Menu serwera

I znów nie mogę się odkleić – Timo Maas – Pictures

Od dłuższego już czasu mocno wietrzę swoją bibliotekę muzyczną. Przypominam sobie przeróżne starocie, jakie wpadły w moje ręce w sposób mniej lub bardziej legalny i przyznać muszę, że śmiecia przez moje uszy przewinęło się naprawdę sporo. Ale od tej płyty po prostu nie mogę się odkleić. Znów trafiła na mój top, odświeżyła wszystkie związane z nią emocje, poruszyła i w ogóle zrobiła mi dobrze.

Timo Maas - Pictures

Timo Maas - Pictures

Timo MaasPictures. Po prostu nie schodzi mi ni z komputera, ni z iPhone i gra prawie ciągle, z przerwami na wciąganie Dragonballa :). Zaiste, bardzo dobry krążek a ja mogę tylko powtórzyć to, co pisałem swego czasu:

Co to jest? To jest, proszę państwa, taneczne i skoczne granie. Już widzę tych wszystkich oburzonych gotykowców czy inszych piewców undergroundu. Muzyka klubowa na łamach tej strony? A i owszem! Bo to granie w najwyższym stopniu dobre. A nic co dobre, nie jest papie CoŚCie obce :). Ogólnie płyta ma klimat lekko oldschoolowy, miejscami jako żywo stają przed oczami lata 80-te i tamte brzmienia. Nie, żadnego cukierkowego popu tamtej epoki, raczej te nieco mniej ówcześnie trendy nutki. Płyta jest miejscami wręcz mroczna (kawałek nr 2, tytułowe “Pictures” z wysoko gejowskim tekstem ale fenomenalnym brzmieniem), miejscami porywa do brykania (kawałek nr 4, “High Drama” z Neneh Cherry), miejscami zaś wyciska łzy z oczu (kawałek nr 2, “First Day” – i nie chodzi o granie słodkie ale o rzeczony oldschool, który w doskonałej formie przypomina nam, że to se już ne wrati).

Tak pisałem swego czasu (ok, pisałem brzydziej :)) ale w całej rozciągłości ze swoją pisaniną sprzed czterech lat się zgadzam. Płytka dalej robi w odwłok dobrze a to chyba świadczy o niej jak najlepiej. Kurczę, muszę w końcu ją kupić bo jest tego warta. Jeśli komuś klimaty jak z załączonej próbki pasują – nie ma się co zastanawiać. Zapraszam do posłuchania kawałka High Drama z Neneh Cherry w chórkach (yeah, kind of :)). Ten numer budzi dobrze!

,

2 Responses to I znów nie mogę się odkleić – Timo Maas – Pictures

  1. Marcin W 22 lipca, 2009 at 09:52 #

    Ano płytka dobra, też lubię. W kawałkach Pictures i First Day śpiewa pan Brian Molko z Placebo, które to swego czasu słuchałem. Niestety wraz z ostatnimi albumami panowie dla mnie zakończyli swój żywot.

  2. Zacol 22 lipca, 2009 at 15:54 #

    Nigdy wcześniej o nich nie słyszałem, bo to raczej nie moje klimaty, ale kawałek, który wrzuciłeś chyba to zmieni. Niesamowite brzmienie.

Dodaj komentarz