Menu serwera

Last.fm i darmowa muza do wzięcia

Dawno już nie odwiedzałem swojego profilu w serwisie Last.fm – jakoś czasu ciągle brakuje by się stać łebdwazero jak należy i by tracić bezproduktywnie życie na tagowaniu utworków za kogoś, komu powinno się za to po prostu zapłacić i kto robiłby to ze znawstwem i przyjemnością. Odstawiając nabijanie się z łebdwazero na bok muszę przyznać, że Last.fm to coraz ciekawsze miejsce. Oto dziś zaskoczyła mnie kompletnie funkcjonalność, którą wprowadzono pewnie wieki temu, głośno o niej było lata temu a dziś nie jest to już nic trendy. Mam to gdzieś, ja działam swoim tempem i dostrzegam takie rzeczy później. A gdy już coś dostrzegam, to się tym dzielę. No to pozwalam sobie się podzielić :)

Last.fm daje muzykę za free do zassania. Nareszcie w formie nieupierdliwej i nie wymagającej ciągłego wskakiwania na tę ich ajaksołebdwazerową stronę. Robi się to prosto. Wskakuje się na swój profil, lezie się do zakładki „Polecane” i klika się na „Darmowe utwory mp3”. W efekcie widzi się coś w ten deseń:

popatrz jak dużo muzyczki możesz sobie wziąć

W prawym górnym rogu strony widać hasełko „Subskrybuj przez iTunes”. Se kliknąłem. Po kliknięciu okazało się, że na mojego twardziela zaczyna spływać sporo empetrójek. Jakie będą? A to się okaże dopiero ale spodziewam się, że większość poleci do śmieci. Tak czy inaczej zawsze to jakiś zysk w bibliotece. O, proszę jak mi się podcast mój prywatny wziął i ustawił:

popatrz jak ładnie sobie do biblioteki muza spływa

Być może ktoś jeszcze w tym kraju korzysta z podcastów i być może temu komuś się ta informacja przyda. Ja tam zawsze się cieszę z czegoś nowego na dysku i w iPodzie.

4 Responses to Last.fm i darmowa muza do wzięcia

 1. kiero 2 listopada, 2008 at 13:46 #

  Ja o tym nie wiedziałem, więc dzięki za informację. Już dodaje tę subskrypcję do iTunes ;)

 2. zx 2 listopada, 2008 at 13:50 #

  Last.fm się stacza, o! :P

 3. CoSTa 2 listopada, 2008 at 14:08 #

  [b]kiero[/b]: O dziwo, to działa :). I to całkiem sprawnie – cholera, właśnie wyłowiłem kapelkę bardzo w moim stylu. Damn, gdyby jeszcze umożliwiali szybkie i sprawne kupno MP3 lub AAC (do Amazona się zraziłem – dużo problemów z jakością ichnich plików) to byłoby super. Może z czasem…

  [b]zx[/b]: Yeah, też tak sądzę – daliby torrenty z muzą od razu a nie jakieś takie popierdółki urządzają :)

 4. opi 2 listopada, 2008 at 18:54 #

  Znalazłem to jakieś miesiące temu. Uwielbiam. Feed leci na N800 a ja sobie przesłuchuję, co tam fajnego. Jednak Last.Fm rules.

Dodaj komentarz