Menu serwera

iPhone aplikacja – Groups

Ten wpis nosi oficjalnie podtytuł: czyli gdy Apple pieprzy a inni muszą naprawiać.

Swego czasu mój nieobecny na blogu, głupi, brzydki, pomarszczony, gruby i z pypciem na nosie i języku (o, to może go na blogaska wywabi :)) brat, któren wabi się Brzoza – wziął i o iPhone kilka celnych subiektywnych uwag skreślił. Zasadniczo, że to zabawka jest a nie telefon. Zgadzam się z nim w tym temacie w pełnej rozciągłości a głównie przez skandaliczne wprost traktowanie użytkownika przez Apple. To, co oferuje soft jabłka w temacie chociażby zarządzania kontaktami w telefonie to po prostu koszmar i dobry powód na pisanie pozwów sądowych.

Anyway, są na szczęście ludzie, którzy jabłkową głupotę są w stanie jakoś ograniczyć i podstawowe funkcje do telefonu za pomocą swojego oprogramowania wprowadzić. To niewiarygodne ale tak bzdurna funkcjonalność, jak grupowanie kontaktów (iPhone nie pozwala na założenie nowej grupy – WTF?!?!?!?) została w zabawce jabłka spierniczona totalnie. I tu pomocny może kazać się program Groups: Drag & Drop Contacts Management [AppStore]. Co on robi? Po prostu pozwala nieco swoimi kontaktami pozarządzać. Jak to robi? Ładnie, intuicyjnie i – przynajmniej przez chwilę – niedrogo bo za 0.79€. Poniżej kilka screenów z programu z opisem co się właściwie dzieje.

Polecam odwiedzić stronę programu w iTunes i sprawdzić, co w nadchodzącym update się szykuje – będzie takze wysyłanie wizytówek, tak by kupno kolejnego programu nie było konieczne (Apple, co sobie robiąc swój gówniany soft wyobrażałeś?). No, nareszcie. Pozostaje pytanie dlaczego wizytówki nie idzie wysłać via Bluetooth jak w każdym innym normalnym telefonie ale ja tego pytania jabłku nie zadam. Wiem, że odpowiedź jest dla ichnich inżynierów zbyt trudna.

A jeśli ktoś ciekawy, jak to wygląda w ruchu – poniżej filmik. Fajny bo z krzakami i w jakimś azjatyckim narzeczu :) ale dobrze oddaje, o co mniej więcej chodzi i jak to mniej więcej działa.

Czy warto wydać niecałego eurasa (na razie, później będzie drożej więc kupujta już teraz) na coś, co powinno się dostać wraz z telefonem? Warto, bo się tego po prostu nie dostało. Fakturę można wysłać jabłku. Tak se myślę, czy by tego nie zrobić…

, ,

9 Responses to iPhone aplikacja – Groups

 1. byte 24 lutego, 2009 at 16:34 #

  A to za każdym razem tak długo startuje, jak na filmie?

  • CoSTa 24 lutego, 2009 at 16:39 #

   Nie, na szczęście nie. U mnie wstaje w jakieś pięć sekund (220 kontaktów i póki co 6 grup plus defaultowe smartowe). To dalej o jakieś cztery sekundy za długo ale można przeżyć.

 2. zx 24 lutego, 2009 at 19:04 #

  Ale to się w jakiś sposób synchronizuje z pozostałą bazą kontaktów na telefonie? Albo którymś z serwisów online do zarządzania nimi (jak Google Contacts na przykład)?

  • CoSTa 25 lutego, 2009 at 08:26 #

   To pracuje bezpośrednio na kontaktach w telefonie a to oznacza, że wszelkie zmiany będą normalnie synchronizowane (MobileMe, synchronizacja z Google itd.). Program sam w sobie żadnych funkcji synchronizacyjnych nie ma.

   • zx 25 lutego, 2009 at 13:08 #

    I to mi pasuje idealne. Dzięki. :D Dobrze, że czasem ktoś podrzuci jakąś informację o fajnym narzędziu.

 3. culture.vulture 1 marca, 2009 at 18:36 #

  Hm, aplikacja jest ładna, tania, ale wadą jest wolne uruchamianie się- jako support polecam ABgrouper z cydii;) Ładnie się razem integrują… i nie tylko (->iBlackList)

 4. art 30 czerwca, 2009 at 10:50 #

  ????
  trzeba być kaleką umysłową aby nie wiedzieć jak dodać grupę w iphonie
  gratuluję bystrości

  • CoSTa 2 lipca, 2009 at 08:25 #

   Podpowiesz kalece umysłowej jak to zrobić? Będę wdzięczny…

  • romanianula 8 września, 2009 at 12:27 #

   Może kolega zdradzi?

   Kaleka umysłowy…

Dodaj komentarz