Menu serwera

Sims 3 na iPhone – to wygląda interesująco!

Kurczę, iPhone jako platforma do gier zaczyna naprawdę wyglądać interesująco. Co prawda to ciągle bardzo, bardzo, bardzo daleko za Nintendo czy PSP (i nie wydaje mi się, by to się kiedykolwiek zmieniło) ale jak na platformę łączącą telefon z całą masą innych zastosowań oraz zupełnie odmiennym podejściem do sterowania, zaczyna się z iPhone robić bardzo ciekawa oferta dla graczy. Niektóre rodzaje gier nie mają sensu na tym sprzęcie ze względu właśnie na sterowanie ale są gry, które na tej platformie będą mogły objawić wszelkie swoje plusy. Simsy to chyba idealny przykład takich gier. Sterowanie grą przez dotyk jest po prostu do bólu intuicyjne i oczywiste a z tego, co widać na filmiku, może sprawdzać się doskonale. Widzę tam drobne lagi w responsywności gry na gesty i mam nadzieję, że zostanie silnik zoptymalizowany do dnia premiery na tyle, by dało się w tę grać spokojnie na iPodzie 1G. Tak czy inaczej wygląda to całkiem ciekawie a po moich wrażeniach z Need For Speed na iPhone wierzę święcie, że Simsy mogą się udać.

Obejrzyj film na YouTube

Ciekaw jestem które elementy rozgrywki zostaną wywalone w imię uproszczeń wynikających z ograniczeń platformy. Jakoś nie widzę tu miejsca na budowanie – brak myszkowej precyzji może tu być sprawą decydującą. Mam nadzieję, że będzie obecny tryb multi ale obawiam się, że może polec w imię jakichś chorych ograniczeń związanych z 3G czy czym tam innym. No nic, okaże się z czasem. Póki co jestem coraz bardziej tą grą zainteresowany a od siebie dodam może, że granie na iPhone jest autentycznie sympatyczne. OK, PSP to nie jest i póki co nie ma nawet co marzyć o jakości gier takiej, jak na konsolach Nintendo czy Sony ale mimo wszystko powoli zaczyna się robić coraz przyjemniej. Oby tak dalej!

, ,

One Response to Sims 3 na iPhone – to wygląda interesująco!

  1. PeterCub 24 maja, 2009 at 16:09 #

    http://www.bearotic.com/2009/05/15/myst-game-released-for-the-iphone/ A to widział? (sorki za linka, ale znajdziesz źródło).

Dodaj komentarz