Menu serwera

Podanie do tatucha

Jak wiadomo dopadło nas choróbsko, od kilku dni ledwie zipię ja, Majka jakby powoli wychodzi na prostą, a od dziś do naszego grona dołączył Kostas. Jako że mama cierpiąca na mdłości, spotęgowane w dodatku ostatnio cieknącym nosem, chrypiącym gardłem i obolałym całym coraz zresztą większym ciałem, jest żadnym towarzyszem zabaw, Majka wyglądała dzisiaj Taty wyjątkowo niecierpliwie i zmartwiła się bardzo, widząc że zaraz po wejściu kichnął siarczyście i solidnie. Ale nic… Rozpoczęła codzienny rytuał obtańcowywania Tatucha na powitanie i opowiadania wszystkich Bardzo Ważnych Spraw dnia powszedniego. Tatuch zazwyczaj uśmiecha się szeroko na te lizusowskie zabiegi, dziś jakby mniej, bo szczebiot donośny Majki drążył dziurę w i tak obolałej jego czaszce. Mimo wszystko jednak cień uśmiechu (CoSTa twardy jest :) błąkał się pod usmarkanym tatowym nochalem a córa w końcu wyczerpawszy już wszystkie tematy, lekko zawiedziona brakiem zrozumienia i reakcji wypaliła z grubej rury: „No to w co dzisiaj zagramy”? Zapadła cisza, a Tatuch, który właśnie przybrał pozycję półleżącą z tendencją do wyłożenia kompletnego stwierdził, że nie ma mowy, chyba że Majka napisze odwołanie od powyższej decyzji, albo własnoręcznie napisze podanie do Taty. Majka miała szkliste oczy, przyciągnęła mnie za rękaw do pokoju i pyta co to jest to całe podanie, wytłumaczyłam, „a pomożesz mi napisać?”, pomogłam, znaczy nadzorowałam troszkę, bo podanie w końcu miało być własnoręcznie napisane. I takim sposobem Tato, który już leżał z przymkniętym okiem, dostał na twarz napisane własnoręcznie przez córę najpiękniejsze podanie świata:

Podanie do tatucha

Podanie do tatucha

Niespodziewane, treściwe, dosadne, z pozycji klęczącej i najważniejsze: skuteczne! :) – bo treść adresatowi bardzo bliska jest i nie mógł się niestety oprzeć mocy podania i argumentom (argumenty były między wierszami :)

Grajki cholerne.

Cholera, muszę wreszcie zacząć niefirmowe gadżety do domu znosić bo nawet rodzinnego zdjęcia bez logo nie idzie zrobić – to dopisałem ja, papa CoSTa :)

, ,

7 Responses to Podanie do tatucha

 1. harnir 4 marca, 2009 at 23:54 #

  Pierwszy krok w świecie biurkokracji Majka ma już za sobą… ;-)

 2. matipl 5 marca, 2009 at 07:13 #

  Widać, Majka nieprzejednana.
  No to w co pograliście w takim Twoim stanie CoSTa?

 3. waltharius 5 marca, 2009 at 09:28 #

  Dobre, dobre :D Gratulacje dla Córy i Mamy! :)

 4. Marcin W 5 marca, 2009 at 09:42 #

  Genialne! Widzisz CoSTa, jak masz fajnie? Wracasz z pracy zmęczony, schorowany a Majka się postara, żeby tatuchowi wyrósł banan na twarzy :)

 5. brzoza 5 marca, 2009 at 17:05 #

  To się nazywa dobrze ustawić w życiu… Jeszcze z podaniami do niego występują, aby pograć na konsoli… Ja zdecydowanie popełniam jakieś błędy wychowawcze.

 6. CoSTa 5 marca, 2009 at 19:37 #

  harnir
  A gdzie tam – potraktowałem to ulgowo ze względu na wiek. Przeca tu NIE BYŁO DATY!!! I to ma być niby podanie? :)

  matipl
  Ostatnio rżniemy tylko w Little Big Planet. Majka robi się w to całkiem niezła…

  walth
  A żebyś wiedział :). Wysiłku to nieco kosztowało małą…

  Marcin W
  A przyznaję, że kobiety mam w dechę. Można mieć najgłębszą dolinę ale pod bokiem mam na to odtrutkę. Nawet jeśli czasem podanie odtrutki poprzedzone jest wojną :)

  brzoza
  Nie to, żebym chciał pouczać ale jak na czyimś profilu w PSN czas ostatniego widzenia w necie widzę na ponad miesiąc… Kupuj Killzone i dawaj będziem się strzelać!

 7. Pyoter 5 marca, 2009 at 20:11 #

  Szaanowna Doropho! Łączę się z Tobą w bólu i rozumiem jak musi Ci być ciężko z takimi „grajkami” :) Bo ja też podobny jestem, a dziewczyna cierpi ;)
  A swoją drogą to gratuluję za tak wspaniałej córki!

Dodaj komentarz