Menu serwera

WelcomeToYourMac także na iPhone? Whoa!!!

Znacie taki mały programik, który zwie się WelcomeToYourMac? Ja wiem, że nazwa dziwna ale programik robi kilka przydatnych rzeczy, które może nie są jakieś wizualnie okazałe ale jak się człowiek zorientuje, jaką funkcjonalność za friko dostaje, nagle zaczyna programik kochać miłością prawie że bezwzględną.

WelcomeToYourMac zasadniczo udostępnia komputer via przeglądarka internetowa. Można zdalnie sobie odpalać programy i robić takie tam inne pierdoły. OK, dla mnie nie to jest najistotniejsze – najważniejsze dla mnie jest to, że w bardzo prosty sposób daje toto możliwość streamowania multimediów do na ten przykład – a jakże – ajfona. Prościej: siedzisz wieczorem na balkonie, masz chętkę na filmik, laptopa nie chce ci się targać albo i nie masz (ewentualnie masz tanie coś, co nie radzi sobie zbyt dobrze z ładnie pokodowanymi filmami) i co teraz? Ano zakładając, że na Maku w tle biega ci drobny programik, po prostu łączysz się ze swoim kompem, wybierasz sobie filmik z listy i viola – po sprawie. Z kompa wprost do twojego ajfona będzie sobie leciał filmik. Zero jakichś dodatkowych ustawień czy innych pierdół. Jeśli dbasz o swoje pliki i załączasz im okładki oraz tagujesz jak trzeba – to wszystko ładnie będzie ci się wyświetlało podczas przeglądania mediów. No po prostu miodzo…

Po więcej informacji o samym programie odsyłam na stronę programu WelcomeToYourMac. Najważniejsze jednak dopiero przed nami. Oto bowiem deweloper (skądinąd przesympatyczny chłopak) chce popełnić klienta WelcomeToYourMac na iPhone/iPoda touch! YYYES! Interfejs webowy nie jest najlepszym rozwiązaniem dla urządzenia, które aż prosi się o ładny, funkcjonalny, natywny program. Soft się pisze a jego autor bardzo prosi o betatesting. Jeśli więc masz ajfona czy ajpoda tacza, chcesz pomóc w rozwijaniu naprawdę fajnego i darmowego (jak na razie :)) programu – nad czym się zastanawiasz? Serio, ten sofcik jest naprawdę dobry!

Dla ewentualnych chętnych: procedura krok po kroku, jak załapać się na betatestera. A co potrafi już teraz aplikacja? Proszę bardzo, oto ładnie rozpisane „features” aplikacji. Może kilka tych dla mnie najważniejszych:

  • Przeglądanie zawartości komputera (plików) wraz z możliwością wyświetlania plików na iPhone/iPodzie touch (o ile format jest wspierany przez te urządzenia)
  • Podgląd plików wraz z metadanymi (fotki, filmy… bajer!)
  • Streaming filmów! (o ile są w formacie przyjaznym dla iPhone/iPoda touch)
  • Wyszukiwarka Spotlight!!! Kto potrafi nieco pokombinować, ten już widzi konsekwencje i benefity szybkiego przeszukiwania swojego kompa i możliwości np. wyświetlenia prezentacji czy obrazka w każdej chwili – w pociągu czy innym samochodzie. Man, to rządzi!

So, panowie i panie – do dzieła! Testujmy, pozwólmy aplikacji ujrzeć światło dzienne i cieszmy się swobodnym zdalnym dostępem do zasobów naszych kompów.

, , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz