Menu serwera

Wysiękowe zapalenie ucha środkowego (przewlekłe)

O, coś takiego ma Majka. Właśnie wróciliśmy od laryngologa (kolejnego :)) ale tym razem od kolesia, który ponoć się na rzeczy zna i ogólnie uważają go tu w Poznaniu za autorytet. Wołają na człowieka prof. dr hab. (ufff, ładna tytulatura) Witold Szyfter i swego czasu naklepała na jego temat conieco Gazeta Wyborcza poznańska.

Coś Wam powiem o profesorach doktorach habilitowanych, od których wychodzi się o 22-giej po skończonej wizycie: są straszliwie zmęczeni. Tak zmęczeni, że ma się ochotę człowieka położyć, dać ciepłego mleka, zamknąć cichutko drzwi i wyjść nie przeszkadzając. Masakra.

Coś jeszcze Wam powiem o profesorach doktorach habilitowanych, od których wychodzi się o 22-giej po skończonej wizycie: ci kolesie mają tę furę tytułów na pewno dlatego, że są łebscy. Ale stawiam Euro przeciwko orzechom, że przede wszystkim dlatego, iż są konkretni i zdecydowani a ich drugie imię brzmi „decyzja”. Po 15 minutach mamy umówiony zabieg, opisane co, jak i gdzie będzie robione oraz dlaczego, co zrobić przed zabiegiem i gdzie oraz w jakim terminie. Na roztrzęsionego rodzica odbijającego się od lekarza do lekarza jak balsam działa takie przymuszenie do wyjęcia ołówka, kajecika i notowania. Dlaczego? A bo coś konkretnego nareszcie się dzieje. I to na psyche działa mniodnie.

Głupomaj dał oczywiście popis paniki i darcia ryja z powodu świecenia (bezinwazyjnego!) światełkiem w ucho. Ja to dziecko chcę wymienić. Jakieś zepsute jest :). A przy okazji – po raz pierwszy widziałem jak wygląda ucho w środku (bo w końcu profesor wziął i tam jakąś kamerkę wcisnął). Ucho w środku wygląda nieładnie. Damajkowe zaś wygląda na wyjątkowo miodne. No i ponoć jakiś refleks świetlny jej się przesunał, cokolwiek to jest. Chciałem zapytać co to jest ten refleks świetlny i dlaczego warto nad nim pokiwać głową ale się wstydziłem. Dla mnie zajączek to zajączek, a czy w uchu czy na placu zabaw… Anyway, jak ktoś ciekaw to proszę bardzo – napisali tam furę fajnych rzeczy o budowie ucha, w tym o refleksie świetlnym (że jest). Teraz się już nie wstydzę i mężnie prawdę o refleksie świetlnym poznam!

4 Responses to Wysiękowe zapalenie ucha środkowego (przewlekłe)

 1. btd 23 września, 2008 at 06:01 #

  O widzisz, ja miałem takiego okulistę. Lekarz starej daty, ogromnej, najwyższe próby kultury. I odpowiadał wyczerpująco na każde pytanie. I niestety w zeszłym tygodniu odszedł :-/ Ale facet do końca był czynny zawodowo, bo jak mi mówił: w domu to siedzą stare dziadki co już wszystko pozapominały. A ja tylko trochę wolniejszy jestem :)

  Trzymam za Majkę kciuki :-)

  • CoSTa 23 września, 2008 at 09:42 #

   Mam nadzieję, że nareszcie coś się konkretnie ruszy w Majkowych sprawach. Kurczę, takie dzieciństwo z ciągle zatkanym kinolem i uszami to żadna fajna zabawa :/

 2. babcia wula 23 września, 2008 at 20:20 #

  Kostuniu ! strasznie sie martwie uszkami Majeczki. Jestem u Eleni. w przyszlym tygodniu odwiedzimy Was z tata. Wrocilam wlasnie ze wsi od mamy i natychmiast zagladnelam na strone. Christina kupila Majusi sliczna kurtke.Okropnie sie za Wami stesknilam . Ucaluj dziewczyny /obie/

  • CoSTa 24 września, 2008 at 08:04 #

   Oooo, zakup kurtki to piękny prezencik! Zadzwonimy dziś wieczorkiem – wczora z wieczora jakoś nie było kiedy a ja byłem po robocie kompletnie wykończony. Podziękujemy jak należy :).

   A ogólniej – przyjmiemy wszelkie datki na małą. Ona rośnie jak jakaś cholerna topola, szybciej się już rosnąć nie da. Jeśli ciotki nie skumały drobnej sugestii, to teraz łopatologicznie: macie nadwyżki finansowe? To sio do sklepu i kupcie co się da! Majka nasz budżet zostawia daleko w tyle :). Serio, każda pomoc się przyda bo tej cholery nie idzie z dwóch marnych pensji wyżywić ni ubrać :)

   A Majką się nie martw mamcia. OK, problemy są ale zwalczymy. Weź se lepiej wypocznij jak się patrzy.

Dodaj komentarz