Menu serwera

Doktor Bart – Komary na zębach

Doktor Bart
Komary na zębach

Powiedzcie no proszę, kto z Was jest ze swoim dentystą na „ty”? Powiedzcie no proszę, kto z Was dostaje od swojego dentysty maile z zapowiedzią cierpienia (nawet jeśli nie wyrażoną wprost, to w tle gdzieś się przebijającą), wiecznego wycia i nerwa drażnienia, o ile nie wykona karnie dla swojego dentysty Ultra Tajnego Zadania? Kto z Was siedząc na fotelu dentystycznym z odsączaczem w pysku i wiertłem zawisłym nad miazgą zęba na tyle mało przejmuje się zabiegiem, że może bełkotliwie prowadzić z dentystą rozmowy o konsolach do gier?

Mamy to szczęście, że znamy świetnego dentystę ale przede wszystkim faceta – Doktora Barta (aka Bartosz Niedziółka). Co prawda ponaprawiał nam tam sporo w paszczach i od dłuższego czasu żeśma się nie widzieli, niemniej wielbimy naszego Doktora prawie tak samo, jak zniżki, które nam daje :). Ale nie owijając w bawełnę zbyt długo – oto dostałem dziś od Barta maila z informacją, że na świat przyszło jego drugie dziecko. O jego drugim dziecku napisano między innymi tak:

Zbiór opowiadań Komary na zębach powstał z czystej przyjemności wspominania radosnego, idyllicznego dzieciństwa, ale jest również wyrazem uważnej i zdystansowanej obserwacji zawodowej codzienności, która bywa niekiedy nadspodziewanie zabawna, zaskakująca i ciekawa.

No nieeee… To są jakieś jaja. Se Bart wziął i książkę wydał jak gdyby nigdy nic. Cholera, tego się nie spodziewałem, choć bajka o wróżce Zębuszce Robaku Zębowym (stupid me – nie mam pojęcia skąd mi się tu ta zdzira z Franklina wzięła :)) powinna mi uświadomić, że doktorek talenta ma rozliczne, w tym ten do składania słów w fajne zlepki. Cóż mogę powiedzieć? Mogę tylko pogratulować Bartowi drugiego dziecka i wytrwałości, która pewnie była potrzebna przy powstawaniu owego. Gratulacje!

Książkę można pomacać online i kupić na stronach wydawnictwa Sorus.

4 Responses to Doktor Bart – Komary na zębach

 1. ulrke 25 października, 2008 at 05:21 #

  ja mam takiego dentystę, tego samego, co Ty, nawet obgadaliśmy Ciebie kiedyś, pozdrów Go ode mnie, wkrótce też się z nim spotkam

 2. doktor Bart 25 października, 2008 at 09:35 #

  :-)
  No cudnie, po prostu cudnie! Papa Costas zrobił mi taką reklamę, że zniżki będą musiały być jeszcze większe ;-)
  Bardzo dziękuję za miłe słowa.
  I tak sobie myślę, że ale ON musi mnie lubić. W ciemno chwali moją książkę, a co będzie jak po przeczytaniu nie spodoba się?:-)

  A tak, w kwestii sprostowania, moja wcześniejsza książeczka (dla dzieci)nosi tytuł „Bajka o robaku zębowym”.
  :-)
  Pozdrawiam Papę, Jego Rodzinkę przesympatyczną (fajne są te jego Dziewczyny), a także moich potencjalnych czytelników.
  Uśmiechy posyłam
  Bartek Niedziółka
  http://www.doktorbart.pl

 3. krzychu 29 października, 2008 at 09:36 #

  Boszszsz… tylko nie o dentystach plizzz ;(

Trackbacks/Pingbacks

 1. Dentysta dla dzieci Tybetu | CoSTa's Family Page - 24 kwietnia, 2009

  […] to taki dziwny facet, któremu się chce. Ma swoją stronę, ostatnio wydał książkę (leży w domku i czeka na trochę wolnego) i wygląda na to, że ma za dużo wolnego czasu, z […]

Dodaj komentarz