Menu serwera

Pokażcie mi drugie takie przedszkole

Yeah, wielbię przedszkole, do którego łazi Majka. Może nie jest to Najbardziej Odpicowane Przedszkole Świata, być może nie ma tam Największego Placu Zabaw na Ziemi i być może żarcie nie jest Najlepszym Żarciem Po Tej Stronie Galaktyki ale jest tam jedno:

Nirvana z rana i jej Smells Like Teen Spirit!

Tak kochani, to niewiarygodne ale moje dziecko rozpoczyna dzień w przedszkolu od Nirvany! Czy można było sobie wymarzyć coś lepszego dla dzieciaka? Wielka tu zasługa pani Ani, która dzieciakom na dobry start dnia proponuje różne rzeczy. Słyszeliśmy już Amy Winehouse, leciała też i Republika a ogólniej rzecz biorąc mogę tylko piszczeć z zachwytu, że dzieciaki dostają kawał solidnego grania na uszy i od maleńkości nasiąkają czymś innym niż Doda i okolice. Tym bardziej, że repertuar pani Ania ma bogaty acz podrzucę jej z chęcią kilka składanek z urozmaiceniem, jeśli tylko będzie chciała.

Kaman, kto z Was łażąc do przedszkola rozpoczynał dzień od dobrego grania i (czasem też, a co!) dozy aktualności z kraju i ze świata? I żeby nie było, nie jest to sposób na pozbycie się dzieciaków – te mają wciąż jakieś zajęcie. Ale przecież kto powiedział, że dzieciaki nie mogą się osłuchać z dobrą muzyką i słownictwem nieco trudniejszym, niż w bajkach, nawet jeśli nie rozumieją zbytnio tego, co głosy z radia gadają? Respekt dla pani Ani za sensowne metody i podejście.

Przeciwwagą dla pani Ani jest pani Hania, która dla odmiany trzyma dzieciaki w ryzach i jest tą wymagającą osobą. Wymaga, egzekwuje, karze i nagradza – ot władza w czystej swej postaci. Ma to jednak swój cel – bad cop i good cop robią swoją robotę doskonale i widzimy po Majce, że dzień zawsze jest pełen zarówno zabawy, jak i odpowiedzialnego podejścia do wyznaczonych zadań. I o to chodzi!

A na koniec Nirvana w swym nieśmiertelnym kawałku. Wielbię ten utwór.

httpv://www.youtube.com/watch?v=kPQR-OsH0RQ

, , ,

5 Responses to Pokażcie mi drugie takie przedszkole

 1. waltharius 7 stycznia, 2009 at 21:35 #

  No no, to się nazywa przedszkole. Fajnie masz :D

 2. Marcin W (sickboy) 7 stycznia, 2009 at 22:13 #

  wow.. nieźle :) Pamiętam ,że kiedyś narzekałeś na któreś przedszkole gdzie kobitki miały wszystko w dupie. Przenieśliście da Majka czy babeczki w przedszkolu się zmieniły?

 3. SpeX 7 stycznia, 2009 at 22:29 #

  Właśnie najlepiej od młodego puszczać dzieciakowi bajki z oryginalną ścieżką dźwiękowa. Najczęściej tak ang jest na tyle prosty iż dziecko zorientuje się o co chodzi, a potem poleci samo :>

  JA CHCE TV Z NAPISAMI !!!!

 4. brocha 7 stycznia, 2009 at 23:05 #

  super, u nas w przedszkolu nie ma takiej muzy – za to jest katecheza :) (przedszkole publiczne samorządowe) A tak przy okazji:

  http://www.sharetabs.com/e6v

 5. CoSTa 8 stycznia, 2009 at 09:10 #

  waltharius:
  Ano, nie narzekamy. Przedszkole spełnia swoją rolę znakomicie i gdyby nie częste chorowanie Majki byłoby wręcz cudnie. No ale nie można mieć wszystkiego (nooo, chyba że można? :))

  sickboy:
  Przenieśliśmy Majkę po jakichś trzech miesiącach puszczania ją do tego niefajnego przedszkola. Dzieciaka jakby odmieniło i ożywiło. Ot nauka na przyszłość – bardzo dbać o dobór miejsca dla dzieciaka :)

  spex:
  Dosyć radykalne :) ale w sumie niegłupie. Chyba zacznę po grecku w domu gadać :)

  brocha
  W naszym też jest ale w sumie mi to wisi. Dzieciaka i tak zindoktrynuję na swoje :)

Dodaj komentarz