Menu serwera

Podcast 003 – CFP Mix 04

Tym razem w miksie lecą kawałki tylko demoscenowe i zebrane w kompilacji Demovibes (dzięki Byte za przypomnienie o istnieniu tego zwirza!). Miejscami kawał naprawdę niezłej muzy…

Muzyka demoscenowa cierpi niestety na tę samą przypadłość, na którą cierpi muzyka w ogóle. Jakieś 90% scenowych muzycznych prodek to zwyczajne badziewie, w którym zazwyczaj źle zrobione jest wszystko – od kompozycji począwszy na syfskich samplach skończywszy. Ale też muzyka scenowa ewoluowała z czasem i w miarę tanienia instrumentów, które można było do komputera podpiąć i nareszcie w kąt trackera rzucić. Do dziś trackery cieszą się powodzeniem wielkim ale też do roboty zaprzęgli muzycy scenowi sporo większe programy, zaczęli puszczać swoje kawałki w świat po masteringu a od kiedy przepustowość internetu przestała być problemem, zaczynają znikać formaty trackerowe (no przynajmniej ostatnimi czasy muzy scenowej znajduję więcej w .mp3 niż w .xm). I dobrze bo co program/system/komputer ten sam kawałek potrafi brzmieć bardzo różnie.

Demovibes to nie jedyne źródło muzyki scenowej w necie. Jakiegoś jednego, centralnego serwisu próżno szukać ale szperanie można rozpocząć odwiedzając serwis scenepl (HQ polskiej demosceny) no i oczywiście można zmolestować i napaść Byte’a, by pokazał gdzie, co i jak.

BTW – czemu Mix 04? Gdzie wcześniejsze? Wcześniejsze leżą sobie w Archiwach po tym, jak zaorałem wszystko, co stare i klepię blogaska praktycznie od nowa :)

A ja tylko przypominam, że podcasty można wciągać z naszej stronki także przez RSS wydzielonymi do tego celu kanałami:
CoSTa’s Family Page – podcast
CoSTa’s Family Page – w iTunes Store
CoSTa’s Family Page – zasubskrybuj w Miro

, , ,

3 Responses to Podcast 003 – CFP Mix 04

  1. Biter 14 lutego, 2009 at 22:10 #

    Co do scene.pl to tam raczej nic nie znajdziesz, jak już szukać to pouet.net i scene.org :)

  2. byte 15 lutego, 2009 at 12:22 #

    No i skąd ja wiedziałem, że zaczniesz od Kasparova? No skąd? :)

Dodaj komentarz