu donate „zbieram na rower” na blogu :)

Dodaj komentarz